جمهوری آبخازیا قوانینی برای استخراج ارزهای دیجیتال ارائه داد و سعی در گسترش فضای کسب و کار قانونمند آن دارد.

وزارت اقتصاد جمهوری آبخاز که زیاد شناخته شده نیست، لایحه پیشنهادی را درخصوص یکپارچه سازی فعالیت ها و قوانین مربوط به استخراج ارزهای رمز نگاری شده در کشور ارائه نمود.

این خبر توسط یک شبکه رسانه ای محلی منتشر و خروجی آن توسط سیستم خبر رسانی Sputnik روسیه در تاریخ 24 ژوئن گزارش داده شد.
سخنگوی این وزارت به خبرنگاران Sputnik گفت که این لایحه پیشنهادی تصویب شده است و در اختیار کابینه وزیران کشور قرار گرفته است. این لایحه پیشنهادی قوانین اقتصادی و مالی، قوانین سازمانی و قواعد و اصول فنی در خصوص پیاده سازی فعالیت‌های مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال در کشور را تعیین می‌کند.
برای پیاده‌سازی اقدامات مرتبط با استخراج این نوع ارزها، هرفرد باید به عنوان یک شخص حقوقی یا مؤسس یک فرآیند اقتصادی (کارآفرین) در سیستم ثبت نام نماید و همچنین باید به عنوان کسی که مالیات پرداخت می‌کند مجوزهای قانونی لازم را از مسئولین ذیربط اخذ کند تا بتواند مجوز استخراج ارزهای دیجیتال را اخذ کند.
این گزارش توضیح می‌دهد که قوانین مذکور، محدودیت‌های موقتی که برای استفاده از سیستم برق مصرفی کشور هنگام استخراج ارزهای دیجیتال در شرایط بحرانی که در شبکه برقی پیش می‌آید مانند محدودیت های زیرساختی و یا کمبود برق مصرفی را معرفی می‌کند.
در ماه دسامبر 2018، دولت جمهوری آبخاز استخراج این نوع ارزها را با استفاده از سیستم برق مصرفی کشوری، ممنوع اعلام کرد.
طبق گزارشی که در ژانویه ارائه شد، دولت آبخاز برق مربوط به 15 سازمان با ظرفیت کلی 8950 کیلووات ساعت(kWh) را که به طور تقریبی معادل با مصرف برق 1800 خانوار بود، قطع کرد. این قطعی برق، بخشی از ” مجموعه اقدامات موقت برای محدود کردن مصرف برق توسط گروه معینی از مشترکین” بود.
در اوایل ماه ژوئن، Anatoly Aksakov، رئیس کمیته دوما روسیه در بخش بازارهای مالی، اشاره کرد که دولت ممکن است تا اخر همین ماه فردی را به عنوان مسئول اجرایی در خصوص استخراج ارزهای دیجیتال و ابعاد و چالش های مختلف آن معرفی نماید.

منبع: cointelegraph