رشد انفجاری صنعت ماینینگ بیت کوین با بالاترین رقم سختی استخراج در تاریخ بیت کوین

BTC.com استخر اصلی ماینینگ چین در خبری اعلام کرد، سختی استخراج ماینینگ شبکه بیت کوین BTC طی این یک ساله اخیر همیشه در حال افزایش بوده است.

در نهم جولای، این سختی استخراج توانست با رشد بیش از 14درصدی، در نرخ هش متوسط 64.85 EH/s به نقطه 9.06 تریلیون برسد. این نرخ هش بالاترین نرخ هش در تاریخ شبکه بیت کوین محسوب می شود.

جولای 2018، آخرین باری بود که این شبکه چنین افزایش شدیدی را در سختی استخراج صنعت بلاک به خود دیده بود. این اتفاق درست زمانی که رشد 15% را در بازه 2.016 بلاک تجربه می کرد، به وقوع پیوست.

اگرچه در آن زمان، متوسط نرخ هش 42.59 EH/s بود و رقم مطلق سختی استخراج در حد کمتر از 5.95 تریلیون به سر می برد.

طبق گزارش های قبلی، الگوریتم سختی شبکه هشینگ بیت کوین برای هر تنظیم 2.016 بلاک طراحی شده است – که تقریبا معادل دو هفته ای، برای حفظ یک دوره تایید بلوک ثابت 10 دقیقه ای می باشد.

معمولا، وقتی که این شبکه با سطح پایین فعالیت های ماینینگ مواجه می شود، سختی استخراج بوجود می آید.درست در بازه زمانی اوج فعالیت شبکه، و در زمان افزایش آن، این موضوع به عنوان یک مکانیزم تعادل عمل می نماید.

در حین دوره  بازار گاوی، داده های سایت BTC.com این مطلب را آشکار ساخت که افزایش سختی استخراج بعدی در این روند به طور صعودی ادامه خواهد یافت. در طول یازده روز، انتظار می رود سختی استخراج با افزایش بیش از 10% به 9.9 تریلیون برسد.

زمان تولید بلاک برای 2.016 بلاک اخیر در بازه 8 دقیقه و 46 ثانیه قرار داشت. رقمی که 10% کمتر از رقم مطلوب 10 دقیقه را نشان می داد.

All time Bitcoin network mining difficulty

آمار منتشره قبلی از سایت BTC.com این حقیقت را آشکار می سازد که در یک ساله اخیر بازار کوین، این شبکه شاهد افزایش بیش از 20 درصدی در بازه 2.016 بلاک بوده است. نکته قابل توجه در آن زمان این بود که سختی مطلق استخراج در تنها 144.12 گیگ وجود داشته است که نرخ متوسط هش آن نیز به 1.03 EH/s می رسید. 

باز هم به پیش تر در پاییز سال 2010، و زمانی که این شبکه در حال رشد تحت رشد تقریبا 56% باز می گردیدم. می بینیم، حتی در آن زمان هم سختی استخراج در بازه 2.149 تا 2.15 کیلو و نرخ متوسط هش 15.37 GH/s بوده است.

در دوره زمستانی کریپتو، مجله کوین تلگراف اظهار داشت که شبکه بیت کوین دومین سختی استخراج خود در تاریخ را، با تنظیم 15٪ در اوایل ماه دسامبر 2018 گزارش نموده است. 

در ژوئن امسال – همانطوری که دوره گاوی بیت کوین به سرعت فراهم می شد – طبق گزارش های همان زمان، سختی استخراج ماینینگ از هر زمان دیگری بیشتر شده بود.

در زمان انتشار این مقاله، با توجه به شاخص قیمت Bitcoin Cointelegraph، قیمت معاملات بیت کوین در حدود 11700 دلار می باشد که رشد 2% هر روزه آن را نیز شاهد هستیم.

منبع: cointelegraph