هشدار و حفاظت ماینر در دمای بالا یکی از دلایل خاموشی ناگهانی دستگاه ماینر می باشد

دمای محیط ماینر‌ها باید زیر ۳۵ درجه سانتی‌گراد نگهداری شود.

برای مثال دمای نرمال یک برد هش s9i S در حال کار حداکثر ۸۵ درجه سانتی‌گراد است. هر دمای بیشتر از این مقدار موجب قرار گرفتن ماینر در حالت حفاظت دمای بالا و خاموش شدن اتوماتیک دستگاه ماینر می‌شود.

همچنین، اگر مقدار این هش برابر صفر است می‌تواند به علت حالت حفاظت دمای بالا باشد که باعث شده است ماینر کار نکند. بنابراین دمای نرمال و مناسب برای ماینر حدود 35 درجه می باشد ، که این عدد برای ماینرهای متفاوت می تواند اندکی متفاوت باشد.

چونه بفهمیم دلیل خاموشی ناگهانی ماینر هشدار دمای بالا بوده است:

برای بررسی، شما می‌توانید به سیستم گزارشات ماینر دسترسی پیدا کنید. تصویر زیر هشدار دمای بالا را نشان می‌دهد که در این سیستم گزارشات ماینر نشان داده شده است.

ماینر های دیگر مانند S9، T9 و L3+ نیز وقتی که دمای آنها از ها از حد مجاز بالاتر برود وارد این حالت می‌شوند.

رسیدن به دلایل ریشه ای دمای بالا یکی از موارد ضروری و مهم است.

برای حدود ۲ دقیقه برق را قطع و دستگاه را خاموش کنید سپس مجدداً ماینر را راه اندازی کنید. با این حال، اگر دمای محیط بیش از اندازه بالا برود، ماینر کار خود را متوقف کرده و به خاطر حالت محافظت دمای بالا خاموش خواهد شد.

دمای محیط را کم کنید که دمای ماینر خیلی بالا نرود.

همچنین تجمع گرد و غبار در ماینر منجر به حالت حفاظت از دمای بالا می‌شود. لطفاً روکش فن جلویی را برای تمیز کردن کثیفی ها بردارید.

اگر تمامی روش های بالا کمک نکردند و دما در حال افزایش است، پس بر مقدار  هش تاثیر می گذارد پیشنهاد می کینم از مقالات زیر برای رفع این مشکل کمک بگیرید