در این مقاله تلاش شده به مهمترین سوالات کاربران در مورد خرید دستگاه های استخراج بیت کوین پاسخ دهیم.

از جمله مهمترین سوالات در مورد خرید دستگاه ماینر بیت کوین می توان سوالات زیر را مطرح کرد:

از کجا شروع کنیم؟ بهترین دستگاه ماینر چه مشخصاتی دارد؟

چرا باید از دستگاه های ماینر ( دستگاه های استخراج ارز دیجیتال ) استفاده کنیم؟

ریسک خرید دستگاه ماینیگ چقدر است؟

چه شرایطی برای خرید دستگاه استخراج بیت کوین لازم است؟

از کدام دستگاه ماینر استفاده کنیم؟

بهترین مکان برای نگهداری دستگاه های ماینر کجاست؟

آیا مجوزهای خاصی برای خرید دستگاه استخراج بیت کوین و استفاده از ان وجود لازم است؟

چه مدت طول می کشد تا سرمایه اولیه باز گردد؟

چه مدت به بعد به درامد می رسیم؟

 


از کجا شروع کنیم؟

تقریبا از سال 2009 تا الان تکنولوژی بلاکچین و همچنین ارز های دیجیتال که به آن کریپتو کارنسی crypto currency میگوند، انقلابی را در هم در حوزه تکنولوژی و هم در حوزه ی مالی به پا کرده است. تا آنجا که حتی در دور افتاده ترین نقاط دنیا هم کسانی هستند که از این تکنولوژی استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال کسب درامد می کنند. از آنجا که پایه و اساس تکنولوژی بلاکچین بر مبنای عدم تمرکز است، از این رو این تکنولوژی ظرفیت کسب درامد در هر جای ممکن را برای کاربرانش ایجاد کرد. معمول ترین روش کسب درامد از طریق این تکنولوژی، استخراج ارز های دیجتال یا ماینینگ mining می باشد. ماینینگ روش های مختلفی دارد. حتی گوشی های همراه هم می تواند مقداری هرچند اندک را استخراج کنند. ولی شیوه ی اصولی و حرفه ای تری نیز وجود دارد.

چرا باید از دستگاه های ماینر استفاده کنیم؟

همان طور که گفته شد استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال روش های گوناگونی دارد. حتی در اوایل کاربران می توانستد با کامپیوتر های خانگی هم مقدار قابل قبولی کریپتو استخراج کنند. رفته رفته با رشد صنعت ماینینگ و بزرگتر شدن آن، استخراج هم مشکل تر شد تا جایی که دیگر روش های قدیمی صرفه اقتصادی ندارد. از این رو شرکت های توسعه سخت افزار در صدد ساخت سخت افزارهایی مخصوص استخراج شدند. شرکت ها ابتدا با ساخت کارت گرافیک های مخصوص نیاز کاربران را فراهم کردند. ولی با ساخت تراشه جدیدی به نام ASIC صنعت ماینینگ را متحول کرد. در حال حاضر دستگاه های ماینر مبتنی بر این آی سی، زمام دار استخراج ارز دیجیتال شده اند.

ریسک خرید دستگاه ماینر چقدر است؟

در واقع باید بدانیم تا کی استفاده از دستگاه ماینر مقرون به صرفه است. مطمئنا وقتی که درامد خالص حاصل از ماینینگ کمتر از نرخ تورم باشد، این سرمایه گذاری دیگر صرفه اقتصادی ندارد. از طرفی درامد دستگاه ماینر بر حسب ارز می باشد که ارزش آن همراه با تورم افزایش می یابد. پس اگر درامد دستگاه ها را بر حسب ارز ثابت در نظر بگیریم، این سرمایه گذاری ارزش خود را در مقابل تورم حفظ می کند. تنها ریسک این سرمایه گذاری مربوط به سقوط ارزش ارزهای دیجیتال است. از آنجا که بلاکچین به بستری برای تکنولوژی های آینده تبدیل شده، بعید به نظر میرسد که ارزش ارز های دیجیتال صفر شود. و این موضوع نوید یک سرمایه گذاری بلند مدت با ریسک بسیار کم را می دهد.

چه شرایطی برای خرید دستگاه استخراج بیت کوین لازم است؟

از آنجا که دستگاه های ماینر به برق و اتصال به اینترنت نیاز دارند، داشتن یک تابلو برق استاندارد و با ظرفیت آمپراژ مناسب و نیز تعرفه برق ارزان از ضروریات اصلی است. همچنین برای استخراج، نیاز به دسترسی به اینترنت مطمئن و پایدار دارید. چرا که در صورت قطع اینترنت استخراج انجام نمی شود و انرژی بیهوده به هدر می رود. کنترل دمایی و سیستم سرمایشی مناسب نیز در عملکرد دستگاه ها تاثیر بسزایی دارد.

از کدام دستگاه ماینر استفاده کنیم؟

شاید سخت ترین قسمت کار اینجا باشد. انتخاب بهترین گزینه برای استخراج بیت کوین. برای انتخاب دستگاه ماینر باید پارامتر های مختلفی را مد نظر داشته باشید. از طرفی این که کدام ماینر را انتخاب کنید بسته به سرمایه شما و هم چنین شرایط ظرفیت و تعرفه ی برق در مکان مورد نظر شما دارد. شما می توانید به صورت کاملا رایگان جهت سرمایه گذاری مناسب از کارشناسان کریپتو آلرت مشاوره و راهنمایی بگیرید.

بهترین مکان برای نگهداری دستگاه های ماینر کجاست؟

از آنجا که دمای محیط کمتر از 25 درجه و رطوبت نسبی 65 درصد برای دستگاه ها توصیه شده است، بهترین مکان ها برای راه اندازی فارم و استفاده از دستگاه های استخراج بیت کوین در مناطق سرد و خشک هستند. همچنین در اینگونه مناطق چنانچه به سیستم سرمایشی نیاز داشته باشیم، میتوانیم از وسایل سرمایشی ارزان تر استفاده کنیم.

آیا مجوزهای خاصی برای خرید دستگاه استخراج بیت کوین و استفاده از ان لازم است؟

در حال حاضر صنعت ماینینگ در کشور غیر قانونی نمی باشد. اما از طرفی هنوز قوانین مدونی برای این صنعت وضع نشده است. در واقع هیچ مجوز خاصی برای استفاده از دستگاه های ماینر وجود ندارد.

چه مدت طول می کشد تا سرمایه اولیه باز گردد؟

طبیعتا این سوال بستگی به دستگاهی که استفاده میکنید دارد. همچنین باید هزینه ی لازم برای زیرساخت های احتمالی از جمله اتصال به اینترنت، سیستم سرمایش و همچنین تابلو برق مناسب را در نظر بگیرید. با این حال در مطلب مربوط به بازگشت سرمایه سعی شده تا مسایل را قدری جزیی تر بررسی کنیم تا دید بهتری از این قضیه حاصل شود. برای مطالعه مقاله بازگشت سرمایه کلیک کنید.

چه مدت به بعد به درامد می رسیم؟

شما از لحظه ی بکار گیری دستگاه، می توانید درامد خود را ببینید. البته باید توجه داشته باشید که برای نقد کردن ارز های استخراج شده و تبدیل آن ها به پول رایج، باید به یک حد نصاب معین برسید. این حد نصاب را استخر های استخراج معین می کنند. از طرفی با توجه به کارمزد های انتقال ارز، معامله گران نیز برای خود قوانینی دارند و معامله در حجم کمتر از حد معینی از ارز های دیجیتال را قبول نمی کنند. مثلا معمولا معامله گران بیت کوین تمایل دارند تا مقادیر بیش تر از یک دهم بیت کوین را معامله کنند.

در پایان اعلام می داریم تیم کریپتو آلرت آماده هرگونه همکاری در خصوص مشاوره و راه اندازی در حوزه صنعت ماینینگ می باشد.

4 دیدگاه‌ها

 1. سلام برق خونگی مناسبه برای یه دستگاه ماینر حدود ۱۷۰۰ واتی اینکه مستقیم به پریز وصل کنیم؟ به سه راهی های محافظ وصل بشه خوبه؟
  ماینر رو حتما باید به سیستمی مثل لپ تاپ وصل کنیم یا بعد از راه اندازی کامل و اتصال به استخر دیگه لازم نیست و ماینر فقط باید با کابل به اینترنت وصل باشه؟

  • بله برق خونگی پاسخگوی کی دستگاه با این آمپر هست
   به محافظ وصل کنید امنیت دستگاهو تامین کردید در مقابل نوسان برق
   برای کانفیک دستگاه کافیه یکبار به لپ تاب وصلش کنید و در ادامه دیگه نیازی به اتصال لپ تاب نیست فقط ارتباط اینترنت کفایت میکنه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید