همزمان با ثبت رکورد جدید هش ریت و سختی شبکه بیت کوین، یک شرکت استخراج کننده بیت کوین برای خرید تعداد 5000 دستگاه ASIC (دستگاه مخصوص استخراج بیت کوین) با شرکت بیت مین قرارداد بسته است.

شرکتی فعال در زمینه استخراج بیت کوین به نام (Northern Bitcoin) قراردادی را با شرکت های Bitmain و Canaan Creative برای خرید تعداد تقریبی 5000 عدد دستگاه ASIC به امضا رسانده است. سخنگوی شرکت خریدار این خبر را در تاریخ 1 جولای تأیید کرد.
شرکت Northern Bitcoin، که مرکز اصلی آن در شهر فرانکفورت است که بیشتر فعالیت های خود را در کشور نروژ انجام می دهد، قصد دارد ظرفیت سازمانی خود را دو برابر کند.
این برنامه‌ی افزایش ظرفیت های شرکت، یک فرآیند زمان بر است و تمرکز شرکت بیشتر بر روی گسترش فعالیت‌های سازمان به کمک انرژی‌های تجدید پذیر است. این برنامه از هفته گذشته آغاز شده است و مقامات رسمی این شرکت عنوان کردند که قصد دارند صنعت استخراج بیت کوین را به بالاترین حد ممکن محبوبیت و رقابت برسانند.
Moritz F.Jager مدیر ارشد فناوری شرکت Northern Bitcoin، نظر خود را به این شکل عنوان کرد: “دستیابی به این سیستم سخت افزاری قدرتمند و کمیاب، موفقیت بزرگی برای شرکت به حساب می آید.”
“دو برابر کردن تجهیزات استخراج بیت کوین، آن هم تنها چند روز پس از شروع برنامه جهانی توسعه بخشی شرکت، نشان می‌دهدکه ما همسو با هدفمان که همان دستیابی به جایگاهی قابل توجه در صنعت روبه رشد سریع بلاکچین در سال های پیش رو است، در حال حرکت هستیم.”
این خبر دقیقا همزمان با ثبت رکورد جدید میزان کل هش ریت موجود در شبکه بود. روز دوشنبه، این تعداد از 69×1018 هش در ثانیه فراتر رفت- مطابق با گفته Kevin Rooke این عدد 10 برابر بیشتر از تعداد دانه های ریگ بر روی زمین است.
شرکت Northern Bitcoin همچنین اضافه کرد که قصد دارد به زودی نمایندگی‌های جدیدی را در جاهایی که این صنعت هنوز در آنجا همه گیر نشده است، راه اندازی نماید.
از طرف دیگر، هفته گذشته شرکت آمریکایی فعال در زمینه استخراج بیت کوین به نام Plouton Mining اعلام کرد که با این هدف که بزرگترین دارنده تأسیسات برق خورشیدی در آمریکای شمالی شود، قصد دارد تجهیزات جدیدی را در ایالت کالیفرنیا راه اندازی کند. به گفته خبرگزاری Cointelegraph، در حال حاضر نزدیک به 74 درصد از فعالیت های مربوط به استخراج بیت کوین به کمک منابع تجدید پذیر انجام می شوند.

منبع: cointelegraph