دادگاهی در ایالت شنزن کشور چین، به تازگی دستور مصادره ۶۸۰ هزار دلار از دارایی‌ های متعلق به یکی از شرکت های تابعهBitmain، غول ماینینگ بیت کوین را صادر نمود.

شرکت تابعه سازنده ماینرهای بیت مین (Bitmain) در اثر یک‌ اختلاف قرارداد، ۶۸۰ هزار دلار از دارایی هایش مسدود شد

شرکت Yongjiang، یک شرکت تامین کننده قطعات لوازم الکترونیکی است.

این شرکت در تاریخ ۲۵ سپتامبر از دادگاه درخواست کرد تا  ۴/۷ میلیون یوان (معادل ۶۷۶,۰۰۰ دلار آمریکا) را از دارایی های متعلق به شرکت تابعه ماینینگ مسدود نماید. این درخواست به منظور تضمین مبلغ قرارداد خریدی بود که به اختلاف در قرارداد منجر شده بود و به دادگاه واگذار گردیده است.

شرکت Century Cloud Core یکی از شرکت های تابعه و تحت تملک Beijing Bitmain Technologies است.این شرکت تابعه یکی از زیر مجموعه های غول ماینینگ بیت ماین است که مسئولیت تولید، اجرا، تضمین کیفیت و بسته بندی تجهیزات ماینینگ بیت کوین را برای Bitmain بر عهده دارد. در حال حاضر، دستگاه های ماینر این شرکت بخش اعظمی از سهم بازار فعلی را به خود اختصاص داده اند.

در این مرحله هنوز هم مشخص نیست که انسداد حساب این شرکت چقدر به طول خواهد انجامید.

براساس قوانین کشور چین، در حالت کلی مسدود کردن حساب های بانکی و یا هر منبع مالی دیگری نمی بایست بیش از شش ماه به طول بیانجامد، البته این در حالی است که سرمایه در گردش و دارایی های جاری نمی بایست بیش از یک سال در توقیف بمانند. Bitmain از اظهار نظر در مورد این پرونده خودداری می کند.

این اولین باری نیست که شرکت های تابعه در ایالت شنزن، در دام اختلافات قرارداد، در قرارداد خرید خود با عرضه کنندگان قطعات الکترونیکی گرفتار شده اند.

بر اساس گزارش که CoinDesk از منبع اطلاعاتی دادگاه جمع آوری و منتشر کرده است، از ژانویه سال ۲۰۱۹، حداقل چهار مورد از پرونده های شکایت توسط سازندگان قطعات الکترونیکی بر علیه شرکت های Century Cloud Core و Beijing Bitmain Technologies مطرح شده است.

 شاکی دیگر Bitmain، شرکت Youda Electronics است.

شرکتی که اصلیت شنزن و هنگ کنگی دارد. در ماه مارس، این شرکت نیز پرونده ای به منظور حفاظت از دارایی تشکیل داد. این پرونده منجر به مسدود کردن ۵/۲ میلیون یوان (معادل ۷۴۵,۰۰۰ دلار) از دارایی های متعلق به شرکت Bitmain و شرکت تابعه آن توسط دادگاه گردید. این رای تا سوم نوامبر به صورت عمومی منتشر نشده بود.

این شکایت ها و پرونده ها درست در زمانی مطرح شدند، که شرکت بیت ماین (Bitmain) در تلاش برای خروج از رکود بازار کریپتو بود. رکودی که از اواخر سال گذشته میلادی آغاز شده و از دسامبر سال ۲۰۱۸ نیز شاهد تعدیل نیرو اساسی در شرکت بوده ایم.

در یک جلسه داخلی در ماه گذشته، جیهان وو (Jihan Wu)، بنیانگذار شرکت Bitmain، در حضور کارمندان خود اعتراف کرد که این شرکت در دسامبر سال گذشته با فشار تامین کنندگان برای تسویه بدهی های شرکت مواجه بوده است.

وو گفت: اگر وضعیت کلی بازار از ماه آوریل رو به صعود حرکت نمی کرد، بیت ماین ممکن نبود قادر باشد تا تغییر وضعیت نزولی (خرسی) بازار را در بازه ۲۰۱۸ تاب بیاورد. این شرکت به تازگی استراتژی فروش خود را تغییر داده است. این تغییر در بیت ماین، به منظور جذاب تر شدن برای مشتریان ماینینگ این شرکت، و نیز در راستای رویارویی با رویداد برنامه ریزی شده هاوینگ halving (نصف شدن پاداش بیت کوین) که در ماه می ۲۰۲۰ رخ خواهد داد، صورت پذیرفته است.

تا کنون، به غیر از پرونده در حال انجام شکایت Yongjiang، الباقی پرونده های اختلافات تجاری ای که در سال جاری مطرح شده اند، همگی توسط شاکیان مربوطه، پس گرفته شده اند.

منبع: Coindesk