جیمی دیمون، مدیر عامل بانک JPMorgan می گوید؛ شرکت های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال کسب و کار ما را خواهند گرفت!

جیمی دیمون، مدیر عامل بانک جی پی مورگان، در مصاحبه ای که اخیرا توسط بخش مالی و اقتصادی Yahoo با وی انجام شد، عنوان کرد که به هیچ عنوان با شرکت فیس بوک در خصوص توسعه و راه اندازی Libra ( ارز دیجیتال مخصوص فیس بوک) صحبتی نکرده است.
با این حال، دیمون گفت: “ممکن است فرد دیگری درون شرکت در این خصوص صحبت کرده باشد.”
دیمون با اشاره به فعالیت گسترده شرکتش در زمینه سیستم های بلاکچین کوین JPM، عنوان کرد که: ” بلاکچین واقعیت دارد و “من فکر می کنم که رقابت در این زمینه نیز واقعی است.”
از نظر دیمون، ارزهای دیجیتال سبب شکست (یا اختلال) در صنعت بانکداری می شوند زیرا این نوع ارزها خدمات مشابهی که به طور معمول توسط بانک ها ارائه می شوند، را عرضه می کنند؛ خدماتی مثل انتقال پول، فعالیت های مربوط به مبادله چک های بانک های مختلف و پرداخت‌های آنی. با این وجود او اضافه می کند که: ” ارزهای دیجیتال، خطر یا تهدید به حساب نمی آیند.”
“در این زمینه تجاری رقبایی نیز خواهیم داشت؛ چه در زمینه ارزهای دیجیتال چه تکنولوژی های مالی و اقتصادی جدید دیگر. در هر صورت رقبایی قدرتمند خواهیم داشت.”
“مدام به افراد و همکارانم می گویم که شک و تردید نداشته باشید، مطمئن باشید که این رقبا وجود دارند، می‌آیند و می خواهند نهار ما را بخورند یعنی نان ما را آجر کنند و ما را شکست دهند. این موارد را همیشه در ذهن خود داشته باشید.”
دیمون اظهار داشت مسائل جدی و مهمی در رابطه با آینده پول وجود خواهد داشت فرقی نمی‌کند که در خصوص یک بانک باشد یا یک استارت‌آپ ارزهای دیجیتال؛. او معتقد است که گروهی از این مسائل توسط دولت ایجاد می شوند؛ مخصوصا در تعیین اینکه آیا این مسائل بر مبنای مقررات بانکداری، شناخت مشتری، فعالیت محرمانه بانکی یا قوانین ضد پول شویی قرارخواهند گرفت؟
همچنین دیمون با تمجید از تمایلات صنعت ارزهای دیجیتال برای سرویس دهی به مشتریان؛ عنوان کرد که “می‌خواهم به مشتریان خود خدمت‌رسانی کنم.”
“من همیشه به دنبال یه چنین سیستم هایی(بلاکچینی) بودم و دوست دارم که سیستم مشابه منحصر به فرد شرکت خودمان را نیز راه اندازی کنم.”

منبع: Coindesk