15 نکته برای سرمایه گذاران بیت کوین

با فشارهایی که از جانب  IRS وارد می شوند،چند سرمایه گذار بیت کوین مجبور می شوند مالیت پرداخت کنند؟احتمالاً میلیونها نفر.کوین بیس (Coinbase)35 میلیون حساب مشتری دارد. مودیان مالیاتی اخیرا طی گزارشی اعلام کرده اند که صدها نفر از پراخت کننگان مالیات ،معامله گران بازار  کریپتو بوده اند.شاید قبلا به دلیل ناآگاهی و یا عدم وجود قوانین ویزه ، اجرای قوانین مالیاتی  در مورد فعالان حوزه کریپتو سخت بود ، اما اکنون فرار از مالیات در این حوزه تقریبا غیرممکن است.در فرم جدید 1040 به این موضوع اشاره شده است که دارندگان ارزهای  مجازی و غیر مجازی همگی مشمول پرداخت مالیات هستند.این امر سالها پیش در رابطه با دارنگان حسابهای سرمایه گذاری آفشور(offshore) اجرا شد و منجر به مجازات افرادی شد که دروغ گفته بودند.

 1. ارزهای دیجیتال یک نوع دارایی هستند:

بیت کوین و دیگر ارزهای مشابه  آن بسیار شبیه به پول هستند: آنها یک منبع ارزش و یک وسیله مبادله هستند.اما سروریس درآمدهای داخلی تصویب کرده است که دارایی ها نه ارز هستند و نه اوراق بهادار.  بلکه آنها جزو دارایی افراد محسوب می شوند.

ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی های سرمایه ایی  ، برای دارندگان خود سود و ضرر سرمایه به همراه می آورند.حال اگر  سود، برای یک سال یا کمتر در نظر گرفته شود به عنوان سود کوتاه مدت شناخته می شود و اگر برای مدتی بیش از یک سال باشد به عنوان سو  بلند مدت شناخته می شود که در هر دو صورت مشمول مالیات خواهد بود.اگر یک سکه به منظور کسب  سود نگه داشته شود ، پس هر گونه ضرر و زیان  آن ،  به عنوان ضرر سرمایه ایی قابل کسر از پایه مالیاتی در نظر گرفته می شود.در محاسبه سود یا ضرر ، شما مالیات قیمت اصلی خرید خود را به عنوان نقطه شروع خود از “مبنای” یک دارایی محاسبه می کنید .

 1. هر نوع فروشی جزو معاملات مشمول مالیات محسوب نمی شود:

شما مجبور خواهید بود که معاملات خود را گزارش بدهید تنها در صورتی که ارز مجازی خود را :

 • با پول نقد معامله کرده اید.
 • با ارزهای مجازی دیگر معامله کرده اید.
 • برای خرید کالایی از ان استفاده کرده اید.

به خاطر داشته باشید که  انتقال ارز های مجازی  ، از جمله انتقال از  کیف پول به یک تراکنش یا برعکس ، مشمول مالیات نخواهد بود.سرمایه گذارانی ارزهای مجازی را تنها  که خریداری کرده  و نگهداری می کنند ، ملزم به پرداخت مالیات نیستند.

 1. قانون فروش با کد مالیاتی در مورد ارزهای دیجیتال اعمال نمی شود:

بنا بر این  قانون، ادعای هر گونه ضرر و زیان در فروش اوراق بهادار منع می شود تنها در صورتی که آن را ظرف 30 روز قبل یا بعد از خریداری کرده باشید.به عنوان مثال ، اگر شما یک سهم تسلا را با قیمت  800 دلار خریداری کنید و سپس ، آن را با قیمت 720 دلار بفروشید ، سپس سریعا آن را خریداری کنید ، 80 دلار زیان شما  به حالت تعلیق در می آید.اما بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال “اوراق بهادار” نیستند. بلکه آنها بخشی  از “دارایی” تلقی می شوند.بنابراین می توانید ابتدا در یک معامله ضرر کنید و سپس بدون از دست دادن حق درخواست طلب ضرر و زیان به معامله برگردید.

4- اظهارنامه مالیاتی

بر اساس داده های مربوط به بورس ایالات متحده، مالیات مبادلات ارزی به  تعداد  معاملاتی که افرا انجام می دهند بستگی دارد.

برای فردی که در طی یک سال حداقل 200 معامله  با حداقل درآمد20،000 دلار انجام بدهد،فرم 1099-K (فرم گزارش درآمد حاصل از انجام مبادلات)الزامی است.همین قانون در مورد واسطه هایی مانند Ebay که این معاملات را مدیریت می کنن نیز صدق می کند.

فرم 1099-K نیز شبیه به 1099-B است ، با این تفاوت که فرم دوم حداقل تعداد  200 معامله را ندارد و K ممکن است به شما نگوید مبنای هزینه شما برای یک  ارز چیست.بنا بر فرم های  1099 B همچون فرم های  K ، در صورتی که به هردلیلی مثلا به دلیل کم بودن تعداد معاملات ، فرمی دریافت نکنید  ،این امر به معنای این نیست که شما از الزام گزارش کلیه فروش ها و مبادلات خود معاف هستید.

5- فورک ها می توانند درآمد عادی ایجاد کنند:

وقتی سهمی به دو بخش تقسیم می شود ، در واقع هیچ معامله  مشمول مالیاتی اتفاق نیافتاده است.در این صورت قیمت خرید سهام گرد می شود و به هر دو بخش اختصاص می یابد.در این صورت شما می توانید خود را طرف معامله  هر یک از این بخش ها اعلام کنید.

واقعیت این است که شما در صورتی ملزم به پرداخت مالیات می شوید که فروشی  با  کسب سود انجام بدهید.اما در موردی که بدان اشاره شد مثلا شما  یک سهم از Exxon Mobil را به یک سهم Exxon و یک سهم Mobil تقسیم می کنید. ، IRSدید متفاوتی نسبت به  تقسیم ارز ها دارد که در صورت فورک شدن  بلاکچین به دو زنجیره اتفاق می افتد.  از نظر IRS   ، طی این فرآیند سود حاصله ،پولی باد آورده و برابر با ارزش اولیه ارز است و مالیات  این سود می بایست پرداخت شود.

این اتفاق زمانی رخ داد (bitcoin (BTC در سال 2017 به  bitcoin cash (BCH) تقسیم شد.طی این فرآیند ،هر یک از ارزهای قبلی  BTC در یک زنجیره بودند  در حالی که هر یک از  BCH  های تازه ایجاد شده در یک زنجیره جدید به حساب صاحب BTC ریخته می شدند.  قرار بود دارنگان بیت کوین  ارزش BCH را به عنوان درآمد عادی اعلام کنند اما بسیاری از آنها  از این کار سرباز زدند.

اما سازمان مالیات چگونه قوانین  خود را توجیه می کند؟ تقسیم شدن ارزهای دیجتیال به بخش های دیگر چیزی مثل تقسیم شدن یک شرکت به نفتی به دو بخش است .و پرداخت نکردن مالیات بر سود حاصل از آن مثل پاره کردن صورتحساب 100 دلاری رستوران است.واحد پول جدید ایجاد شده توسط یک فورک، زمانی که بتوانید آن را برداشت کنید درآمد محسوب می شود  .واقعیت این است که حتی اگر پول جدید را  نزد خود نگه دارید. هزینه پایه ارز های جدید، همان چیزی است که شما باید به عنوان درآمد گزارش دهید.

 1. ایر دراپ ها درآمد عادی ایجاد می کند:

ایردراپ “airdrop” عبارت است از   وزیع تصادفی ارز ها در طی یک تلاش بازاریابی.  IRS برای اینکه بتواند ایردراپ را مشمول قوانین مالیاتی اعلام کند، هرگونه تلاش بازاریابی را به عنوان منبعی برای درآمد عادی می داند. واقعیت این است که شما درآمد حاصل از یک طرح بازاریابی را به محض اجرا دریافت می کنید.حال اگر ارز به دست آمده را پس انداز کنید،درآم شما به عنوان درآمد عادی محسوب می شود.

 1. مایننیگ درآمد عادی ایجاد می کند:

فرض کنید  که به یک استخر ماینینگ پیوسته اید  ، 8000 دلار برای برق صرف کرده اید  و پاداش خود را به بیت کوین به ارزش 9،800 دلار گرفته اید.حتی اگر شما سکه را نفروشید، باید 1800 دلار  را به عنوان سود گزارش دهید و این سود درآمد عادی است.دارایی جدید شما مبنایی 9،800 دلاری دارد و هرگونه سود یا ضرر از آن نقطه، سود یا ضرر سرمایه محسوب می شود.این می تواند یک نتیجه دردناک ایجاد کند.مسئله اینجاست که حتی اگر ارزش ارزمجازی شما  به 8000 دلار کاهش پیدا کنید  و شما آن را بفروشید ، بازهم ملزم به پرداخت مالیات هستید.به این دلیل است که شما باید برای  1800 دلار درآمد عادی خود نرخ بالایی از مالیات را بپردازید ، در صورتی که ممکن است 1800 دلار ضرر سرمایه ، در اظهارنامه مالیاتی شما ارزش کمتری داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که تنها زمانی سود و زیان سرمایه شما محاسبه می شود که ثابت شود شما به قصد کسب سود و درآمدزایی اقدام به ماینینگ می کنید.اما برعکس ، IRS می تواند ثابت کن  که مایننیگ برای  شما چیزی بیش از یک سرگرمی نیست ، در این صورت شما با یک حساب و کتاب  پیچیده تر مواجه خواهید شد.این یک فاجعه است . چون علاقمندان به ماینینگ باید همه درآمد خود را به عنوان درآمد عادی گزارش دهند اما نمی توانند هزینه‌های خود را از آن  کسر کنند.

8- تایید تراکنش ها  درآمد عادی ایجاد می کند:

برخی از زنجیره های کریپتو مانند tezos ، به اعضای خود به خاطر  قرار دادن ارز هایشان به عنوان وثیقه و سپس تأیید تراکنش ها ، پاداش می دهند.با این پاداش ها  همچون سودهای بانکی ،به عنوان درآمد عادی رفتار می شود.برخی اکسچنج ها این کار را برای شما انجام می دهند و سپس درآمد را تقسیم می کنند.  در این حالت درآمد شما بخشی از کمیسیون شماست ، نه مبلغ ناخالص.

9- با اهدایی های کریپتو به امور خیریه تا حدودی مانند اهدایی های سهام رفتار می شود:

شما می توانید یک ارز را با قیمت 4000 دلار بخرید ، بیش از یک سال صبر کنید و وقتی که  ارزش آن به 9000 دلار رسید ،آن را به امور خیریه اختصاص بدهید و مشمول معافیت از مالیات شوید. بدون اینکه مجبور به پرداخت مالیات بر سود 5،000 دلاری خود باشید.  اما اهدایی های دارایی ها  (برخلاف اوراق بهادار) با  ارزشی بیش از 5000 دلار نیاز به ارزیابی دارند چون ممکن است با درگیر مسائلی همچون پولشویی شده باشند.به خاطر داشته باشید که اگر بعد از نگهداری دارایی خود برای مدتی کمتر از یک سال ، آن را به امور خیریه اختصاص بدهید ،معافیت از مالیت شما به هزینه پایه  شما محدود می شود.در مورد دارایی های مستهلک؟ لازم نیست مالیات بدهید.آن را بفروشید و زیان سرمایه تان را دریافت کنید.

 1. اهدای کریپتو به دوستان و بستگان مانند اهدای سهام است:

اگر شما هنوز ارز را نزد خود نگاه داشته اید، هزینه پایه اهدا شده و مدت نگهداری آن مثل هم هستند فقط یک تفاوت کوچک دارند:  اگر ارزش این دارایی در طول مالکیت شما  کم شده باشد ، پ یک قانون ویژه در مورد شما  اجرا می شود.فرض کنید که  که یک بیت کوین را با 12000 دلار خریداری کرده اید و وقتی که 11000 دلار ارزش دارد ، به خواهرزاده خود داده اید.  اگر او این بیت کوین را بیش از 12000 دلار بفروشد ، پس قیمت 12000 دلار به عنوان هزینه پایه آن منظور می شود.حال   اگر آن را  با قیمتی کمتر از 11000 دلار بفروشد ، مجبور است از مبلغ 11000 دلار به عنوان هزینه  پایه خود استفاده کند و ضرر سرمایه ای را که می تواند مطالبه کند ،کاهش دهد.هر  گونه فروشی بین 11000 تا 12000 دلار در منطقه مرده ای است که نه سود و نه زیانی به آن تعلق نمی گیرد.

 1. به تعویق انداختن مالیات جواب نمی دهد:

بر اساس قانون like-kind ، مردم اغلب سعی می کنند مبادله ارزهای دیجیتال را همانند رویدادهای مشمول مالیات جلوه ندهند و اغلب سعی می کنند پرداخت مالیات را به تعویق بیندازند.این کار  احتمالاً برای سالهای مالیاتی قبل از سال 2018 جواب نمی دهد  ، زیرا مبادلات ارز الزامات دقیق واسطه ها را برآورده نمی کند.  این قطعاً برای سال 2018 و سالهای بعد کار نمی کند زیرا یک اساسنامه جدید به تصویب رسیده است که  تمهیدات like-kind را برای  مبادلات املاک و مستغلات محدود می کند.

 1. معاملات فیوچر(معاملات آتی ) بیت کوین بخشی از قراردادهای 1256 هستند:

معاملات فیوچر بیت کوین ، که در بورس کالاهای تجاری شیکاگو معامله می شوند ، از مالیات عجیب و غریب معاملات آتی کالاها برخوردار می شوند:

(الف) پوزیشن ها در تاریخ 31 دسامبر “تعدیل شده بر اساس بازار ” بوده ، و سود و زیان آنها به رسمیت شناخته می شود به گونه ایی که انگار پوزیشن فیوچرها  فروخته شده و بلافاصله پس گرفته شده است.

(ب) 60٪ سود و زیان  ها بلند مدت و  40٪ آنها کوتاه مدت فرض می شود ،  مهم نیست که مدت زمان نگه داری این پوزیشن چقدر  بوده است.

 1. کریپتو تابع قانون استرادل است:

این قانون به شما اجازه نمی دهد  زیان خود را  در بستن یك پوزیشن در یك سرمایه گذاری فعال کسر کنید،  در حالی كه یك پوزیشن باز در جهت مخالف را نگه داشته اید.  بنابراین ، اگر شما صاحب یک سرمایه S&P 500 باشید و همزمان یک پوزیشن کوتاه در S&P فیوچر داشته باشید،   در حالی که هنوز پوزیشن جبران خسارت را نگه داشته اید ، نمی توانید هیچ یک از آنها را با هدف  ادعای ضرر سرمایه بفروشید.اگر در بیت کوین ، معاملات آتی (فیوچر)بیت کوین یا آپشن های بیت کوین چندین پوزیشن دارید قطعا با چنین مشکلی مواجه خواهید شد.

 1. کریپتوی آفشور احتمالاً مشمول گزارش دهی FBAR و Fatca نیست:

این دو قانون نظارتی شما را وادار می کند هرگونه  پول و اوراق بهاداری که  در حسابهای آفشور دارید را افشا کنید.با این حال ، این قوانین  برای دارایی های  که پول نقد یا اوراق بهادار نیستند ، اعمال نمی شوند.بنابراین حساب بیت کوین شما در Binance مستقر در مالت تحت پوشش این قوانین نیست.برخی از وکلا به شما توصیه می کنند که در هر حال  این گزارش ها را ارائه دهید.اگر در طول چندین سال با  ارزهای معمولی (مانند دلار یا یورو) معامله کنید ، ممکن است از آستانه عبور کرده و از شما درخواست شود تا گزارشات مذکور را ارایه دهید.

به خاطر داشته باشید که هزینه تشکیل پرونده بسیار ناچیز است اما  جریمه عم ارایه گزارشات بسیار سنگین است.FBAR (فرم حساب های مالی و بانکهای خارجی) ، اگر در هر زمانی از سال  یک حساب آفشور  با مبلغی بیش از  10،000 دلار باشید ، باید به صورت الکترونیکی ثبت شود.

Fatca (قانون انطباق مالیات در حساب خارجی) ، آستانه های مختلفی دارد که از 50،000 دلار شروع می شود.فرم با شماره 8938 را می توان به صورت کاغذی پر کرد .البته نیازی نیست این گزارش ها را برای دارایی هایی که در بورس قانونی ایالات متحده مانند Coinbase  وجود دارند  ، تهیه کنید.

معافیت از افشای حساب موجب معافیت از قانون ارایه گزارش از  هرگونه فروش با سود نخواهد شد.اگر شما از سود کریپتو ، حتی یک دلار سود داشته باشید ، بدون توجه به محل نگهداری ارزهایتان ، باید باز هم به پرداخت مالیات خود را ادامه دهید.

 1. شناسایی تعداد زیادی از کار ها مانند اوراق بهادار :

فرض کنید که 5 بیت کوین را با 6000 دلار و 5 دلار دیگر را با قیمت با 8000 دلار خریداری کرده اید. حالا یک بیت کوین را به قیمت 9000 دلار می فروشید.آیا این بیت کوین فروخته شده از بیت کوین اولی بوده است(سود 3000 دلار یا از آخری(سود 2000 دلار) ؟  IRS به شما دو انتخاب می دهد. به صورت پیش فرض آنهایی که اول خریداری شده اند زودتر به فروش می رسند.

در یک بازار رو به رشد ، معمولا  تمایل به ارایه صورتحساب های مالیاتی بالاتری است.انتخاب دوم “شناسایی ویژه” است.بدین ترتیب که شما کلیه سوابق را به صورت  دقیق حفظ می کنید و این به شما این امکان را می دهد که مشخص کنید که بیت کوین فروخته شده با چه قیمتی خریداری شده است.  این امکان را برای شما فراهم می کند تا گزینه ایی را انتخاب کنید که مالیات شما را به حداقل برساند.این کمک می کند تا سرویس های  ردیابی بتوانند کارهای کثیف را کنترل کنند.