تحلیلگر محبوب، از مدل جدید پیش بینی قیمت بیت کوین رونمایی کرد: وی پیش بینی کرد که روند صعودی بیت کوین تا یک ماه آینده آغاز خواهد شد.

ویلی وو -Willy Woo-  تحلیلگر محبوب بیت کوین به 132،000 دنبال کننده توییتر خود گفت که روی یک مدل جدید پیش بینی قیمت بیت کوین کار می‌کند. به گفته وی این مدل نشان می‌دهد که به زودی شاهد آغاز روند صعودی این ارز دیجیتال پیشرو ، خواهیم بود . وو می‌گوید که این مدل نشان می‌دهد که بیت کوین نزدیک به “یک روند صعودی دیگر” است و ” این روند شاید تا یک ماه آینده آغاز شود”.

قیمت بیت کوین (BTC) طی هفت روز گذشته رو به کاهش بوده است ، به طوریکه این ارز یجیتال مشهور طی هفته گذشته 2٪ از کل ارزش خود را از دست داده است.در هفته گذشته قیمت هر بیت کوین بین 8،800 دلار و تا 10000 دلار در نوسان بوده است. روز یکشنبه 27 ژوئن 2020 ، قیمت طی 24 ساعت بین 9010 تا 9،150 دلار  در نوسان بود.

البته بیت کوین با ارزش بازاری بالغ بر  165 میلیارد دلار ، همچنان  63٪ از کل ارزش بازار کریپتو که بیش از  5،000 ارزدیجیتال در آن فعال هستند را به خود اختصاص داده است. با وجود رکود اقتصادی کنونی  ، تعدادی از تحلیلگران انتظار دارند که روند صعودی این ارز دیجیتال قدرتمند در آینده ایی نزدیک تحقق یابد.

روز یکشنبه ، ویلی وو ، تحلیلگر مشهور نمودار بیت کوین و بنیانگذار هایپرشیت – Hypersheet  – در توئیتی اعلام کرد که در حال تهیه  یک مدل جدید قیمت گذاری برای BTC است.

وی در توئیت خود نوشت: “مدل جدیدی که من بر روی آن کار می‌کنم نشان می‌دهد که به زودی شاهد آغاز یک روند صعودی برای بیت کوین خواهیم بود .”

وی نوشت: ” قرار بود روند صعودی بیت کوین زودتر آغاز شود اما بحران 19 COVID آمد و همه چیز را نابود کرد. اما در حال حاضر،  این مدل نشان می‌دهد که ما نزدیک به یک روند صعودی دیگر هستیم. شاید تا یک ماه آینده. ”

وو با نشان دادن یک نمودار دیگر نوشت: ” نمودار دوم به وضوح نشان می‌دهد که چگونه [کووید -19] مدل را از هم پاشیده است.”

وی همچنین نمودار دیگری را  منتشر کرده که نشان می‌دهد “هرچه این بازار صعودی طولانی تر شود ، اوج قیمت (مدل Top Cap) بالاتر می‌رود.

وی همچنین تاکید کرد که :”  یک نوار انباشت طولانی ،در نهایت چیز خوبی است  ”

اساساً چیزی که بنیانگذار هایپرشیت  به 132،000 دنبال کننده توییتر خود گفته است این است که بر اساس مدل جدید BTC “شاید” حدود یک ماه از آغاز روند صعودی جدیدش فاصله داشته باشد.این درحالی است که اگر بحران ناشی از همه گیری Covid-19 نبود ، این  بازار صعودی قبلاً آغاز شده بود.

البته همه با پیش بینی وو و مدارکی که در رابطه با  مدل جدیدش منتشر شده است موافق نیستند.

آدام برنشتاین در پاسخ به وو گفت: ” تحلیل تکنیکال در رابطه  با BTC جواب نمی‌دهد.”  برنشتاین افزود: ” بسیاری از صرافی ها با حجم معاملات کم ، سعی می‌کنند سر و صدای زیادی ایجاد کنند تا بدین ترتیب فرصتهایی را برای خودشان خلق کنند. ”

البته وو از موضع خودش دفاع کرد و برنشتاین را به باد انتقاد کشید.

وو در واکنش به سخنان برنشتاین پاسخ داد: “من در مورد حرکتهای هفتگی بیت کوین با شما موافقم ، اما این نمودار یک نمودار 8 ساله و در سطح کلان است که حرکت بیت کوین را به صورت کلی مد نظر قرار می‌دهد.”

با این وجود ، برخی از تحلیل گران هنوز پیش بینی را وی یک  “امید واهی ” می‌دانند.سایر تحلیل‌گران بیت کوین نیز  با پیش بینی وو مخالفند . همانطور که تون وایز به( International Business Times (Ibtimes گفت که این احتمال وجود دارد که “قیمت بیت کوین تا سال 2021 از 10،000 دلار بیشتر نشود.”

وایز به این خبرگزاری گفت: ” هیچ دلیلی وجود ندارد که من  از پیش بینی که در اوایل سال انجام دادم کوتاه بیایم.من ماههاست که می‌گویم قیمت بیت کوین در بخش اعظم سال جاری بین 6000 تا 10،000 دلار نوسان خواهد داشت و از مرز 10000دلار فراتر نخواهد رفت.”

البته ، Ibtimes خاطرنشان كرد كه وایز قبل از رویداد هاوینگ، پیش بینی کرده بود که بیت کوین تا 2 هزار و 800 دلار سقوط خواهد کرد ، اما پیش بینی وی هرگز اتفاق نیفتاد.نظر شما در مورد مدلی که ویلی وو خلق کرده است چیست؟ به ما در بخش نظرات اطلاع دهید.