شرکت بیت مین Bitmain بواسطه سفارش خرید 600 هزار تراشه جدید به TSMC قصد دارد خط تولید خود را افزایش دهد.

یکی از منابع آگاه و نزدیک به این قرارداد اعلام کرد: غول سازنده دستگاه های ماینینگ بیت کوین یعنی شرکت Bitmain طی شش ماهه آینده و به پشتوانه یک سفارش بزرگ سخت افزاری، 50 درصد ظرفیت تولید خود را افزایش خواهد داد.

تلاش شرکت Bitmain برای افزایش 50 درصدی ظرفیت

شبکه اجتماعی چینی WeChat در 23 آگوست گزارشی را مبنی بر آن منتشر کرد که شرکت Bitmain سفارش خرید 600 هزار تراشه جدید را داده است. Bitmain شرکتی است که در سال 2019 با افت سرمایه شدیدی مواجه شده است.

یک منبع آگاه و نزدیک به شرکت تایوانی تولیدکننده تراشه که قرار است این تراشه ها را تولید کند بیان کرده است که این تراشه ها از انواع بسیار جدید 7 نانومتری هستند و نرخ هش هر کدام از آنها معادل 50 ترا هش در هر ثانیه خواهد بود.

در همین رابطه این نشریه نوشت “با این حساب، پس از شش ماه، کل توان محاسباتی شبکه Bitmain به سرعت در حدود 50٪ افزایش خواهد یافت”. وی اضافه کرد ارزیابی Bitmain پس از این به بیش از 12 میلیارد دلار خواهد رسید.

سوق آرام اپراتورهای ماینینگ به سمت سیاهی

در ماه  جولای، شرکت Bitmain و رقیب این شرکت یعنی شرکت  Canaan Creative تعداد 5000 اپلیکیشن مخصوص مدارهای مجتمع (آی سی) ریگ های ماینینگ، یا ASICs را به یک اپراتور آلمانی با نام Northern Bitcoin فروختند.

طبق گزارش مجله Cointelegraph، در سال جاری افزایش سودآوری صنعت ماینینگ بیت کوین، چشم انداز اپراتورهایی مانند Bitmain را بهبود بخشیده است. اما در اواخر سال 2018، با بسته شدن بخش های عملیاتی این شرکت و نیز تعدیل کارمندان آن در برخی از کشورها، فشارها بر روی شرکت Bitmain نیز بسیار مشهود بودند.

تاثیرات بازار خرسی گذشته در بازار بیت کوین همچنان هم ادامه دارد. در ماه های ژانویه و فوریه، شرکت Bitmain اعلام کرد که مبلغ 625 میلیون دلار زیان نموده است.

در همین میان برنامه های جدید، در راستای عرضه اولیهٔ سهام (IOP) در ایالات متحده آمریکا توانسته اند، قبل از ورود به سال 2020 مثمر ثمر واقع شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید