شرکت BitPay ، ارائه دهنده خدمات پرداختی جهانی مبتنی بر بلاکچین ، از اولین کارت پیش پرداخت ویژه کاربران ارزهای دیجیتال در ایالات متحده ، رونمایی کرد.

  این کارت به مشتریان اجازه می‌دهد که ارزهای دیجیتال خود را فوراً به ارز فیات تبدیل کنند و ارز خود را بدون پرداخت هیچ‌گونه کارمزدی ،به کارت خود منتقل کنند.

  بر اساس آنچه که این شرکت اعلام کرده است ، کاربران می‌توانند در هر جایی که این مستر‌کارت ها  پذیرفته می‌شوند ، ارزهای دیجیتال خود را خرج کنند،همچنین امکان برداشت پول نقد از این کارت‌های پیش پرداخت ، در دستگاه‌های خودپرداز نیز وجود دارد. از طرفی کاربران می توانند از این کارت، در خریدهای آنلاین نیز استفاده کنند.

این کارت‌ها دارای یک تراشه EMV ، برای امنیت بیشتر و البته پرداخت بدون تماس هستند.برای استفاده از این کارت ، کاربران می‌بایست اپلیکشین BitPay  را دانلود کنند. بدین‌ترتیب آنها می‌توانند کارت خود را دریافت کرده ، تاریخچه تراکنشات را مدیریت کنند ، تنظیمات کارت را عوض کنند ، میزان پول خرج شده ، خریدها و کارتهای هدیه‌ایی که از سوی مارک‌های معروف دریافت کرده‌اند را مدیریت کنند.

این  کارت پیش پرداخت، از BTC ، BCH ، ETH ، XRP و برخی آلت کوین‌ها از جمله  USDC ، GUSD ، PAX و BUSD پشتیبانی می کند.با استفاده از کارت‌های پیش پرداخت شرکتBitPay ، پول به راحتی و تنها در چند دقیقه در دسترس دارندگان کارت قرار می‌گیرد ، بدون اینکه مجبور باشند برای تبدیل ارزهای دیجیتال به ارز فیات منتظر بمانند.

استفان پیر ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت  BitPay  در این رابطه گفت: “کارت BitPay مزایا و ویژگی‌های جدیدی را برای مصرف کنندگان فراهم می‌کند.به طوریکه تبدیل بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر به ارزهای قابل خرج کردن را تسهیل می‌کند بدون اینکه کاربران متحمل مخاطرات خاصی شوند.”

وی افزود:

  “ما خوشحالیم که با مسترکارت همکاری خواهیم کرد تا بتوانیم کاربرد ارزهای دیجیتال را گسترش دهیم . ضمن اینکه این کارتها این امکان را برای مشاغل مختلف فراهم می‌کنند تا مشتری‌های جدیدی که به دنبال خرید با استفاده از بیت کوین هستند، را جذب کنند.از طرفی کاربران بیت کوین نیز به مکانهای بیشتری برای خرید با استفاده از ارز دیجیتال، دسترسی پیدا می کنند.”