رکود ناشی از ویروس کرونا باعث می شود که ماینینگ کنندگان بیت‌کوین در بازارهای جایگزین شرکت و سرمایه گذاری کنند.

تعداد بازارهای کمی از رکود اقتصادی ناشی از کرونا ویروس مستثنی بوده اند. شرکت های مثل تسلا و شرکت کارناوال شاهد کاهش چشمگیر سهام ‌‌های خود بوده‌اند.

در روز دوشنبه وال استریت برترین روز خود را در طول یک دهه متحمل شد که این مرتبط با همه گیری کرونا ویروس می‌باشد که باعث افت ناگهانی سهام و دارایی‌های نقد و همینطور باعث افشا کردن شکاف در سیستم مالی که به طور فزاینده‌ای ناپایدار هستند،شد.

همچنین باعث شد که بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین های خود را به قیمت خیلی ارزانی بفروشند و ارز های دیجیتال خود را با پول نقد مبادله کند و یا در جاهای دیگر که می‌خواهند خرج کنند،مانند خرید سکه‌های ارزان قیمت که امن و بی‌خطر هستند.

نفت دارایی دیگری است که این فشار را احساس می‌کند و حتی از زمان وقوع اولین جنگ خلیج فارس که نزدیک به ۲۵ درصد سقوط کرد نیز، کاهش قیمت بیشتری را متحمل می‌شود. تصمیم روسیه مبنی بر قطع تولید نفت برای تضمین ثبات قیمت‌ها نمی‌باشد در حالیکه همواره ترس از یک جنگ نفتی طولانی مدت وجود دارد. قیمت نفت در سال جاری بیش از ۴۰ درصد کاهش می یابد.

درک اثر دومینوی اقتصادی بر دارایی‌های سنتی مشکل نیست. در میان رویدادهای ناپایدار جهان رکود اقتصادی کاملاً طبیعی است و شامل این موارد می شود: سقوط سهام، ارز و اوراق قرضه، سقوط قیمت نفت.

ماهیت شیوع سریع کوید ۱۹ و به دنبال آن پروتکل‌های قرنطینه باعث توقف زنجیره تأمین جهانی و رویدادهای ورزشی و کل نیروهای کار شده است و این امر برای تجار غیر عادی می باشد.

ماینینگ کنندگان بیت کوین در بازارهای دیگری سرمایه گذاری کنند.

شما ممکن است انتظار نوسانات بازار را داشته باشید که این امر باعث می‌شود تجار بیت کوین دریچه ها را کاهش دهند اما طبق گفته بوریس kikinadze مدیر عاملfortune Jack، این اقدام باعث افزایش رکود بیت کوین و رکود بازار بین المللی شده است. رکود های مانند این باعث می شود که افراد بودجه‌هایی را به سرمایه گذاری های با ریسک بالاتر مانند شرط بندی اختصاص دهند. به عنوان مثال بازی های آنلاین رونق می گیرند.

این بازی‌ها تنها صنعتی نیستند که صعود ناگهانی را تجربه می‌کنند زیرا مصرف کنندگان خواهان اقلامی مانند ماسک های صورت، ضدعفونی کننده‌ها، ضد میکروب‌ها و ضد عفونی کننده های دست نیز می‌باشند که تولیدکنندگان در این بخش ها از رونق اقتصادی برخوردار هستند_به غذاهای کنسرو شده، آب های معدنی و دستمال های توالت و لوازم پزشکی اشاره‌ای نشده است.

از آنجایی که شهروندان زمان بیشتری را در خانه سپری می کنند به نظر می رسد که از برند های سرگرم کننده مانند شرکتNetflix در مقایسه با سینماها که در حال حاضر خالی هستند استقبال بیشتری می شود.

بیت کوین به عنوان یک پناهگاه امن

فروش بیت کوین در این شرایط موجب ایجاد یک مطالعه موردی جالب شده است. از آنجا که هم اکنون سرمایه گذاران سازمانی در معرض بیت‌کوین هستند، ارتباط آنها با سایر دارایی ها افزایش یافته است. هنگامی که یک بحران گردش پول وجود دارد بیت کوین با دارایی‌های نقدی کمتری فروخته می‌شود و این ممکن است یکی از دلایلی باشد که بیت کوین در مقابل رکود ناشی از کرونا ویروس مشکلاتی را متحمل شده است.

منبع:https://cryptopro.news/5bEUoNVzQobCTQ2I37LV75