شرکت فناوری سامسونگ در حال ساخت راه حل تسویه حساب مبتنی بر بلاکچین برای تجار و بانک ها است.کره هرالد روز چهارشنبه گزارش داد كه سامسونگ SDS با ارایه دهنده راه حلهای فینتک اسرائیلی ، Credorax ، تفاهم نامه ایی را امضا كرده است. هدف از این تفاهم نامه ایجاد بهره وری بالاتر از طریق ورود خودکار داده های مربوط به پرداخت ها در سوابق بانك ها و دفترچه های کل است.این محصول که هنوز به طور عمومی نامگذاری نشده است و روی پلتفرم جهانیNexledger   متعلق به سامسونگ SDS کار خواهد کرد ، برای اولین بار در سال 2017 به صورت اختصاصی برای بلاکچین رونمایی شده بود.

 فرآیندهای کار به صورت اتوماتیک و با استفاده از تکنولوژیAI ازBrity Works – یکی دیگر از شرکتهای سازنده سامسونگ SDS – انجام می شوند. هنگ وون-پیو ، رئیس و مدیر اجرایی سامسونگ SDS ، در گفتگو با رسانه های محلی گفت: توافق با Credorax ، که در حال حاضر راه حل هایی را برای شرکت هایی در سراسر اتحادیه اروپا و حوزه های اقتصادی وسیع تری ارائه می دهد ، این شرکت تکنولوژیکی کره ای را قادر می سازد تا جایگاه خوبی در حوزه پرداختی منطقه پیدا کند.

وی گفت: ” سامسونگ SDS همراه با Credorax ، که در ارایه راه حل های پرداختی تخصص دارد ، سعی خواهد کرد که کسب و کار خود را در بخش های اروپایی که به دنبال تحول دیجیتالی هستند گسترش دهد.”

Credorax بلافاصله به درخواست های مطرح شده مبنی بر اظهار نظر، پاسخ نداد.  سامسونگ SDS اساسنامه خود را در ماه فوریه تغییر داد تا امور مالی الکترونیکی را به عنوان یکی از زمینه های اصلی کسب و کار خود تنظیم کند. در سال 2019 ارزش SDS به میزان3.7 میلیارد دلار رشد داشته است. می توان گفت این نرخ رشد، بالاتر از متوسط نرخ رشد در حوزه فناوری است.

مدیر استراتژی ایم سو هیون در گفتگو با کره هرالد ، ارزش بالای این شرکت را به تلاش های موفقیت آمیز در حوزه هوش مصنوعی و فناوری بلاکچین نسبت داد.

در نوامبر سال 2019 ، سامسونگ SDS اعلام کرد که با مشارکت QEDIT اسرائیلی و از طریق ادغام الگوریتم اثبات دانش صفر در پلتفرم ، میزان محرمانگی Nexledger را بهبود خواهد داد. به همین ترتیب در اواخر سال گذشته یک سیستم پردازش شکایات پزشکی ساخته شده در پلتفرم Nexledger راه اندازی شد.