سامسونگ به دنبال عرضه یک شبکه اصلی بلاک چین جدید و سامسونگ کوین است

یک منبع ناشناس به خبرنامه صنعت ارزهای دیجیتال (CoinDesk Korea) گفته است که غول تولید کالاهای الکترونیک کره جنوبی، سامسونگ، یک شبکه بلاک چین عمومی – خصوصی کامل به همراه توکن مخصوص به خودش را عرضه کند.

این پروژه که بخشی از مسئولیت های بخش بلاک چین کمپانی سامسونگ است، قرار است یک شبکه اصلی بلاک چین مبتنی بر اتریوم (ETH) را ایجاد کند و یک دارایی یا اَسِت با نام سامسونگ کوین نیز ارائه دهد.

این منبع ناشناس که از برنامه های سامسونگ با خبر است به آن خبر نامه گفته است:”ما انتظار داریم که سامسونگ کوین به بازار بیاید ولی در مورد اهداف و سمت و سوی آن هنوز تصمیمی گرفته نشده است.”

این خبر که البته هنوز به طور رسمی تایید نشده است به این مسئله اذعان دارد که سامسونگ به انجام چندین عملیات مختلف در دنیای بلاک چین و ارزهای رمزپایه ادامه خواهد داد.

هفنه گذشته، کمپانی سامسونگ با سرمایه گذاری 4 میلیون دلاری روی اپلیکیشن کیف پول ZenGo این پیام را القا کرده است که به سود دهی دراز مدت این پدیده نو ظهور باور دارد.

پروژه کنونی سامسونگ برای عرضه بلاک چین با نام Nexledger همچنان شاهد روند صعودی از سمت نهاد های بین المللی بوده که جدید ترین آن از سمت کمپانی آی تی هندی Mahindra بوده است.

عرضه مبتی بر اتریوم احتمالا عناصر بلاک چین های عمومی و خصوصی را داشته باشد که البته جزئیات آن در آینده مشخص خواهد شد.

آن منبع اضافه کرد: “در حال حاضر، ما به بلاک چین خصوصی فکر می کنیم، ولی هنوز تایید نشده است.”

او در ادامه عنوان کرد:

همچنین ممکن است برنامه ما در آینده یک بلاک چین عمومی باشد، امّا من فکر می کنم که هیبرید یا ترکیبی باشد – یعنی ترکیبی از بلاک چین های عمومی و خصوصی.