مقامات اسپانیایی ، بعد از کشف یک محموله قاچاق دارو به ارزش 3.3 میلیون دلار ، سخت گیری ها علیه پولشویی از طریق ارزهای دیجیتال را بیشتر کردند.

براساس این گزارش ، مایکروسافت گزارش داده است که میزان برخورد  با ماینینگ ارزهای دیجیتال از سال 2018 تا 2019  به میزان 40 درصد کاهش یافته است. این شرکت فناوری در این گزارش خاطرنشان کرده است که فقط 50  اندپوینت(نقطه انتهایی) به ماینرهای ارزهای دیجیتال اختصاص یافته است.

اتیوپی کشوری است که بیشترین میزان برخورد با ماینینگ ارزهای دیجیتال را داشته و پس از آن ازبکستان و پاکستان در رده های دوم و سوم قرار دارند.

ایرلند کشوری است که کمترین میزان برخورد با ماینینگ ارزهای دیجیتال را دارد و  پس از آن ایالات متحده و ژاپن قرار دارند. همچنین  پرو بزرگترین تغییر YoY را دارد  و بولیوی و اکوادور پس از آن در رده های بعدی  قرار دارند.

این شرکت در گزارش مذکورگفت: “با افزایش یا کاهش ارزش ارزهای دیجیتال ، میزان برخورد با ماینینگ ارزهای دیجیتال نیز افزایش یا کاهش می یابد.

در خبری دیگر اعلام شد که مقامات اسپانیا  33 فرد را بازداشت کرده اند . گفته می‌شود این افراد داروهای غیرقانونی را از طریق وب به بازار عرضه کرده اند و از طریق بخشی از  سود 3.37 میلیون دلاری خود ، اقدام به پولشویی در ارزهای دیجیتال کرده اند.

طی این عملیات که علیه دو گروه از مجرمان انجام شد، 70 هزار قرص مربوط به اختلالات جنسی به اضافه سایر داروهای پزشکی که مورد تایید دولت نبودند ، کشف و ضبط شدند.

مقامات این کشور می‌گویند “خرید ارزهای مجازی ” یکی از روش هایی است که به خلافکاران کمک می‌کند تا ردپاهای خود را از اقدامات غیر قانونی انجام شده ، پاک کنند.

طبق گزارشات ،  یکی از فروشندگان این گروه های خلاف کار، قبل از آوردن داروهای غیر قانونی به مکانی در موریکا، آنها را از طریق کشورهای مختلف جابجا می کرده است.

در همین رابطه کوین دسک (Coindesk)نیز گزارش داده است که بانک مرکزی زیمبابه تمامی تراکنشات از طریق “کیف پول های موبایلی” را متوقف کرده و میزان پرداخت از طریق شرکت‌های دیگر را نیز محدود کرده است.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که نهادهای دولتی قصد دارند از تلاش‌ها برای ایجاد تورم بیش از حد در کشور جلوگیری کنند.

  بانک مرکزی  زیمباوه ، در بیانیه‌ای اعلام کرد که از کلیه مشتریان و کاربران پلت‌فرم‌های کیف پول موبایلی که مورد سوء استفاده اشخاص و یا نهادهایی قرار گرفته‌اند که قصد ایجاد بی‌ثباتی و ناکارآمدی در اقتصاد را داشته اند، حمایت خواهد کرد”

  کسانی که بخشی از سرمایه خود را در هر یک از کیف پول ها موبایلی ذخیره کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به موسسات مالی نزدیک به محل زنگی خود،  پول خود را پس بگیرند.