بر اساس یک نشریه رسمی منتشر شده در 2 بهمن 97، شرکت ساخت لوازم سخت افزاری Hong Kong-based ، اخیرا یک کارت گرافیک مخصوص ماینینگ تولید کرده است.

این سخت افزار ماینینگ یک کارت گرافیک مخصوص ماینینگ ارز دیجیتال جدیدی به نام گرین کوین Grin Coin است. این کارت گرافیک Sapphire نام دارد که نام کامل آن SAPPHIRE RX 570 16GB HDMI است که اولین کارت گرافیک برای استخراج Grin Coin است.

گرین کوین که در ابتدای 2019 رونمایی شده، یک توکن مبنی بر حریم خصوصی است که به خاطر غیر متمرکز بودن و به عنوان دارایی بدون محدودیت نظر مشتریان را جلب کرده است. تکنولوژی استفاده شده به کاربران امکان تراکنش با هویت پنهان را فراهم می اورد.

این GPU جدید به نظر می رسد توانایی حل الگوریتم Cuckoo Cycle را داشته باشد که مبنای اصلی POW گرین است. به گفته ی Sapphire، کارت گرافیک RX 570 از معدود راه حل هایی است که میتوان به طور بهینه ارز Cuckatoo 31 را استخراج کرد. آدرین تامسون معاون رییس بازرگانی بین المللی این شرکت می گوید که محصولات آینده Sapphire دارای گرافیک های 16 گیگا بایتی هستند که به مدل های سری INCA و MGI که مخصوص بلاکچین هستند اضافه شده است.

(BIS (Bank for International Settlement هم در اوایل همین هفته اذعان داشت که مشکلات بیت کوین فقط با تکیه بر PoW قابل حل است. همچنین این نهاد عنوان کرد: محاسبات به راحتی نشان می دهد که روزی پاداش برای حل یک بلاک به صفر می رسد. چرا که در آینده بیت کوین های محدودی ساخته می شوند و تراکنش آن ها بسیار طولانی و زمان بر می شود. مگر اینکه با تکیه بر این تکنولوژی ها سرعت را بهبود ببخشیم.

این سخت افزار ماینینگ هنوز روانه ی بازار نشده و تنها در سایت شرکت رونمایی شده است.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید