فردی ۱۶ میلیون دلار بیت از کیف پول اکتروم خود از دست داد.

فردی ۱۴۰۰ بیت کوین به ارزش ۱۶ میلیون دلار را در کیف پول الکتروم خود در یک کلاهبرداری اینترنتی از دست داده است. کلاهبرداری اینترنتی یک دزدی شناخته شده و موجود در نسخه‌های قدیمی الکتروم است که تاکنون ۲۵ میلیون دلار بیت کوین را سرقت کرده است.

در سایت GitHub، یک دارنده بیت کوین که چگونه  ۱۴۰۰ بیت کوین از کیف پول او به سرقت رفته است. از سال ۲۰۱۷ به این کیف پول دسترسی پیدا نشده است. مشکل اینجا بوده است که وی نسخه قدیمی کیف پول الکتروم را نصب کرده بوده است.

وی گفت: سکه های من پخش شدند. من سعی کردم یک بیت کوین را جابجا کنم، اما قادر به ادامه کار نبودم و یک پیام پاپ آپ ظاهر شد که از کاربر می خواهد قبل از انتقال وجوه امنیت خود را به روز کند. من نسخه به روز رسانی شده را نصب کردم که بلافاصله باعث انتقال کل موجودی من به حساب یک کلاهبردار شد.

به گفته توسعه دهنده الکتروم، توماس ووگتلین، این کلاهبرداری چیز جدیدی نیست و از سال ۲۰۱۸ وجود داشته است. Vogetlin گفت وب‌سایت الکتروم هشدار در مورد کلاهبرداری را نشان می‌دهد و این هشدار از ۱۸ ماه گذشته افزایش یافته است. Vogetlin به رسانه خبری Decrypt گفت: از کاربر کلاهبرداری شده است زیرا از  نسخه‌های قدیمی این نرم‌افزار که مستعد کلاهبرداری و دزدی هستند استفاده کرده است. همچنین این نشریه خاطر نشان کرد که این بیشترین مقدار بیت کوین سرقت شده از طریق این کلاهبرداری می باشد.

در دسامبر سال ۲۰۱۸ بسیاری از کاربران کیف پول الکتروم قربانی کلاهبرداری اینترنتی شده‌اند که ۷۷۱ بیت کوین سرقت شده است و این مقدار بیت کوین در آن زمان ارزشی معادل ۴ میلیون دلار داشت. با قیمت های فعلی این مبلغ ۸.۹ میلیون دلار ارزش دارد.

به گفته شرکت ایمنی نرم افزار maywarevytes، کلاهبرداران کاربران را فریب می دهند تا نسخه آسیب‌دیده الکتروم را دانلود کنند. در جواب، توسعه دهندگان الکتروم سعی در برطرف کردن این کلاهبرداری داشتند که کلاهبرداران با معرفی سرویس DDOS علیه سرور های کیف پول از خود مقاومت نشان دادند.

روشی ک استفاده می شود حمله Sybil نام دارد که گره های مخرب بیشتری را در شبکه الکتروم وارد می‌کند. برای کاربر، این روش کلاهبرداری به عنوان یک به روز رسانی برای برنامه ظاهر می شود. پس از نصب این به روز رسانی کلاهبرداران قادر به کنترل کیف پول و ارسال محتویات آن به کیف پول دیگری هستند که کنترل آن تحت اختیار آنهاست.

با انتشار آخرین اخبار هک به انجمن ارزهای دیجیتالی، مدیرعامل Zhao در توئیت خود نوشت که این صرافی آدرس درج شده را در لیست سیاه خود قرار خواهد داد.

منبع خبر:

https://cryptopro.news/GaajtlsfjNOE6CaK4tlkqy