مسئولان شرکت سامسونگ فاش کردند که در حال طراحی و ساخت تراشه های الکترونیکی مخصوص دستگاه های استخراج بیت کوین هستند.

در جریان کنفرانس MicroBT M20 که در شهر چنگ دو(Cheng Du) چین در ماه می برگزار شد، Charles Song ، مدیر اجرایی کارخانجات شرکت سامسونگ در کشور چین بیان کرد که این شرکت مدتی است که در حال طراحی و ساخت تراشه های 3 و 5 نانومتری مناسب و مخصوص جهت استخراج بیت کوین است.
وارد شدن و درگیر شدن شرکت سامسونگ در زمینه استخراج بیت کوین
مطابق با اسناد و مدارک داخلی این شرکت، سامسونگ از 3 ماهه اول سال 2018 شروع به ساخت تراشه های الکترونیکی استخراج بیت کوین کرده است. شرکت سامسونگ به صورت عمومی مشارکت و همکاری استراتژیک خود را با شرکت MicroBT که سومین شرکت بزرگ طراح دستگاه های ASIC که مخصوص استخراج بیت کوین هستند، در جریان کنفرانس برگزار شده اعلام نمود. شرکت MicroBT پس از شرکت های Bitmain و Canaan در جایگاه سوم بزرگترین شرکت های فعال در خصوص ساخت دستگاه های مخصوص استخراج بیت کوین قرار دارد.
با وجود اینکه این شرکت در جایگاه سوم قرار دارد، MicroBT از منابع و تجهیزات صنعتی به خوبی بهره گرفته است و به واسطه تراشه های الکترونیکی پربازده و با عملکرد بسیار خوبی که طراحی می کند، از شهرت و اعتبار قابل قبولی در بازار تجاری برخوردار است.
شنیدن این خبر چندان باعث تعجب و شگفتی نمی شود. شرکت سامسونگ از لحاظ درآمد دومین شرکت نیمه هادی بزرگ بعد از شرکت اینتل(Intel) در دنیاست. ارزش و محبوبیت دستگاه های استخراج بیت کوین همانند ارزش سهام سیستم و پروتکل(PoW) مربوط به ارزهای رمز نگاری شده پیوسته در حال رشد و ترقی در بازار تجاری است و از طرف دیگر هزینه ایمن نگه داشتن آنها با توجه به سیستم پاداش بلوکی(block rewards) و کمیسیون مربوط به معامله و تراکنش با ارزهای مجازی نیز در حال افزایش هستند.
در سری آخر خط تولید تجهیزات شرکت MicroBT، شرکت سامسونگ تعدادی تراشه الکترونیکی را تولید کرد-نام این تراشه ها M20S WhatsMiner است که در هرثانیه قابلیت تولید نزدیک به 68 ترا هش(هش واحد جمع کردن بیت کوین است) با بازده توانی 48 وات به یک ترا هش(هر تراهش: 1012 هش) را دارد. برای مقایسه بدانید که دستگاه ASICاستاندارد صنعتی شرکت Bitmain به نام Bitmain Antminerتوانایی تولید 13.5 ترا هش در یک ثانیه با بازده توانی 98 وات برای هر ترا هش را دارد. پس تراشه شرکت سامسونگ 5 برابر قدرتمند تر از این تراشه است و مصرف برق آن نصف مصرف برق تراشه شرکت Bitmain است و قیمت هر عدد از تراشه های M20S سامسونگ 2450 دلار است.
اقدامات شرکت سامسونگ در خصوص سیستم رمزنگاری بلاکچین
در ماه فوریه، شرکت سامسونگ اعلام کرد که نسل جدید گوشی های هوشمند این شرکت به نام S10 ذخیره سازی کلیدها و رمزهای ارزهای دیجیتال را پشتیبانی خواهند کرد. به خصوص در مورد ارز دیجیتال Ethereum، ژتون های ERC20 و مولفه های جمع کردنی دیگر بر پایه ETH.
سال گذشته، شرکت SDS سامسونگ که یکی از شرکت های فرعی مهم و ارائه کننده بخشی از تکنولوژی های عظیم سامسونگ است، سیستم بلاکچین را به عنوان بخشی از زنجیره تامین منابع مالی و خرید و فروش خود اعلام کرد. اخیرا این شرکت اعلام کرده است که سیستم بلاکچین خود را بر پایه ارز رمزنگاری شده اتریوم(Ethereum) توسعه داده است به گونه ای که احتمالا در سال 2020 شاهد معرفی ارز دیجیتال سامسونگ کوین(Samsung Coin) خواهیم بود.

منبع: cryptoslate