بیت کوین طی چند هفته گذشته در محدوده  8000 تا 9000 دلار قرار گرفته و همین امر باعث شده تا تحلیلگران ، افت قیمتی قابل توجهی را برای آن پیش بینی کنند.

فیلیپ سوئیفت ، یک تحلیلگر شبکه بیت کوین می‌گوید :” با توجه به شرایط اقتصادی فعلی ، بعید است که BTC به قیمتی زیر 7000 دلار سقوط کند.

طی چند هفته گذشته ، بیت کوین در محدوده  8،000 دلار و  9500 دلار حرکت کرده است. این امر باعث شده است که برخی از تحلیلگران انتظار داشته باشند که در آینده‌ایی نزدیک با افت قیمت این ارز دیجیتال پیشرو مواجه شویم.یکی از معامله‌گران برتر در این رابطه اظهار داشته است که قیمت BTC در ماه‌های آینده، ممکن است حدود 40 درصد کاهش یابد.

وی گفته است:

”  من نظرات زیادی را خوانده ام  که می‌گویند سقوط قیمت  BTC تا خط حمایت بعید است زیرا این یک افت خیلی بزرگ خواهد بود. عملکرد BTC اینگونه نیست. افت‌ها و سقوط‌های قیمتی معمولا کوتاه و با شیبی تند اتفاق نمی‌افتند. اما باید بگویم که متاسفانه افت 40 درصدی قیمت بیت کوین چندان هم دور از انتظار نیست.این قبلاً اتفاق افتاده است و  دوباره هم می‌تواند اتفاق بیفتد.”

با این حال ، فیلیپ سوئیفت –  تحلیلگر متخصص در حوزه بیت کوین –  گفته است که با ادامه روند جاری در حوزه کلان اقتصادی ، بعید است که بیت کوین به قیمتی زیر 7000 دلار سقوط کند.

وی معتقد است که طی ده سال گذشته در هر یک از روندهای نزولی  ، بیت کوین به سطحی زیر میانگین متحرک دو سالانه خود حرکت کرده است تا کف روند نزولی را مشخص کند.در سال 2015 ، این ارز دیجیتال پیشرو، برای تأیید این الگو، در محدوده ایی  200-400 دلاری سقوط کرد.و حتی امسال ، طی سقوط ماه مارس ، BTC قبل از ریکاوری اخیر، در سطحی زیر سطح تکنیکال پیوت معامله شد.

طبق گفته های سوئیفت ، احتمال کمی وجود دارد که بیت کوین  دوباره در طول این چرخه ، به قیمتی زیر سطح میانگین متحرک دو سالانه خود (در حال حاضر حدود 7000 دلار) سقوط کند.وی با اشاره به عملکرد قیمتی بیت کوین و آنچه که BTC در ابتدای دوره صعودی خود انجام داد، افزود:

“با چاپ حجم بسیار زیادی پول و همچنین افزایش ناآرامی در رابطه با آزادی (مالی) در سرتاسر جهان ، افت قیمت بیت کوین به سطحی زیر میانگین متحرک دوسالانه  (خط سبز) ، بطور فزاینده ای بعید به نظر می‌رسد.”

سرمایه گذاران و کارشناسان حوزه کریپتو معتقدند که بیت کوین در آستانه روندی صعودی بلند مدتی قرار دارد. آنها عوامل کلانی از جمله چاپ حجم بسیار زیادی از  پول را از جمله دلایل حرکت روبه بالای  قیمت BTC می‌دانند. البته اگرچه متخصصین معتقدند که  BTC / USD ممکن است به قیمتی زیر 7000 دلار سقوط نکند، اما  قطعاً قیمت آن به زیر 9300 خواهد رسید.در زمان نوشتن این پست، قیمت این ارزدیجیتال  9277 دلار بوده است.