خبرگزاری اقتصادی اصلی کشور چین، آرام آرام شاخص کریپتو را به سیستم خبررسانی خود اضافه می‌کند

سیستم مالی سینا (Sina Finance)، که در واقع یک وب‌سایت متمرکز بر امور مالی و دارایی و متعلق به شرکت فن‌آورچینی سینا است، شاخص کریپتو را به اپلیکیشن موبایلی خود اضافه کرد. این اقدام توسط منبع توئیتری چینی Cnledger در تاریخ 3 جولای گزارش داده شد.

این شاخص جدید در کانال خبررسانی اصلی مالی کشور چین، اطلاعات و داده هایی را در خصوص ارزش و عملکرد ارزهای دیجیتال اصلی مثل بیت کوین(BTC)، بیت کوین کش(BCH)، لایت کوین(LTC)، XRP، و اتر(ETH) در قالب اسکرین شات‌های گرفته شده از منبع توئیتری Cnledger و ارائه آنها در یک برنامه موبایل در اختیار خوانندگان و افراد فعال در این زمینه قرار می‌دهد.
تکنود (TechNode) یکی از خبررسانی‌های چینی در زمینه تکنولوژی‌های جدید، در تاریخ 4 جولای طی گزارشی عنوان می‌کند که: شاخص جدید کریپتو، فقط در اپلیکیشن موبایلی سیستم مالی سینا قابل دسترس است و ورژن کامپیوتری و لپ‌تاپی آن هنوز ارائه نشده است. مطابق با این گزارش، این طرح جدید همچنین آخرین اخبار در خصوص ارزهای دیجیتال را نیز ارائه می‌کند.
شرکت سینا تاکنون در مورد این موضوع،گزارش و اطلاع رسانی عمومی منتشر نکرده است.
شرکت سینا تا اواخر سال 2017 به عنوان شرکتی ضد و مخالف با ارزهای دیجیتال شناخته می‌شد. تا این تاریخ ذکر شده، کشور چین تجارت بیت کوین و هدیه‌ها و پیشنهادات تخفیفی اولیه کوین‌ها(ICOs) را ممنوع اعلام کرده بود. اخیرا وی چت، رسانه اجتماعی محبوب و به نوعی اپراتور پرداخت پول در چین، به‌عنوان بخشی از سیاست‌های مالی‌اش، تراکنش‌های وابسته به ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد. هدف از این کار وی چت، جلوگیری و پایان دادن به فعالیت حساب‌های کاربری است که جهت تجارت و معامله‌های وابسته به ارزهای دیجیتال از آنها استفاده می‌شود.
به علاوه، مسئولان چینی اشاره کردند که در آپریل 2019 فرآیندهای استخراج ارزهای دیجیتال در کشور را به کمک نهاد مرکزی برنامه‌ریزی کشور چین(NDRC) به صورت عمده غیر فعال می‌کنند. چرا که استخراج این نوع ارزها بخشی از پیش‌نویس این نهاد جهت ارائه لیستی از تغییرات در فعالیت‌های صنعتی بود که مطابق با قانون‌گذاری موجود یا دلایل وابسته به اکولوژی، باید جلوی این نوع فعالیت‌ها گرفته می‌شد.
در عین حال، مطابق با گزارشی در تاریخ 27 ژوئن، بیش از 73 درصد شرکت‌های چینی معتقدندکه تکنولوژی اصلی مربوط به ارزهای دیجیتال، بلاکچین، یکی از پنج اولویت استراتژیک برتر است.

منبع: cointelegraph