بزرگترین شرکت سازنده دستگاه های ماینر دو محصول جدید خود به نام های Antminer S17e و Antminer T17e را با چیپست های 7nm و قدرت پردازشی بالاتر رونمایی کرد.

Bitmainغول ماینینگِ ارز دیجیتال در حال راه‌اندازی و معرفی دو مدل جدید انت ماینر برای دستگاه‌های ماینینگِ بیت‌کوین می‌باشد که یکی از آنها قدرتمندترین دستگاه حال حاضر است.

در روز جمعه خبری در خصوص انت ماینر S17e که دارای هش‌ریت یا قدرت ماینینگِ ۶۴ تراهرتز در هر ثانیه و بازدهی برق ۴۵ ژول بر ثانیه است، اعلام شد.

این ارقام با قدرتمندترین مدلی که در حال حاضر در بازار وجود دارد قابل مقایسه هستند. با توجه به وب‌سایت بیت‌مین این یک انت ماینر S17 با 53th/s و نرخ بازدهی ۴۵ ژول بر ثانیه درحالت نرمال است.

دومین انت ماینر جدید بنام T17e نرخ هش‌ریتی برابر با 53th/s و بازدهی برق 55J/the دارد. به نظر می‌رسد این مدل توان ماینینگ یکسان اما کارایی پایینتری نسبت به مدل S17 که در حال حاضر در بازار موجود است، دارد. همچنین قیمت پایین‌تری دارد.

در این خبر بیت‌مین می‌گوید:

هر دوی این مدل‌ها برای عملیات‌های پایدارتر در بلند مدت و به منظور کاهش هزینه‌های نگهداری برای مشتریان طراحی شده‌اند.

همچنین در آنها نرم‌افزار‌های جدید گنجانده شده است که گفته می‌شود نسبت به قبل امن تر هستند تا از حملات خرابکارانه جلوگیری کنند.

مدل های جدید در ۳ گروه و دسته بندی از امروز تا ۱۱ سپتامبر به فروش خواهند رسید و از ماه نوامبر ارسال خواهند شد.

سازنده ماینر موجود در چین نیز می‌گوید اگر مشتریان متحمل دیرکرد تحویل مدلهای سری “e”شوند، هزینه‌های آنها جبران خواهد شد.

تصویر دستگاه ماینر S17 از Bitmain