ابر شهر گوانجو در چین اقدام به صدور مدرک تجاری با استفاده از تکنولوژی هوش تجاری و بلاکچین کرده است.

این خبر در ۲۲ آوریل توسط یک خبرگزاری محلی به نام سوهو منتشر شد. بر طبق اخبار منتشر شده این مدرک  از سوی مرکز اداری ناحیه هوانگ پو گوانگجو صادر گردیده و به عنوان اولین مدرک مبنای بلاکچین و هوش تجاری در چین شناخته می شود.

آنچنان که گفته شده است این مدرک بر اساس اسکن کد و شروع یک شرکت با استفاده از یک کلیک بوده و به شرکت های استارتاپی اجازه می دهد از این پس فقط به اراِه اظهار بسنده نکرده و بتوانند به راحتی اقدام به ایجاد حساب بانکی و همچنین ارائه اظهارنامه کلیاتی با استفاده از نرم‌افزار wechat بنمایند.

بر طبق این گزارش ناحیه هوانگ پو شهر گوانگجو چین  با استفاده از هوش تجاری و بلاکچین عملیات تجاری خود را در مدت زمان ارائه قیمت رشد داده و باعث کاهش مدت زمان لازم برای ارائه قیمت استفاده از راه‌های مشارکتی بیشتر و استفاده از ساماندهی نماید.

اواسط ماه مارس از اولین صورت حساب بر مبنای بلاکچین در  متروی شنژن رابطه با پروژه شهرداری شنگن در رابطه با صورت حساب ها و امور مالیاتی از طریق تکنولوژی بلاک چین به واسطه wechat استفاده شده است .

در سال ۲۰۱۹ خبرگزاری کوین تلگراف گزارش داد که گوانگجو، بیجینگ و شانگهای تبدیل به بزرگترین مراکز قانون گذاری بلاکچین در چین شده اند. پیش از این گوانگجو به عنوان مرکز محلی بلاکچین که شامل ۵۴ شرکت فعال در زمینه بلاک چین در عملیات مالی، تجاری و فاند میباشد معرفی گردیده بود.

اخیرا مدیر اجرایی موسسه  و مرکز تحقیقات دونالد تاپسکات در زمینه تحقیقات مرتبط با بلاکچین فعال است، پیش بینی کرده است که ارز رسمی چین با نام (renminbi (RMB به زودی به یک ارز دیجیتال تبدیل خواهد شد.