بیت کوین در حال حاضر بیش از 732 هزار آدرس دارد که دارای حداقل یک بیت کوین هستند. در همین حال، میزان بیت کوین ورودی به صد آدرس برتر بیت کوین بیشتر از میزان خرج شده است.

بیت کوین به عنوان ابزار ذخیره ارزش (SOV)

در حال حاضر 732982 آدرس بیت کوین وجود دارد که بیشتر از یک بیت کوین دارایی دارند. در مقایسه با تعداد کل آدرس های بیت کوین که بیش از 20 میلیون است، این عدد نشان می دهد که افراد بسیار کمی وجود دارند که صاحب یک بیت کوین کامل هستند.

یک تعریف پایه برای پول شامل مقوله هایی مانند یک واحد حساب، ابزار داد و ستد و یک ابزار ذخیره ارزش می شود. با وجود اینکه گاها ممکن است عملکرد مکانیسم های بیت کوین زیاد کارآمد نباشد، ولی باز هم در مورد اینکه بیت کوین دو مقوله اول را پوشش می دهد هیچ شکی وجود ندارد.

امّا قله بعدی که بیت کوین باید فتح کند، تبدیل شدن به یک ابزار ذخیره ارزش (Store of Value) است تا بتواند در کنار دارایی هایی مانند طلا و نقره قرار بگیرد.

بنا بر گزارشی از Bitcoinist، ترند قیمتی این ارز دیجیتال برتر هنوز هم منجر به ایجاد مدل نسبت ارزش بازار به میزان عرضه سالیانه (Stock-to-flow) شده و در نتیجه آن شاهد قیمت یک میلیون دلاری هر بیت کوین هستیم.

به نظر می رسد که بعضی از سرمایه گذاران به احتمال وقوع چنین شرایطی واقف هستند و با خرید و نگه داشتن بیت کوین منتظر اتفاقی هستند که ارزش دلاری بیت کوین را وارد محدوده تریلیون دلاری کند.

داده های به دست آمده از BitInfoCharts نشان می دهد که 60 درصد از کل بیت کوین های موجود بیش از 12 ماه است که جا به جا نشده اند. در بیشتر این آدرس های بیت کوین، میزان دریافتی یا ورودی به طرز زیادی با میزان مصرفی یا خروجی نامتناسب است.

تمام صد آدرس های برتر میزان قابل توجهی از بیت کوین را به دارایی خود اضافه کرده اند و تنها تعدادی از این حساب ها دارای مقادیر خروجی بوده اند. حتی می توان فرض را بر این گذاشت که همان مبالغ خروجی هم در اثر جا به جایی بیت کوین توسط خود صاحب حساب به حساب دیگرش بوده است.

در حالی که بسیاری از معامله گران معمولا سعی دارند از هر افت و خیز مقطعی سودی را به دست آورند، بسیاری از افراد به دراز مدت فکر می کنند و به این مسئله باور دارند که بیت کوین یک ابزار ذخیره ارزش است.

تنها 21 میلیون بیت کوین می تواند وجود داشته باشد و این سرمایه داران سعی می کنند هر چه می توانند بیشتر به دست بیاورند و ذخیره کنند. با در نظر گرفتن این مسئله که جمعیت جهان حدودا 7.5 میلیارد است و از این تعداد 36 میلیون نفر میلیونر هستند، به مرور زمان حتی برای افراد بسیار ثروتمند نیز به دست آوردن حداقل یک بیت کوین سخت خواهد بود.

btc owners

جهش قیمتی جدید بیت کوین به 8 هزار دلار

بعد از افت اخیر قیمت بیت کوین در اثر اصلاح قیمت، بیت کوین با قیمت 7898.85 دلار جهشی جدید به مرز 8 هزار دلار داشته است. فعالان بازار گاوی امیدوارند که قیمت بیت کوین به حالت پایداری روی 8100 دلار بماند و از نقطه مقاوتی که خیلی وقت در آن مانده بود خارج شود.

هرگونه حرکتی به سمت قیمت 9 هزار دلار می تواند قطعا نشانی از پایان بازار خرسی سال 2018 باشد. خرید و فروش بیت کوین بالای 9 هزار دلار به معنای بازگشت 50 درصدی از کاهش 80 درصدی بازار خرسی که یک سال به طول انجامید خواهد بود.

بخش های عمده بازار و بخش فنی و چندین موسسه دیگر در کناره ها همچنان با دقت فراوانی به دنبال بیت کوین خواهند گشت.

منبع خبر: Bitcoinist