برای بسیاری از کابران جای سوال است که سر و صدای دستگاه ماینر چقدر است؟ در این مقاله سعی داریم تا با یک مقایسه به این پرسش پاسخ دهیم.

قبل پرداختن به این موضوع، برای درک بهتر از میزان صدای دستگاه ماینر، کمی با فیزیک صوت آشنا می شویم.

شدت صوت

شدت صوت معیاری برای اندازه گیری انرژی صوتی است. در واقع انرژی صوتی در واحد سطح را شدت صوت می گویند. کمترین شدت صوتی که برای به لرزه در آوردن گوش ما نیاز است را مبنای شدت صوت قرار داده اند و آن را آستانه شنوایی نامیده اند. که مقدار آن برابر یک پیکو وات بر متر مربع می باشد

تراز شدت صوت

تراز شدت صوت معیار مناسبی برای مقایسه کردن شدت صوت است. در واقع چیزی که در گفتگوی عامیانه از آن تحت عنوان سر و صدا یاد می کنیم، با این فرمول بدست می آید

B=10 Log(I/I0)

در واقع طبق این فرمول تراز شدت صوت بر حسب دسی بل db تابعی لگاریتمی از نسبت شدت صوت به آستانه شنوایی است.

در جدول زیر چند مثال برای درک بهتر این موضوع آورده شده است. برای بزرگ نمایی رو عکس  کلیک کنید.

تراز شدت صوت

صدای دستگاه ماینر

معمولا صدای دستگاه های ماینر 76 db است. صدای یک سشوار در فاصله یک متری ترازی برابر 80 db دارد. حال صدای دو دستگاه چقدر است؟ با توجه به فرمول لگاریتمی اگر دو دستگاه در کنار هم کار کنند تراز به میزان 10 برابر Log2 یعنی حدودا 3 db اضافه می شود. پس صدای دو دستگاه ماینر معادل 79 db و تقریبا شبیه صدای یک سشوار در فاصله یک متری است. تراز شدت صوت 10 دستگاه برابر 86 db و 100 دستگاه با هم به 96 db می رسد.

مطمئنا تحمل این صدا برای منزل در طولانی مدت ممکن نیست. در واقع این دستگاه ها برای محیط های صنعتی طراحی شده اند. ولی با توجه به اینکه صدای دستگاه تنها مربوط به فن های دستگاه است، میتوان راه حلی برای این موضوع پیدا کرد.

خنک کاری با روغن

روغن مینرال برای حذف صدای دستگاه ماینر

خنک کاری با روغن یا مینرال، یک راه حل مناسب است. استفاده از این روش علاوه بر حذف سر و صدای دستگاه ماینر، برای محیط های مرطوب هم توصیه می شود. استفاده از روغن مینرال با کیفیت می تواند عمر دستگاه را طولانی تر کند. اگر چه در این خصوص نکات مهمی را باید مد نظر داشته باشیم. اگر از روغن مخصوص استفاده نشود احتمال سوختن دستگاه زیاد است. متاسفانه روغن های نا مرغوب تقلبی نیز  در بازار با قیمت های وسوسه انگیز فراوان یافت می شود.

مطلب پیشنهادی : ساخت کم هزینه عایق صدا برای کاهش صدای دستگاه ماینیگ

در ضمن این کار توسط شرکت های سازنده توصیه نشده و مشمول گارانتی نمیگردد. البته با توجه به نبود نمایندگی رسمی در ایران، گارانتی عملا معنایی ندارد. ولی این نکته نشان دهنده ی حساسیت کار است. کنترل دمای روغن و رادیاتور مناسب از دیگر نکات مهم در این رابطه است. تیم کریپتو آلرت ضمن مشاوره، با متخصصان در این حوزه آماده همکاری با کاربران عزیز می باشد.

 

جهت خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ با مناسب ترین قیمت و همچنین دریافت مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه خرید بیت کوین ( فروش بیت کوین ) ، استخراج بیت کوین ، راه اندازی فارم و خرید ماینر درخواست خود را از منوی سمت چپ و بخش ارتباط با ما ثبت نمایید یا با همکاران ما در کریپتو آلرت تماس بگیرید

در اسرع وقت پاسخگوی تماس های شما خواهیم بود.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید