هفته گذشته شاهد انتشار گزارش جدیدی در رابطه با ارزهای رمزنگاری شده بودیم که در آن مدیر عامل شرکت Binance.US در مورد استیبل کوین ها ، و آندرسن هوروویتس در مورد چهارمین چرخه صعودی کریپتو پیش بینی هایی انجام داده اند.

  الکساندر اس. بلوم ، کارشناس سرمایه گذاری کریپتو و مدیر عامل شرکت فینتک Two Prime ، در مورد قوانین و مقررات مربوط به  کریپتو و بلاکچین و استیبل کوین ها و رونق صنعت کریپتو به بحث پرداخته است.

– در رابطه با نیاز هرچه بیشتر صنعت کریپتو و بلاکچین به قوانین و مقررات جدید : 60٪ از افراد مورد بررسی در گزارش ادلمن معتقدند که صنعت کریپتو به قوانین و مقررات بیشتری احتیاج دارد. چرا اینطور است؟ دولت ها و قانون گذاران در رفع نگرانی های عموم مردم چه نقشی  ایفا می کنند؟ آیا تا به حال توانسته اند در این رابطه کاری انجام بدهند؟

    – در مورد استیبل کوین ها و افزایش نقش آنها: کاترین کولی ، مدیر عامل شرکت Binance.US ، اخیراً در مورد افزایش نقش استیبل کوین ها و اهمیت بیشتر آنها در اکوسیستم رمزنگاری صحبت کرده است. نقاط قوت و ضعف استیبل کوین ها چیست؟ آیا ظهور استیبل کوین ها می توانند منجر به کاهش  تقاضا / سود بیت کوین شود؟

   – در مورد پروژه های با کیفیت بالا که چرخه جدید ی از رونق در صنعت کریپتو را به حرکت در می آورند: شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر آندرسن هوروویتس پیش بینی می کند که پروژه های با کیفیت بالا چرخه رشد جدیدی را در صنعت کریپتو ایجاد می کنند. این ارزیابی تا چه اندازه دقیق است؟

آیا صنعت کریپتو و بلاکچین به قوانین و مقررات بیشتری نیاز دارند؟

هفته گذشته ، ادلمن گزارشی را در رابطه با ارزهای رمزنگاری شده منتشر کرد ، بر طبق این گزارش،  60٪ از افراد مورد بررسی معتقدند که ارزهای دیجیتال و حوزه کریپتو  نیاز به قوانین و مقررات بیشتری دارد.علاوه بر این ، تنها 35٪ از پاسخ دهندگان معتقدند كه فناوری كریپتو و بلاکچین تأثیر مثبتی بر جامعه خواهد گذاشت.ما طی دو هفته گذشته ، به خصوص با پشت سر گذاشتن رویداد هاوینگ اخیر ، شاهد بازگشت علاقه و توجه مردم به بلاکچین هستیم ، آیا این توجه مردم ناشی از منافع اقتصادی است یا لزوما به خاطر خود این  فناوری است؟

به نظر می رسد این روزها اکثریت قریب به اتفاق مردم، قیمت بیت کوین را دنبال می کنند، بدون اینکه بدانند بلاکچین دقیقا چه کاری انجام می دهد؟ چرا این اندازه  اهمیت دارد و یا اینکه عملکرد آن با عملکرد بانک ها یا پایگاه داده های قانونی چه تفاوتی دارد؟

بلاکچین اینجاست تا زندگی ما را بهتر کند

 قیمت و جنبه مالی یک شیء، مفهومی روانشناختی و بسیار قدرتمند است که احتمالاً برای مدتی تولید باعث ترس افراد می شود. اگرچه تنظیم و تدوین قوانین و مقررات دقیق تر ممکن است به معنای امنیت بیشتر باشد ، اما این مسئله را همیشه و به همه موارد نمی توان تعمیم داد.

مفهوم سازی و ایجاد برند از واقعیت جذاب تر است و همین  احساسات و باورهای مشترک در بین مردم هستند که می توانند اثرات قدرتمندی در جامعه داشته باشند.همیشه چیزهای جدید برای مردم ترس به همراه دارند . بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز از جمله مفاهیم جدیدی هستند که اغلب مردم از آنها بی اطلاعند و همین آگاهی پایین مردم باعث ایجاد ترس در آنها می شود.

درست مانند زمانی که مطبوعات چاپی برای اولین بار منتشر شدند .در آن زمان مردم از مواجه با یک مفهوم جدید دچار ترس و نگرانی شدند و  انتظار داشتند که قوانین و مقررات ویژه ایی برای آنها تنظیم شود – حالا صنعت کریپتو و بلاکچین برای اینکه بتوانند به طور گسترده ایی مورد پذیرش مردم قرار بگیرند باید مراحل مشابهی را طی کنند.  قانون گذاران نقش مهمی در این رابطه ایفا می کنند .آنها باید بتوانند علاوه بر حمایت از نوآوری ها و مفاهیم جدید ، از منافع جامعه نیز محافظت کنند. 35٪ از مردم احتمالاً حتی نمی دانند که مفهوم بلاکچین و ارز دیجیتال چیست!

مقررات بسته به منافع ملی ، انگیزه های مالی و فرصت های جدید موجود در کشورها متفاوت است – اما اغلب قوانین و مقررات بر اساس ملاحظات سیاسی تدوین می شوند و هیچ رویکرد سازگاری برای آنها وجود ندارد.

  اگرچه ماهیت ارزهای دیچیتال و بلاکچین به گونه ایی است که کنترل یا تنظیم قانون برای آنها چالش برانگیز است، اما قوانین موجود هوز هم می توانند به عنوان یک راهنما عمل کند.

این فناوری همچنان ادامه خواهد یافت و راه خود را برای شکوفایی پیدا می کند انتخاب با  ما است و این خود ما هستیم که می توانیم این فناوری جدید را  بپذیریم یا آن را نادیده بگیریم

استیبل کوین ها و افزایش سهم آن ها در بازار

کاترین کولی ، مدیر عامل شرکت Binance.US اخیراً در مورد افزایش نقش استیبل کوین ها و اهمیت نقش آنها در اکوسیستم رمزنگاری صحبت کرده است.استیبل کوین ها از این نظر منحصر به فرد هستند که به افراد اجازه می دهند پول را بدون هیچ گونه نوسانات بازار و نوسانات قیمتی در سطح جهانی جابه جا کنند.بیت کوین با بزرگترین شبکه پذیرش خود ، به طور معمول امکان جا به جایی پول را به صورت جهانی ایجا می کند اما بازار آن همواره با نوساناتی همراه است.حال اگر جایگزین دیگری وجود داشته باشد که ثابت و بدون نوسان اشد و به همان اندازه جابه جایی پول را در سطح جهانی تسهیل کند ، احتمالاً می تواند سهم بازار را از بیت کوین برباید.

البته ،اگرچه استیبل کوین ها به عنوان ابزارهایی مالی یا ابزارهای سرمایه گذاری دارای حداکثر پتانسیل صعودی شناخته می شوند ، اما به دلیل عم شفافیت و روشن نبودن پشتوانه آنها ، می توانند مخاطرات زیادی را به همراه داشته باشند.

  ممکن است شاهد سقوط برخی از آنها با گذشت زمان باشیم – فقط گذشت زمان همه چیز را روشن می کند

  اگرچه مردم به دنبال استفاده از مزایای مختلف ارزهای رمز نگاری شده و رفع نیازهای مختلف خود هستند ، اما همیشه به دنبال یک جایگزین مناسب برای بیت کوین نیز هستند؛ جایگزینی که علاوه بر کارایی مشابه بیت کوین ،نوسان کمتری داشته باشد. “

پروژه هایی با کیفیت بالا و رونق صنعت کریپتو

آندرسن هوروویتس گفت: پیش بینی می شود که در كمتر از یك ماه بعد از راه اندازی صندوق كریپتوی 515 میلیون دلاری جدید ، پروژه هایی با كیفیت بالا چرخه رشد جدیدی را در این صنعت ایجاد كنند.

  این بدان معناست که: قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بالا رفته ، توجه رسانه های اجتماعی تحریک می شود ، و سپس شرکت کنندگان جدیدی به سمت این بازار سوق پیدا می کنند و در نهایت پروژه های جدیدی وارد این فضا می شوند.

این یک دیدگاه خوش بینانه است – اگرچه افرادی که به حوزه مالی علاقه مند هستند به شدت به سمت صنعت کریپتو جذب می شوند اما  کلیه جوانب مثبت و منفی این صنعت می بایست در کنار هم مورد توجه قرار گیرند.