صفحه اصلی / اخبار / اخبار استخراج / عرضه اولیه سهام شرکت Bitmain در وال استریت!

عرضه اولیه سهام شرکت Bitmain در وال استریت!

همزمان با پایان زمستان کریپتو عرضه اولیه سهام (IPO) شرکت Bitmain ممکن است بزودی عملیاتی شود.

با نزدیک شدن به اواخر ماه ژوئن ۲۰۱۹، خبرها حاکی از آن است که شرکت بزرگ Bitmain که در زمینه تولید دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال فعالیت میکند، ممکن است برای احیای عرضه اولیه سهام خود طرح هایی داشته باشد. طبق گزارش‌های بلومبرگ، تولید کننده چینی سخت افزار استخراج ارزهای دیجیتال، مدعی است که با کمیسیون نظارت بر اوراق بهادار آمریکا (SEC) در حال مذاکره است تا بتواند در خاک ایالات متحده آمریکا سهام خود را عرضه کند.
شرکت Bitmain، که بزرگ‌ترین بازیگر تولید دستگاه های استخراج است اولین بار در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ تلاش کرد عمومیت یابد که به دلیل تنزل شدید بازار ارزهای دیجیتال با شکست مواجه شد. ولی اکنون که این صنعت رشد صعودی وخوش‌بینانه‌‌ای پیدا کرده ، این شرکت قصد دارد ضررهای متحمل شده را جبران کند.

قدرتمند ترین غول استخراج ارزهای دیجیتال: معرفی مختصری از شرکت Bitmain
این شرکت در سال ۲۰۱۳ توسط Jihan Wu و Micree Zhan Ketuan در Beijing تاسیس شد.
پیش از تاسیس این شرکت، Wu و Zhan در اوایل سال ۲۰۱۱ شروع به فراگیری مطالب و اطلاعات در خصوص بیت کوین (BTC) کردند. با مشاهده نوسونات ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۳، Wu تصمیم گرفت که علاوه بر تجارت در زمینه دارایی های دیجیتال، راهکار موثری را برای ایجاد آنها نیز پیدا کند. پس هر دوی آنها(Wu و Zhan) شروع به ساختن یک تراشه الکترونیکی ASIC (وسیله ای برای استخراج حداکثری بیت کوین با بازده مناسب) کردند. در نوامبر ۲۰۱۳، اولین دستگاه ASIC شرکت Bitmain به نام Antminer S1 ساخته شد و به فروش رسید.
چون تجارت ارزهای دیجیتال، نوسان قیمت و بی‌ثباتی داشت، شرکت گاهی با سختی ها و مشکلاتی روبرو می شد. با توجه به گفته Wu یکی از این دوره های ناموفق این شرکت در پایان سال ۲۰۱۴ و پس از سقوط Mt.Gox crash بود؛ ولی پس از آن رفته رفته ارزش بیت کوین احیا شد و شرایط پایدارتری به وجود آمد.
در سال ۲۰۱۷ با افزایش رونق بازار تجاری ارزهای دیجیتال، Wu و Zhan سود بسیار زیادی کردند. فقط همان سال، شرکت Bitmain حدود ۲.۵ میلیارد دلار درآمد داشت و این میزان درآمد حتی در سال ۲۰۱۸ بیشتر هم شد. البته گزارشات مختلفی از میزان سود این شرکت ارائه شده بود. یکی از این گزارش ها حاکی از آن بود که سود و درآمد شرکتBitmain از شرکت Nvidia(یکی از شرکت های بسیار بزرگ در زمینه تکنولوژی) پیشی گرفته بود و درآمدی حدود ۴میلیارد دلار داشت.
در می ۲۰۱۸، شرکت Bitmain تصمیم گرفت که در زمینه هوش مصنوعی نیز فعالیت کاری خود را گسترش دهد و بتواند با استفاده تراشه‌هایی که طراحی کرده باشرکت هایی نظیر Nvidia، Intel و AMD رقابت کند.
در فوریه ۲۰۱۸، پیش از شروع دوران موسوم به ” زمستان ارزهای دیجیتال” تراشه ها و مدارهای استخراج شرکت Bitmain، ۷۰ تا ۸۰ درصد بازار کلی این تجارت را تشکیل می دادند درحالیکه شرکت‌های AntPool و BTC.com در بیشترین حالت ممکن ۴۰ درصد سهم داشتند. با این حال در اواسط سال ۲۰۱۸، با نزول بازار تجاری ارزهای دیجیتال، درآمد ها و سود شرکت باز هم به خطر افتاد. به طوری که در ماه ژانویه ۲۰۱۹، درصد استفاده از استخرهای استخراج این شرکت به شدت پایین آمد و شواهد بیانگر این موضوع بودند که این شرکت زیان هنگفتی را متحمل خواهد شد.
علاوه بر این، مطابق با گزارش ارائه شده توسط BitMex در سال گذشته،Bitmain سهم عمده ای از واحد های استخراج خود را در جریان ضرر و زیان سال ۲۰۱۸ به فروش رساند. اگرچه گفته می شود این اقدام شرکت، عمدی و در جهت فروش کمتر و مواجهه با مشکلات اقتصادی رقبای Bitmain بود. ارزش بیت کوین در آن زمان نزدیک به ۷۰۰۰ دلار بود که از لحاظ سود و ضرر در حالت سر به سر قرار داشت.
در ماه نوامبر ۲۰۱۸ این میزان تنزل به حالت انفجار رسید و ارزش بیت کوین به پایین تر از عدد ۶۹۰۰ دلار تنزل پیدا کرد. پس در نتیجه ضرر و زیان شرکت Bitmain هم بیشتر شد به طوری که واحد های تجاری این شرکت در چند کشور به طور کامل بسته شد.
مؤسسان شرکت در ژانویه ۲۰۱۹ با اینکه ضررهای زیادی را متحمل شدند، باز هم به فکر راهکارهایی برای توسعه درآمدزایی شرکت بودند و در مارچ ۲۰۱۹ این جملات را عنوان کردند:
“شرایط دشوار به وجود آمده در پایان سال ۲۰۱۸ چالش ها و فرصتهایی را پیش روی Bitmain قرار داده است تا سخت تر کار کنیم و سال ۲۰۱۹ را به خوبی پیش ببریم. در واقع این را باید به خاطر داشته باشیم که ما با محصولاتی شروع کردیم که کاملا نیاز مشتریان و مصرف کنندگان را رفع می کرد. پس باز هم می توانیم این کار را انجام دهیم.”

طرح های عرضه اولیه سهام شرکت Bitmain: قدیمی و جدید
گزارش ها نشان می دهند که در ژوئن ۲۰۱۸، Wu برای اینکه بتواند پول ها را راحت به وجه نقد تبدیل کند قصد داشت یک IPO خارجی را در بازار تجاری که با دلار کار می کند، راه اندازی نماید؛. ماه بعد خبرها توسط BitMEX اینگونه درز کردند که Bitmain این کار را انجام داده است و افزایش سرمایه ای هم شامل حال این شرکت شده است که البته برای تبدیل شدن آن به بزرگترین شرکت فعال در زمینه ارزهای دیجیتال کافی نبوده است.
در سپتامبر ۲۰۱۸، این شرکت مجددا به طور رسمی در خصوص یک IPO در بازار بورس و سهام هونگ کونگ نام نویسی کرد. ولی با اجتناب شرکت‌هایی که قبلا سرمایه‌گذارش بودند برنامه‌هایش نقشه بر آب شد و اجازه ندادند سهام این شرکت در بازار بورس و سهام هونک کونگ عرضه شود.
در مارچ ۲۰۱۹ هم همین اتفاق افتاد که البته با توجه به سابقه موجود زیاد مورد تعجب و شگفتی واقع نشد. بعد از این اتفاقات پیش آمده، شرکت Bitmain نهایتا اعلام کرد که به حد تاریخ انقضای ۶ ماهه نام نویسی خود رسیده است. سخنگوی این شرکت اعلام کرد که:
“جدا از پتانسیل بالای صنعت بلاکچین و ارزهای دیجیتال، این صنعت هنوز جوان است. امیدواریم که مسئولان، رسانه ها و عوامل دیگر بیشتر به این صنعت بها دهند.”
“ما به شکل کامل تر در حال تهیه برنامه کارهای آینده خود در زمان مناسب هستیم”.
یک تحلیلگر می‌گوید: “سهم تجاری استخراج بیت کوین شرکت Bitmain(به عنوان درصدی از کل هش ریت موجود در شبکه)، اخیرا افزایش یافته است و شاید بتوان پیش بینی کرد این شرکت برای یک IPO نام‌نویسی خواهد کرد.”
در مجموع، به نظر می رسد که به طور پیوسته Bitmain در حال بازیابی شرایط مطلوب خود در زمینه های هوش مصنوعی و استخراج ارزهای دیجیتال است. از جنبه تجاری هوش مصنوعی این شرکت، گزارش ها حاکی از آن است که Bitmain قراردادهای همکاری خوبی را با شهرداری Fozhou در حوزه Fujian، سازمان تحقیق و توسعه ارتباطی Hangzhou چین و شرکت خدمات تلفنی دولتی چین(Unicom) انعقاد کرده است. علاوه بر این، Bitmain قصد دارد پردازشگرهای عصبی جدیدی را راه اندازی کند.
شرکت قصد دارد دستگاه های با بازدهی بالاتری را نظیر Antminer Z11 ارائه نماید. علاوه بر این طبق گزارش‌های ارائه شده در رسانه چین، Bitmain امیدوار است که فرآیند دوبخشی شدن بعدی بیت کوین در سال ۲۰۲۰(که تقریبا هر ۴ سال یکبار اتفاق می افتد) منجر به افزایش تقاضا جهت تراشه های استخراج کننده ۷ nm (نانومتری) این شرکت شود.

منبع: cointelegraph

لینک کوتاه مطلب : https://cryptoalertco.com/?p=2915

   

دریافت سریع جدیدترین مطالب در تلگرام

   

درباره سیما مدهنی

این مطالب را نیز ببینید!

شرکت Bitmain دستگاه های ماینر جدید خود را معرفی کرد.

بزرگترین شرکت سازنده دستگاه های ماینر دو محصول جدید خود به نام های Antminer S17e …