به نقل از رسانه تایوان : برنامه‌ریزی برند اچ‌تی‌سی (HTC) برای عرضه نسل دوم اسمارت فون‌های (تلفنهای هوشمند همراه) بلاک چین خود در آغاز سال ۲۰۱۹

غول تولیدی لوازم الکترونیکی مصرفی تایوان، شرکت HTC اعلام کرده که قصد دارد تا قبل از پایان سال 2019 مدل نسل دوم تلفن‌های هوشمند (اسمارت فون) بلاک چین محور خود را به بازار عرضه نماید. این خبر در گزارش مجله آی‌تی IT انگلیسی زبان در آسیا با عنوان دیجی تایمز منتشر شد به گفته فیل چن، مدیر ارشد بخش غیر متمرکز HTC، این توسعه در راستای افزایش فروش گوشی‌های هوشمند و گسترش اکوسیستم بلاک چین در این شرکت صورت یافته است.

طبق گزارشهای قبلی، HTC اولین بار برنامه‌های خود را برای عرضه تلفن‌های هوشمند متمرکز بلاک چین یعنی گوشی‌هایی که در بهار 2018 به نام Exodus نام گذاری شده بودند رونمایی نمود . چن اعلام کرد که عملکرد فروش نسل اول تلفن‌های هوشمند نسل 1 یا Exodus انتظارات این شرکت را برآورده نموده و اشاره کرد که علاوه بر کاربران بیت کوین (BTC) و اتر (ETH)، استارت‌آپ‌های جدید کریپتو تریدینگ تقاضا بازار را به میزان چشمگیری به سمت این محصول هدایت کرده‌اند.

طبق گزارش‌های منتشر شده از نسل دوم این مدل گوشی‌ها، این نسل ساپورت برنامه‌های بلاک چین خود را تا حوزه‌هایی همچون مرورگرها، پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی گسترش داده است. این برنامه‌ها علاوه بر پشتیبانی این اسمارت فون‌ها از اپ‌های کریپتوکارنسی و مدیریت جابجایی پول، اپلیکیشن‌های e-wallet (کیف پولهای الکترونیکی) را نیز ساپورت میکنند.

چن در گزارش خود اضافه نموده که این اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های ارتباطی بلاک چین جدید که بر مبنای ارتباطات همتا به همتا شکل گرفته‌اند و به جای استفاده از کلودها (ابرها) و یا بسترهای اصلی که در نسل قبلی گوشیهای روت می‌شدند، بکار رفته‌اند،چن با اشاره به موفقیت‌های عمده در برنامه‌های مشتری محور همچون اپلیکیشن‌های خدمات تاکسی مانند Uber و سایت‌های رزرو هتل مثل Airbnb، آنها را به عنوان پایه تنظیم شده‌ای برای اپ‌ها و برنامه‌های بخش نوظهور بلاک چین و تکنولوژی‌های غیرمتمرکز دانست.

طبق گزارش‌های قبلی، فیل چن به تازگی یک صندوق سرمایه‌گذاری جدید را با رقم 50 میلیون دلار سرمایه متمرکز در حوزه بلاک چین پایه گذاری نموده است. این سرمایه گذاری با مشارکت شرکت HTC در راستای ایجاد فرصت همکاری با شرکت‌های خطرپذیر، به منظور خلق فضای کاری با شرکت‌ها و توسعه محصولات و خدمات برای گوشی‌های Exodus و دیگر برنامه‌های پیشنهادی برای آینده بلاک چین در HTC بوجود آمده است.

طبق گزارش‌های منتشر شده در اوایل این ماه، شرکت استارت‌اپ گوشی‌های هوشمند بلاک چین با نام Sirin Lab، یک چهارم نیروهای خود را برای عرضه گوشی‌های هوشمند (اسمارت فون‌های) بلاک چین در انتهای سال 2018 قرار داده بود.