عمر مفید دستگاه ماینر asic چقدر است؟

برای خیلی از کاربران این سوال پیش می آید که عمر دستگاه های ماینر (ماینینگ) بیت کوین با آی سی asic چقدر است؟ آیا صنعت ماینیگ و استخراج بیت کوین فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است؟

عمر مفید

ابتدا به نکته می پردازیم که عمر مفید به چه معناست؟ منظور از عمر مفید، مدت زمانی است که می توان از دستگاه استفاده کرد و از آن درامد کسب کرد. طبیعتا این موضوع به این بستگی دارد که درامد ناخالص دستگاه چقدر است؟ هزینه های استفاده و نگهداری (مصرف برق، سرمایش، اینترنت) چقدر است؟

یک دستگاه ماینینگ ممکن است از نظر فنی سالم باشد ولی استفاده از دستگاه صرفه ی اقتصادی ندارد. اتفاقی که با افت قیمت بیت کوین از 6500 دلار به 3500 دلار در سال 2018 موجب شد که در بعضی از کشورها استفاده از دستگاه های ماینینگ معمولی دیگر توجیه نداشته باشند.  ولی در همین سال کشور هایی نیز فرصت را غنیمت شمرده و با کاهش تعداد رقبا، به استخراج ارز های دیجیتال پرداختند. پس این موضوع بسته به شرایط، کاملا متفاوت است.

آی سی asic

عمر فنی

علاوه بر موضوع بالا باید در نظر داشت که دستگاه های ماینر مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری از جمله موبایل و کامپیوتر پس از مدتی رفته رفته قدرت پردازش خود را از دست میدهند. مطمئنا کامپیوتر شخصی شما بعد از گذشت پنج سال، عملکرد روز  های اولیه را ندارد.

دستگاه های ماینر هم از قیضیه مستثنا نیستند. بنا به تجربه عمر مفید دستگاه ماینر چندین سال است. این دستگاه ها تا دو الی سه سال خیلی خوب کار می کنند. ولی طبعا بعد از این مدت هم قابل استفاده هستند.

از آن جایی که هر دستگاه از تعداد زیادی آی سی به نام asic استفاده میکند، به مرور زمان این آی سی ها قدرت پردازش خود را از دست می دهند. اما این اتفاق چرا رخ می دهد؟ اگر با دید تخصصی تر به قضیه نگاه کنیم، همان طور که در تصویر بالا می بینیم، هر آی سی asic از تعداد بی شماری ترانزیستور تشکیل شده که ابعاد میکرو متری دارند. پیوند های الکترونیکی بین این ترانزیستور ها هم در مقیاس میکرو متری است. با توجه به ظرافت این پیوند ها، دمای حاصل از تلفات الکتریکی می تواند این پیوند ها را تخریب کند. از بین رفتن پیوند ها یعنی از بین رفتن ترانزیستور ها و در نتیجه کاهش عملکرد آی سی.

پس می توان نتیجه گرفت که هر چه دستگاه در شرایط بهتری نگهداری و استفاده شود، عمر بیشتری خواهد داشت.

برای مقایسه بازگشت سرمایه چند دستگاه اینجا را کلیک کنید

نتیجه گیری

شرایط نرخ ارز و بیت کوین عامل تعیین کننده عمر مفید دستگاه است و تعیین کننده ی این موضوع است که تا کی می توانیم از یک دستگاه استفاده کنیم. از طرفی شرایط نگهداری و استفاده از دستگاه نیز مورد دیگری است که با راه کار های ذکر شده در مطالب مرتبط می توان آن را افزایش داد.

مقالاتی که مطالعه آنها پیشنهاد می شود :

جهت خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ با مناسب ترین قیمت و همچنین دریافت مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه خرید بیت کوین ( فروش بیت کوین ) ، استخراج بیت کوین ، راه اندازی فارم و خرید ماینر درخواست خود را از منوی سمت چپ و بخش ارتباط با ما ثبت نمایید یا با همکاران ما در کریپتو آلرت تماس بگیرید

در اسرع وقت پاسخگوی تماس های شما خواهیم بود.

4 دیدگاه‌ها

  1. سلام،آیا نوع دستگاه یا همان ماینر برای استخراج بیت کوین واتریوم متفاوت هستند؟

    • بله کاملا متفاوت هستند و الگوریتم های متفاوتی دارند برای استخراج نیازمند دستگاه های متفاوتی می باشد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید