عملکرد بیت کوین در 2019،بهتر از نزدک، S&p 500 و طلا

می توان با اطمینان درمورد شروع خوب بیتکوین در سال 2019 صحبت کرد.ارزهای دیجیتال از ابتدای سال تا کنون حدود 40 درصد از ارزش خود را بازپس گرفته اند.جالب است بدانید که عملکرد بیت کوین از نزدک، S&P 500 و همچنین بسیاری از کامودیتی ها از جمله طلا و نفت بهتر بوده است.

بیت کوین بهتر از شاخص (Nasdaq100(NDX

معمولا بیت کوین را به خاطر ارزش دلاری آن با سهام و دارایی های سنتی مقایسه می کنند.همانطور که بیتکوین سیت در سال گذشته گزارش داد،ارزهای دیجیتال عملکرد بهتری را نسبت به سهام شرکت های عظیمی چون آمازون،JD.COM و iQiyi داشته اند.

طی سه ماهه اول سال 2019،BTC/USD عملکرد بهتری را نسبت به بسیاری از دارایی های سنتی، سهام و شاخص ها داشته است.

قیمت بیتکوین (54362.94 دراین لحظه) تا بدینجای سال 2019 شاهد رشد 40 درصدی بوده.در طرف دیگر (Nasdaq 100(NDX که شاخص 100 کمپانی عظیم همانند آمازون،فیسبوک،گوگل،مایکروسافت و … است تنها رشدی 22 درصدی را تجربه کرده است.

شاخص S&P 500، که یکی از برجسته ترین شاخص های بازار است،از آغاز 2019 تا کنون رشدی 17 درصدی داشته.

بیتکوین بهتر از نفت و بقیه کامودیتی ها

 بیتکوین تنها در بازار سهام سرآمد نیست،بلکه در مقایسه با کامودیتی ها در سال 2019 نیز سربلند است.

شاخص کامودیتی Invesco’s DB که متشکل از نفت گرمایشی،بنزین،ذرت،سویا و … است در سال 2019 رکورد افزایش 10 درصدی را به جای گذاشته است.مشخصا این مقدار حتی در نزدیکی عملکرد بیتکوین هم جایی ندارد.

در بررسی کامودیتی ها به صورت جداگانه،شاید تنها مورد نزدیک به عملکرد بیت کوین،نفت باشد.ارزش صندوق نفت ایالات متحده آمریکا رشدی 35 درصدی را از ابتدای سال داشته.

در سمت دیگر،طلا که بارها شاهد مقایسه آن با بیتکوین (به عنوان طلای دیجیتال) بوده ایم،در سال 2019 کاهشی 1 درصدی را تجربه کرده است.

بهترین ها هنوز در راهند؟

قطع نظر از عملکرد قوی بیتکوین،بسیاری معتقدند که اتفاقات بهتری در راه است.به گزارش بیتکوینیست، Mayer Multiple( اندیکاتورمهم بیتکوین ) که کف قیمتی سال 2015 را به درستی تشخیص داد،بار دیگر نشان می دهد که روزهای بد رمزارزها رو به پایان است.

از جانبی دیگر،بیتکوین موفق به حفظ افزایش ارزش خود در رالی اخیرشده است که یک صندوق پوشش ریسک ارزهای دیجیتال اخیرا در گزارش خود از این اتفاق به عنوان “نشانه ای مثبت ” یاد کرده است.

علاوه براین،در این گزارش اشاره شده است که اگر این روند در یک الی دو هفته آینده ادامه دار باشد،می توان به رشدی دیگر در قیمت و رسیدن به سطح 5500 دلار امیدوار بود.

به نظر شما بیتکوین به عملکرد بهتر خود در برابر بازارهای سنتی در سال 2019 ادامه خواهد داد؟دیدگاهتان را بنویسید