صفحه اصلی / اخبار / عملکرد بیت کوین در ۲۰۱۹،بهتر از نزدک و طلا

عملکرد بیت کوین در ۲۰۱۹،بهتر از نزدک و طلا

عملکرد بیت کوین در ۲۰۱۹،بهتر از نزدک، S&p 500 و طلا

می توان با اطمینان درمورد شروع خوب بیتکوین در سال ۲۰۱۹ صحبت کرد.ارزهای دیجیتال از ابتدای سال تا کنون حدود ۴۰ درصد از ارزش خود را بازپس گرفته اند.جالب است بدانید که عملکرد بیت کوین از نزدک، S&P 500 و همچنین بسیاری از کامودیتی ها از جمله طلا و نفت بهتر بوده است.

بیت کوین بهتر از شاخص (Nasdaq100(NDX

معمولا بیت کوین را به خاطر ارزش دلاری آن با سهام و دارایی های سنتی مقایسه می کنند.همانطور که بیتکوین سیت در سال گذشته گزارش داد،ارزهای دیجیتال عملکرد بهتری را نسبت به سهام شرکت های عظیمی چون آمازون،JD.COM و iQiyi داشته اند.

طی سه ماهه اول سال ۲۰۱۹،BTC/USD عملکرد بهتری را نسبت به بسیاری از دارایی های سنتی، سهام و شاخص ها داشته است.

قیمت بیتکوین (۵۴۳۶۲.۹۴ دراین لحظه) تا بدینجای سال ۲۰۱۹ شاهد رشد ۴۰ درصدی بوده.در طرف دیگر (Nasdaq 100(NDX که شاخص ۱۰۰ کمپانی عظیم همانند آمازون،فیسبوک،گوگل،مایکروسافت و … است تنها رشدی ۲۲ درصدی را تجربه کرده است.

شاخص S&P 500، که یکی از برجسته ترین شاخص های بازار است،از آغاز ۲۰۱۹ تا کنون رشدی ۱۷ درصدی داشته.

بیتکوین بهتر از نفت و بقیه کامودیتی ها

 بیتکوین تنها در بازار سهام سرآمد نیست،بلکه در مقایسه با کامودیتی ها در سال ۲۰۱۹ نیز سربلند است.

شاخص کامودیتی Invesco’s DB که متشکل از نفت گرمایشی،بنزین،ذرت،سویا و … است در سال ۲۰۱۹ رکورد افزایش ۱۰ درصدی را به جای گذاشته است.مشخصا این مقدار حتی در نزدیکی عملکرد بیتکوین هم جایی ندارد.

در بررسی کامودیتی ها به صورت جداگانه،شاید تنها مورد نزدیک به عملکرد بیت کوین،نفت باشد.ارزش صندوق نفت ایالات متحده آمریکا رشدی ۳۵ درصدی را از ابتدای سال داشته.

در سمت دیگر،طلا که بارها شاهد مقایسه آن با بیتکوین (به عنوان طلای دیجیتال) بوده ایم،در سال ۲۰۱۹ کاهشی ۱ درصدی را تجربه کرده است.

بهترین ها هنوز در راهند؟

قطع نظر از عملکرد قوی بیتکوین،بسیاری معتقدند که اتفاقات بهتری در راه است.به گزارش بیتکوینیست، Mayer Multiple( اندیکاتورمهم بیتکوین ) که کف قیمتی سال ۲۰۱۵ را به درستی تشخیص داد،بار دیگر نشان می دهد که روزهای بد رمزارزها رو به پایان است.

از جانبی دیگر،بیتکوین موفق به حفظ افزایش ارزش خود در رالی اخیرشده است که یک صندوق پوشش ریسک ارزهای دیجیتال اخیرا در گزارش خود از این اتفاق به عنوان “نشانه ای مثبت ” یاد کرده است.

علاوه براین،در این گزارش اشاره شده است که اگر این روند در یک الی دو هفته آینده ادامه دار باشد،می توان به رشدی دیگر در قیمت و رسیدن به سطح ۵۵۰۰ دلار امیدوار بود.

به نظر شما بیتکوین به عملکرد بهتر خود در برابر بازارهای سنتی در سال ۲۰۱۹ ادامه خواهد داد؟دیدگاهتان را بنویسید

لینک کوتاه مطلب : https://cryptoalertco.com/?p=1472

   

دریافت سریع جدیدترین مطالب در تلگرام

   

درباره بهادر خالصه

این مطالب را نیز ببینید!

توسعه ارز دیجیتال توسط بانک های مرکزی کشورهای عضو G20

چگونه ارز دیجیتال بانک‌های مرکزی گروه ۲۰ در حال پیشرفت هستند؟ ارز دیجیتال بانک مرکزی …