قیمت بیت کوین با یکی از شدیدترین کاهش های خود طی چند ماه گذشته روبرو بوده و از تاریخ 8 مارس تا کنون به میزان 16%کاهش یافته است.حالا بعد از این افت ناگهانی،معامله گران احساسات متفاوتی نسبت به روند کوتاهمدت قیمت BTC دارند:در ابتدا می توان حدس زد که روند قیمت بیت کوین همچنان نزولی خواهد بود. افت یک شبه قیمت بیت کوین به میزان 1500دلار به این صنعت چیزی معادل 185میلیون دلار خسارت وارد کرده است.

لانگ هایی با لوریج بالا مجبور به تنظیم مجدد پوزیشن و یا فروش بازار شدند چون افت قیمت ناگهانی قیمت حاکی از ایجاد سطح بالایی از فشار فروش بر بازار است. اگرچه همبستگی یا همبستگی معکوس بین بیت کوین و بازار گسترده مالی وجود ندارد ، معامله گران بیت کوین نسبت به محیط فعلی ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دارای ریسک مانند سهام واحد احتیاط می کنند. الکس کروگر ، تحلیلگر بازارهای جهانی اظهار داشت که با افزایش عدم اطمینان و سطح بی سابقه ای از ترس ، این امکان وجود دارد که قیمت بیت کوین در یک بازه زمانی کوتاه تا  20 درصد کاهش یابد.در مقایسه با دارایی های امن مانند طلا ، سرمایه بازار بیت کوین تنها بر روی 145 میلیارد دلار باقی مانده است.تغییرات قابل توجه در احساسات با روشی غیر منتظره ، می تواند ناگهان روند بازار را تغییر دهد.

از اوایل ماه فوریه ، تحلیلگرانی مانند نیک یارمچوک اعلام کردند که قیمت بیت کوین وارد مرز 7500 دلاری خواهد شد ، زیرا در مدت زمانی طولانی به عنوان استخر نقدینگی عمل کرده است.غالباً وقتی سطح پشتیبانی عمده مانند محدوده 7،500 تا 7،700 دلار شکسته می شود، خریداران به واکنش هایی جدی برانگیخته می شوند.قیمت بیت کوین مرز 8000 دلار را تجربه کرد و از آن زمان به قیمتی پایین تر از 7900دلار کاهش یافت.

یکی از معامله گران برجسته کریپتو گفت که پس از شکسته شدن مرز 8،200 دلاری ، معاملات اصلی با قیمتی پایین تر از 7،300 دلار و 7،500 دلار انجام شده اند.وی گفت:”اکنون به نظر می رسد که برای پیش بینی کمی زود است،اما انتظار نداشته باشید که قیمت بیت کوین به  8،500 دلار برسد. همانطور که دیروز بحث شد، بعد از شکست نقطه 8200 دلاری ،معاملات عمده حدودا بر روی  7،350-7،500 دلار قرار گرفتند.

یکی از معامله گران معروف به رومانو اظهار داشت که گرچه محدوده 7،700 تا 8.200 دلار محدوده ایی مطلوب برای خریدهای طولانی مدت است ، وی گفت :”اینکه آیا 7،670 دلار در ابتدای امروز، قیمت کف بوده است یا خیر،هنوز مشخص نیست.” وی گفت: “کاملاً متقاعد نشده است که این قیمت ،قیمت کف است.ما فکر می کردیم که خریدها بین 7.7k-8.2k باشند و در صورت امکان قیمت حداکثری حفظ شود.این می تواند برای افرادی که به دنبال خرید طولانی مدت بودند و انتظار نداشتند که با کاهش قیمت مواجه شوند، ناراحت کننده باشد.

نوسانات چشم گیر

Joe007 ، بزرگترین نهنگ بیت کوین محرمانه در Bitfinex  می گوید: قیمت بیت کوین هرگز در معرض خطر رکود واقعی یا سقوط بازار مالی جهانی قرار ندارد.در چنین دوره ای، روند قیمتی BTC می تواند بیشتر از اینکه بر  اصول فنی بازار کریپتو متکی باشد ، بر احساسات بازارهای جهانی متکی باشد.بیت کوین که هم اکنون در رتبه اول از نظر سرمایه بازار قرار دارد،طی 24 ساعت گذشته بیش از 9.38% درصد افت داشته است.BTC دارای سرمایه بازار 144.78 میلیارد دلاری است و دارای حجم معاملاتی 47.11 میلیارد دلار طی 24 ساعت است.