رفته رفته دولت مردان و سیاستمداران کشور های مختلف، به تکنولوژی بلاکچین و رمز ارزها چراغ سبز نشان می دهند. قانونی شدن بیت کوین در معاملات این بار در اولین کشور عربی حوزه خلیج فارس رقم خورد.

بحرین به عنوان اولین کشور عرب زبان، در راستای تجارت جهانی و غیر متمرکز در بستر بلاکچین، پیش قدم شد. بانک مرکزی بحرین که از چند هفته قبل پیشنویس تنظیم مقررات ارز های دیجیتال  و قانونی شدن بیت کوین را تدوین کرده بود، دیروز 13 اسفند 97 این نسخه نهایی را ارائه کرد.

خلید حمید، مدیر نظارت بانکی در بحرین گفت: بیان قوانین و مقررات مربوط به کریپتو کارنسی از سوی CBB، در راستای هدف توسعه و بستر سازی برای فین تک FinTech در منطقه منا است.

در حال حاضر نسخه ی کاملی از این قوانین در دسترس نیست. با این حال در سایت بانک مرکزی این کشور به تلاش بیشتر برای بهبودی این قوانین اشاره شده است.

مقامات بحرین در گذشته از تکنولوژی بلاکچین تمجید کرده اند. در این باره دکتر عبدالحسین میرزا، وزیر برق و آب این کشور عنوان کرد: ” فناوری هایی مانند بلاکچین یک گام مثبت در راستای تجارت امن و آسان است. قابلیت بلاکچین در امنیت و حفظ اطالاعات کاربران خود نشان دهنده ی یک پیشرفت واقعی در فضای سایبری است.”

به نظر می رسد کشور هایی که درامدشان بیشتر متکی به نفت است، باید خود را برای دوران پسا نفتی آماده کنند. چرا که تخمین زده می شود که در چند دهه ی آینده دیگر نمیتوان بر این منبع طبیعی تکیه کرد. به همین جهت کشور های منطقه از جمله عربستان و امارات نیز در حال کار روی بستری برای پرداخت های بین المللی هستند. این پروژه در دبی به میزبانی امارات به عنوان مرکز تجارت عربی و بر روی چند شرکت تجاری با ارز ریپل در حال انجام است.

منبع

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید