الگوریتم اسکریپت و الگوریتم SHA-256 هر دو برای تایید تراکنش های بلاکچین و حل بلاک ها استفاده می شوند. با این حال نوع ارزی که از هر کدام حاصل می شود متفاوت است.

الگوریتم SHA-256

این الگوریتم پیچیده تر است و برای استخراج بیت کوین استفاده می شود. تراکنش با پردازش داده های بلاک با این الگوریتم کندتر است ولی این طور میتوان استدلال کرد که نتیجه کامل تر است و خطای کمتری دارد و طرفداران این الگوریتم معتقدند که این الگوریتم امنیت بیشتری دارد.

برای استخراج با این روش به نرخ هش ریت هایی در رنج گیگا هش در ثانیه و ترا هش در ثانیه نیاز است. به عبارت دیگر این امر کار را برای ماینر های متفرقه سخت می کند. معمولا ماینر ها برای استخراج با این الگوریتم از ASIC استفاده میکنند و در یک استخر استخراج عضو می شوند.

الگوریتم اسکریپت

این الگوریتم و ساده تر است. از همین جهت اکثر ارز های دیجیتال جدید بر پایه ی این الگوریتم شکل می گیرند. با استفاده از این الگوریتم میتوان با cpu های معمولی موجود نیز ارز استخراج کرد وانرژی کمتری هم مصرف می شود. برای همین این الگوریتم مورد توجه ماینر های متفرقه قرار گرفته است.

در مقایسه با رنج هش ریت مورد نیاز برای الگوریتم SHA-256 برای استخراج موثر، اسکریپت به هش ریت در محدوده ی کیلو هش بر ثانیه و مگا هش بر ثانیه نیاز دارد که با کامپوتر های معمولی فراهم می شود و به سخت افزار مبتنی بر ASIC نیازی نیست. شاید به نظر برسد که به خاطر سرعت بیشتر در پردازش، امکان خطا بیشتر شود و امنیت پایین بیاید ولی این موضوع تا کنون منجر به مشکل حادی نشده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید