ماتریکس پورت که یک شرکت ارائه دهنده راه حل های ترید ارزهای دیجیتال است ، سال گذشته از بیت ماین جدا شد به این امید که در آخرین دوره تامین مالی خود، به سرمایه ایی بالغ بر 300 میلیون دلار دست پیدا کند.

بر اساس گزارش منابع مطلع به بلومبرگ ، ماتریکس پورت مستقر در سنگاپور ، که در فوریه گذشته توسط جیهان وو مدیرعامل بیت ماین تأسیس شد ، به دنبال افزایش سرمایه ایی 40 میلیون دلاری است. در صورت موفقیت در این دوره تامین سرمایه ، ارزش این شرکت بعد از جذب سرمایه به 300 میلیون دلار می رسد ، که این رقم تقریباً سه برابر سرمایه ایی است (114 میلیون دلار)که این شرکت نوپا در دوره قبلی تامین سرمایه خود ،جذب کرده بود.طبق گزارشات بلومبرگ ، ماتریکس پورت ادعا کرده است که از آغاز این عملیات تاکنون بین 7 تا 8 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

این شرکت از چند هفته پیش به طور جدی فرآیند جذب سرمایه گذاران را آغاز کرد.ماتریکس پورت ، خدماتی از جمله خدمات وام دهی و معامله ایی OTC و همچنین راه حل کاستدی که مربوط به کریپتو بوده و مطابق با قانون هستند را برای معامله گران حرفه ای ، فراهم می کند.اخیراً در ماه فوریه ، این شرکت محصولی را لانچ کرده است که به معامله گران در شناسایی و بهره گیری از افت بازار کمک می کند.

CoinDesk پیشتر گزارش کرده بود که بسیاری از کارمندان ماتریکس پورت از دپارتمان توسعه بلاکچین بیت ماین که مستقیما تحت نظارت جیهان وو کار می کند آمده اند. اگرچه ماتریکس پورت سال گذشته از این شرکت جدا شد ، اما هم وو و هم بیت ماین از سهامداران اصلی این شرکت هستند. ماتریکسپورت در میان چندین شرکت چینی فعال در حوزه کریپتو ، در ماه سپتامبر گذشته یک سرمایه گذاری استراتژیک در رسانه و پایگاه داده Mars Finance مستقر در پکن انجام داد.

بورس ارزهای دیجیتال در هند تنها چند ساعت بعد از برداشته شدن قانون RBI ، وارد حوزه نقل و انتقالات بانکی شد

ساعتی پس از آن که بانک مرکزی هند (RBI)  مجبور شد قانون منع فعالیت های مربوط به کریپتو را مختومه اعلام کند ، یک بورس ارزهای دیجیتال هندی اعلام کرد که از نقل و انتقالات حساب های بانکی پشتیبانی می کند.CoinDCX مستقر در بمبئی روز چهارشنبه اعلام کرد که کاربران اکنون می توانند ارزهای دیجیتال را با روپیه هند خریداری کنند . این بورس اولین پلت فرم در هند است با که نقل و انتقالات بانکی به طور کامل ادغام شده است. این ادغام در کمتر از شش ساعت پس از آن صورت گرفت که دیوان عالی هند ، حكم ممنوعیت اعمال شده در سال 2018 توسط RBI ، كه مؤسسات مالی داخلی را از ارائه خدمات بانكی به شركتهای کریپتو منع كرده بود ، را مختومه اعلام کرد.

آنیرود رستوگی ، بنیانگذار و شریک Ikigai Law ، موسسه حقوقی که دادخواست اصلی را به نمایندگی از CoinDCX و سایر اکسچنج ها ارائه داد ، اظهار داشت که تصمیم قضات به این دلیل اتخاذ شده است که شواهد اندکی وجود داشت مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال تهدیدی برای سیستم بانکی هستند. رستوگی گفت: “این خطر در حدی نبود که برای آن ممنوعیت RBI صادر شود و چنین ممنوعیتی باید هرچه زودتر برداشته می شد.”

بنیانگذار CoinDCX و مدیر اجرایی Sumit Gupta در بیانیه ای گفت: “این حكم دادگاه احتمالاً انگیزه ایی برای “تحول” در صنعت کریپتوی هند خواهد بود.” گوپتا گفت ، یکپارچگی نظام بانکی “اولویت اول” بورس ارزهای دیجیتال است و بدین ترتیب شهروندان هندی می توانند یک بار دیگر در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

گوپتا گفت: ” ما معتقدیم که دسترسی مجدد و تسهیل در خرید ارزهای دیجیتال ، تأثیر چشمگیری در تسریع پذیرش ارزهای دیجیتال در هند خواهد داشت.”

البته معلوم نیست این ادغام نظام بانکی بدان معنی است که CoinDCX با یک موسسه مالی هند یک همکاری مشترک ایجاد کند. این شرکت هنوز در مورد این مسئله  اظهار نظر نکرده است.