ماینینگ بیت کوین در ۲۰۲۰ چطور خواهد بود

ماینینگ بیت کوین در ۲۰۲۰ چطور خواهد بود

ماینینگ بیت کوین روشی عالی برای کسب درآمد در دنیای کریپتوکارنسی ها است، و در عین حال خدمات ارزنده‌ای به شبکه جهانی کاربران خود ارائه می‌کند. در این حوزه ماینرها یا به تنهایی از طریق راه اندازی یک سیستم سخت افزاری برای خودشان، می‌توانند بیت کوین استخراج کنند؛ و یا به واسطه سرمایه گذاری در یکی‌ از گروه‌های ماینینگ ابری “کلود ماینینگ” (cloud mining) می‌توانند در این بازار سهیم شوند. اگر شما هم قصد ملحق شدن به این بازار در سال۲۰۲۰ را دارید، توصیه می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا با نیازمندی‌های خود در این بازار بیشتر آشنا شوید.

چه چیزهایی برای ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۰ نیاز خواهید داشت؟

سیستم ماینینگ بیت کوین در حقیقت یک سرویس امنیتی و اعتبار سنجی شده برای معاملات است که بوسیله سیستم‌های کامپیوتری پراکنده‌ای در سراسر دنیا صورت می‌گیرد. سیستم‌هایی که هر یک برای حل معادلات پیچیده ریاضی با یکدیگر در رقابت هستند. در این میان ماینرها با اضافه کردن مکرر درخواست‌های تراکنش جدید به یک بلوک، تراز جهانی این شبکه را ثابت و تغییرناپذیر نگه می دارند. این درخواست‌های جدید همگی در تمام شبکه پخش و ممیزی می‌شوند. برای رسیدن به یک قدرت هش با ارزش در شبکه کریپتوکارنسی، ماینرها در هر بار تلاش خود یک بلوک جدید به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

نکته بسیار مهم و قابل توجه برای شمایی که به تازگی قصد ورود به این بازار را دارید، این نکته است که اگر قصد استخراج بیت کوین را با یک سیستم کامپیوتری یا لب تاب قدیمی دارید، باید بدانید که این کار برای شما بسیار زمان‌بر بوده و دیگر مقرون به‌ صرفه نیست. امروزه، کار ماینینگ بیت کوین تنها با کامپیوترها و سخت افزارهای اختصاصی خاصی که مخصوص همین کار ساخته شده‌اند ممکن است. این سیستم‌ها، دستگاه‌های حرفه‌ای هستند که با عنوان مدارهای مجتمع با کاربرد خاص (ASIC) برای ماینینگ طراحی و ساخته شده‌اند.

چه چیزهایی برای ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۰ نیاز خواهید داشت

مشهورترین سیستم ماینینگ عرضه شده در بازار، سری ماشین‌های Antminer هستند که ساخت شرکت Bitmain می‌باشند. البته ماشین‌های دیگری نیز در بازار وجود دارند که توسط شرکت‌های مانند Microbt ،Canaan ،Ebang و چند کمپانی معدود دیگر به بازار عرضه می‌شوند. اگر قصد خرید یک ماشین استخراج (ماینر) را دارید، حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که برخی از این مدل ماشین‌های استخراج (ماینرها) در حال حاضر در بازار موجود و قابل خریداری هستند. و حتی بعضی دیگر از این مدل‌ها را می‌توانید در سایت‌های فروش لوازم دست دوم بیابید. اما زمانی که شرکت‌ها، مدل‌های جدیدتری را معرفی می‌کنند، مسلما مدتی طول می‌کشد که آخرین مدل به بازار برسد و برای تهیه آن می‌باید کمی صبر کنید.‌

هزینه های ماینینگ

به غیر از هزینه واضحی که شما برای خرید یک دستگاه ماینینگ پرداخت خواهید کرد، هزینه اصلی شما به عنوان یک ماینر به طور حتم هزینه برق (الکتریسیته) شما خواهد بود. برق نیاز اصلی برای راه اندازی ماشین ماینر شما است. ولی این ماشین تنها وسیله پر مصرف در هزینه برق نیست. به احتمال زیاد، بسته به شرایط، ماشین نیاز به سیستم تهویه و خنک کننده‌ای دارد که آن نیز به نوبه خود به هزینه برق مصرفی‌تان می‌افزاید. به همین دلیل هم اکثر ماینرهای حرفه‌ای دنیا در حال جستجو و مهاجرت به مکان‌های بهینه‌ای هستند که از لحاظ قیمت برق و شرایط آب و هوایی وضعیت مطلوب‌تری را برای ایشان مهیا سازد.

پس از آنکه ماشین ماینینگ بطور کامل راه اندازی شد، سپس احتیاج دارید تا سیستم خود ا به یکی از استخرهای ماینینگ مانند F2pool ،Poolin ،Btc.com و Antpool متصل کنید. در این میان گروه‌های ماینری نیز هستند که برای بدست آوردن بلاک با یکدیگر در رقابت می‌باشند، و پاداش‌های خود را مطابق با میزان مشارکت و سهم هر کدام از قدرت هشینگ با هم به اشتراک می گذارند. بنابراین افراد حاضر در این گروه‌ها می‌توانند کار را بین خودشان تقسیم نموده و مسیر درآمدزایی را برای خود سهل‌تر نمایند.

چگونه در Bitcoin.com، می توانید پروسه کلود ماینینگ (استخراج ابری) را آغاز کنید؟

یکی از ساده ترین راه های جایگزین ماشین های ماینینگ، برای استخراج بیت کوین، شرکت در سیستم‌های کلود ماینینگ یا استخراج ابری است. این سیستم، روشی است که در آن برای استخراج بیت کوین دیگر نیازی به خرید دستگاه‌های گران قیمت ماینر و یا هزینه‌های گزاف برای تامین زیرساخت‌های آن ندارید. در روش ماینینگ کلود (استخراج ابری) شما تنها چیزی که نیاز دارید، پیدا کردن یک تامین کننده و شرکت مطمئن است که بتوانید به آنها اعتماد نموده و از ایشان یک قرارداد خریداری نمایید. قراردادی که شما یک میزان مشخص قدرت هشینگ اختصاصی را در یک مجموعه استخراج به خصوص، برای خود خریداری کنید. در این راستا سایت Bitcoin.com یکی از تامین کنندگان و صاحبان ماینینگ‌های ابری است که به مشتریان خود خدمات استخراج بیت کوین BTC و بیت کوین کش BCH را ارائه می‌کند.

این شرکت مجموعه‌ای از قراردادهای مختلف، با مدت زمان‌های متفاوت را برای مشتریان خود عرضه نموده است. در حال حاضر قراردادهای Bitcoin.com، از طیف قراردادهای شش ماهه شروع می‌شوند و تا قراردادهای دو ساله ادامه دارند. اگر حتی شما سخت افزار ماینینگ خودتان را داشته باشید، می‌توانید به استخر این شرکت متصل شوید. این سایت به مشتریان خود یک اپلیکیشن مخصوص موبایل‌های اندروید و ios ارائه می‌کند، که کاربر با نصب این اپلیکیشن می تواند به صورت ۲۴ ساعته وضعیت میزان کوین استخراج شده (درآمد تا به لحظه فرد)، نرخ هش و دیگر المان‌های مهم مربوط به قرارداد در گوشی همراه خود را پیگیری کند.

نظر شما درباره جذابیت ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۰ چیست؟ منتظر شنیدن نظرات ارزشمند شما هستیم …