در این مقاله تلاش شده به این سوال که ماینینگ و استخراج بیت کوین را از کجا شروع کنیم پاسخ داده شود :

چرا استخراج و ماینینگ؟

طبیعتا کسب درامد آن هم از نوع ارزی که ارزش آن با مرور زمان و در دراز مدت بالا می رود، انگیزه مناسبی است. حال اگر این نوع از درامد با پیشرفت تکنولوژی اجین شده شده باشد که چه بهتر. شاید شما هم دوست داشته باشید تا روش کسب درامدتان را تکنولوژی بیان کنید. استخراج ماینینگ دقیقا همان چیزی است که مشتاقان تکنولوژی های به روز دنبال می کنند.

 

از کجا شروع کنیم؟

خب در وحله ی اول باید کمی با تاریخچه ی این تکنولوژی آشنا شوید. و این که اصطلاحات پایه ای در این زمینه را بدانید. پس از آشنایی با بلاکچین، باید روش های کسب درامد از این تکنولوژی را بدانیم. روش هایی از سرمایه گذاری در ICO گرفته تا تبلیغ برای یک پروژه جدید در بستر بلاکچین که در واقع کسب درامد از ایردراپ و بونتی است. اما استخراج یا ماینینگ شناخته شده ترین روش کسب درامد است. جالب آنکه استخراج خود داری روش های متنوعی است.

روش های استخراج

استخراج یا ماینینگ را با هر پردازشگری می توان انجام داد. از موبایل های هوشمند و کامپوتر های خانگی گرفته تا دستگاه های مخصوص ساخته برای ماینینگ که به ماینر معروف اند. البته این که استخراج با موبایل و کامپوتر معمولی چقدر درامد دارد و ایا اصلا صرفه ی اقتصادی دارد یا خیر، بحث دیگری است. با گذشت زمان و گستردگی تکنولوژی بلاکچین، فرایند استخراج و ماینینگ هم تخصصی تر شده تا آنجا که دیگر استجراج با موبایل و کامپیوتر نتها صرفه اقتصادی ندارد، بلکه با آسیب رساندن به CPU باعث خسارت هم می شود. پس راه چاره چیست؟

استخراج با دستگاه ماینر

با محبوبیت ماینینگ و استخراج، حجم استخراج نیز بالا رفته و از آنجایی که ظرفیت استخراج محدود است، روند استخراج دشوار تر شده است. از این شرکت های توسعه سخت افزاری همواره در تلاش برای ساخت سخت افزار های قوی تر و البته مخصوص استخراج هستند. از معروف ترین این سخت افزار ها میتوان به کارت های مبتنی بر تراشه ایسیک ASIC و کارت های گرافیک GPU نام برد. ایسیک معمولا برای استخراج بیت کوین و کارت گرافیک ها برای استخراج اتریوم  و مونرو به کار می روند.

برای آشنایی بیشتر با دستگاه های ماینر به این لینک مراجعه فرمایید.

نقد کردن ارز های استخراج شده؟

مسلما سوال مهمی که در این زمینه مطرح است این است که چگونه به پول می رسیم. در واقع ارز هایی که استخراج شده را چگونه به پول تبدیل کنیم. ارز های استخراج شده در محلی به نام کیف پول ذخیره می شوند. حال کاربران می توانند که مستقیما در بسیاری از سایت ها از رزرو هتل و بلیط هواپیما گرفته تا فروشگاه های اینترنتی خرید کنند. حتی برخی از دانشگاه ها نیز امکان پرداخت شهریه با ارز دیجیتال را فراهم کرده اند. با این حال شما می توانید با انتقال ارز های استخراج به دیگران، معادل ریال آن را دریافت کنید.

در پایان اعلام می داریم تیم کریپتو آلرت آماده هرگونه همکاری در خصوص مشاوره و راه اندازی در حوزه صنعت ماینینگ می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید