ارز دیجیتال آمده تا بماند! مایکروسافت نمادی از بیت کوین را به برنامه‌ی اکسل خود اضافه کرد.

به نظر می‌رسد که نماد بیت کوین به برنامه‌ی اکسل مایکروسافت اضافه شده باشد. استفاده کنندگان نرم افزار اکسل به زودی قادر خواهند بود که  نماد بیت کوین را به عنوان یک ارز رایج در هنگام ثبت داده های مالی وارد کنند.

این حرکت آخرین نشانه‌ی این شرکت بزرگ تکنولوژی برای اثبات این است که بیت کوین چیزی بیش از یک مد و سرگرمی زودگذر است. جالب اینجاست به نظر نمی‌رسد که هیچ دارایی ارزی دیگری شامل جزئی از به روز رسانی شده باشد.

آیا آخرین آپدیت اکسل شامل پشتیبانی ارز بیت کوین می‌شود؟

با توجه به Reddit، اکسل مایکروسافت بیت کوین را به عنوان یک ارز تحت حمایت قرار می‌دهد. توئیت بعدی که بعدا پست شد ظاهرا یک عکس گرفته شده از برنامه‌ی صفحه گسترده‌ی معروف را نشان می‌دهد.

متأسفانه اطلاعات کمی در مورد گزینه‌های ارز رایج جدید اکسل وجود دارد. ما نمی‌دانیم چه زمانی این ویژگی برای تمام کاربران، به برنامه اضافه خواهد شد. اگر ورود به بسته مایکروسافت آفیس یا عکس واقعا حقیقی باشد.

به گفته این، هیچ کدام از پاسخ دهندگان در توئیتر یا Reddi پیشنهادی را در خصوص تقلبی بودن عکس مطرح نکرده اند.

اضافه کردن پشتیبانی از بیت کوین به برنامه‌های آن با علاقه مند شدن تدریجی مایکروسافت به بیت کوین در طول این سال ها مطابقت دارد. این تکنولوژی عظیم ابتدا شروع به پذیرفتن پرداخت ها برای محصول خود در سال 2014 کرد و باعث شد یکی از اولین نام های بزرگ تجاری د رانجام این کار شود.

اخیرا شرکت برای مشارکت احتمالی خود در معرفی و راه اندازی برنامه‌ی Bakkt با صرافی بین قاره‌ای-مالک بورس اوراق بهادار نیویورک- مورد توجه قرار گرفته است. بخش سرمایه گذاری کسب و کار مایکروسافت که با نام M12 شناخته می‌شود ظاهرا یکی از حامیان اولیه مالی این برنامه‌ی پیش بینی شده است و بقیه شامل Galaxy Digital، Horizons، Ventures، Fortress Investment Group و Boston Consulting Group هستند.

جالب اینجاست که مایکروسافت تنها تصمیم به حمایت از بیت کوین از طریق در نظر گرفتن بیشتر آن با تصمیماتی مانند قرار دادن آن به عنوان یک واحد پول پشتیبانی شده در برنامه، ندارد، بلکه آن همچنین در حال ساخت مستقیم روی شبکه می‌باشد. این شرکت اخیرا یک ابزار شناسایی غیر متمرکز در بلاک چین بیت کوین را ساخته و معرفی کرده است.

یون(Ion) به عنوان پروژه ای نام برده می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد تا هویت دیجیتالی خود را بدون اتکا و وابستگی به یک شرکت خاص کنترل کنند. کسانی که حامی این پروژه هستند استدلال می‌کنند که این کار به افزایش میزان حریم خصوصی مرورگر ها می‌انجامد. حتی صحبت هایی هم در مورد اینکه یک روز از این سیستم یا سیستم های مشابه برای ذخیره‌ی اطلاعات پیچیده تر مثل پاسپورت استفاده شود وجود دارد.

این حقیقت که مایکروسافت تصمیم گرفته که مستقیما بر روی بیت کوین به جای یک بلاک چین سریعتر کار کند به طور کلی درباره‌ی موضع این تکنولوژی عظیم در مقابل کل دارایی های ارزی صحبت می‌کند. بیت کوین تا بحال توسط امن ترین بلاک چین روی زمین وجود دارد. به دلیل بودن به عنوان هویت افراد که در معرض خطر قرار دارد انتخاب حداقل میزان آسیب پذیری در برابر حمله منطقی به نظر می‌رسد. این همچنین نشان می‌دهد که مایکروسافت شرط می‌بندد که بیت کوین تمامی پروژه ها در فضای حال حاضر ارز دیجیتال را نجات می‌دهد.

گفته می‌شود در حدود 6 معامله در ثانیه انجام می‌شود و واضح است که بیت کوین به اندازه کافی برای سر و کار داشتن با کل افراد روی زمین با استفاده از خدمات شناسایی ارائه شده، سریع نیست. برای رسیدن به این موضوع اطلاعات با استفاده از زنجیره ای از یک راه حل لایه دوم توسط مایکروسافت ذخیره خواهند شد.

… و درباره‌ی دارای های ارزی دیگر چطور؟

متأسفانه ما مطمئن نیستیم که آیا همین پشتیبانی ها برای دارایی های ارزی دیگر نیز همانطور که برای بیت کوین به نظر می‌رسند وجود دارد یا خیر. عکس فرستاده شده به توئیتر و Reddit تنها ارزهای رایجی که در پیرامون بیت کوین در فهرست قرار دارند را نشان می‌دهد.

به طور مشابه، خود پست ها به طور دقیق مشخص نمی‌کنند که آیا چیزهایی مثل اتر( دارایی دیجیتال بومی در بلاک چین اتریوم) یا دش به برنامه های مایکروسافت در به روز رسانی هایی که پشتیبانی بیت کوین یا چیزهای آینده را به وجود می‌آورند اضافه خواهند شد، بنابر این به نظر می‌رسد که این تکنولوژی عظیم هم اکنون حداقل از بیت کوین حمایت می‌کند.

منبع خبر: Newsbtc