چگونه از ارزهای دیجیتال خود در برابر هکرها در سال ۲۰۲۰ محافظت باید کرد.

در این مقاله دیدگاه‌هایی برای شناسایی جدیدترین ابزارهایی که اغلب جرایم سایبری برای سرقت ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند و چگونگی کاهش احتمال از دست دادن سکه ها ارائه شده است.

۲ ماه پیش، Cipher Trace گزارش خود مبنی بر مبارزه با پولشویی ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد. این گزارش پیشرفت های عمده ای را در مورد حملات به شرکتهای ارز دیجیتال پیگیری و دنبال می کند. هم چنین دیدگاهی برای حمایت از کسانی که خواهان قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال در سطح جهانی هستند ارائه می کند. بنابراین گزارش،‌ هکرها، کلاهبردار ها و سارقان موفق به سرقت چیزی حدود ۴.۲۶ دلار از ارزهای دیجیتال در نیم سال اول سال ۲۰۱۹ شده‌اند. ‌‌‌‌‌‌‌‌

بازار ارز های دیجیتالی همواره مجبور بوده است که با طرح‌هایPoniz، کلاهبرداری های خروج و هک‌های آشکاری که وجوه و مبالغ مالی کاربران را از صرافی های ارز دیجیتال خارج می کنند، مقابله کند. بدترین قسمت این جاست که به دلیل تغییر ناپذیر بودن تکنولوژی بلاک چین، معکوس کردن تراکنش های ارز دیجیتال عملا غیر ممکن می باشد. این مقاله دیدگاهی برای شناسایی آخرین ابزارها فراهم می کند که جرایم سایبری اغلب برای دزدیدن ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. همچنین به نکات مفیدی در مورد بهترین روش‌ها برای کاهش احتمال از دست دادن ارز‌های دیجیتال خود در مقابل هکرها دست خواهد یافت.

جدیدترین روش های استفاده شده توسط هکرها

احتمالا تاکنون متوجه شده که هکرها اغلب سعی می‌کنند از راه‌هایی مربوط به صرافی ارز دیجیتال به امید ربودن رمزهای خصوصی برای دسترسی به منابع ارز دیجیتال استفاده کنند. برای مثال در ماه می سال ۲۰۱۹، Binance زمانی که هکرها موفق به وارد شدن به کیف پول گرم آن شدند و ۷٫۰۷۴ بیت‌کوین با ارزشی بیش از ۴۰ میلیون دلار در زمان حمله را گرفتند به خطر افتاد. هکر ها APIهای بینانس را مورد هدف قرار دادند تا به طور منظم و دقیق  با صرافی ها ارتباط برقرار کنند و سرقت را تکمیل نمایند.

جدا از هدف گیری صرافی ها و مبادلات ارز های دیجیتال، هکر‌ها همچنین کاربران ارز دیجیتال را به امید سرقتی آسانتر مورد نظر قرار می دهند. برخی از آخرین روش های دزدی که برای کاربران ارز دیجیتال به کار می برند شامل موارد زیر می شود:

بد افزار

بد افزار به هر نرم افزار مخربی اشاره دارد  که برای به دست آوردن دسترسی غیرمجاز به کامپیوتر برای مختل کردن عملیات یا سرقت داده ها طراحی شده است. بد افزار احتمالاً به اندازه مهندسی نرم افزار قدمت دارد. اما هکرها هرگز استراحت نمی‌کنند و نوع جدیدی از بدافزار هر روزه در بازار ارز های دیجیتال استفاده می شود. رایج ترین نوع بدافزار که در صنعت ارز دیجیتال استفاده می‌شود باج افزار است که همان طور که از نامش پیداست برای نگهداشتن قربانی برای باج‌گیری طراحی شده است.

یک حمله موفق باج‌افزار مانع دسترسی شما به کامپیوتر می‌شود و یا اطلاعات شما را پنهان می‌کند. در مورد کامپیوتر شما را به وزنه‌ی گران‌قیمتی تبدیل می‌کند. سپس مجرمان از شما باجی به واحد ارزهای دیجیتال درخواست خواهند کرد تا به کامپیوترتان دسترسی مجدد پیدا کنید و فایل هایتان را رمزگشایی کنید.

Typosquatting: یک روش جدید دیگر است که هکرها برای فریب تجار و سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال استفاده می کنند. برای هک به این روش کلاهبردارها طیف مشابهی از نام مخاطبان هدف را خریداری می‌کنند. به عنوان مثال به جای https://www.binance.com/ ممکن است https://www.biinance.com/ را خریده و سپس آن را برای این که شبیه وب سایت اصلی شود طراحی کنند. در برخی موارد هکرها می توانند از عناصر زبانی مثل برخی نشانه ها استفاده کنند تا بتوانند یک وب سایتhttps://www.binance.com را ثبت کنند که بسیار شبیه به مورد اصلی است. حملات typosquatting معمولا بر روی حملات فیشینگ قرار گرفته می‌شوند. از این رو قربانیان ممکن است ایمیلی از سایت مورد نظر دریافت کنند. این ایمیل حاوی پیوندی به وب سایت است و کلیک روی این لینک شما را به وبسایتی اشتباه هدایت خواهد کرد که در آن شما فریب می خورید و اطلاعات خصوصی با ارزش خود را در اختیار آنها قرار می دهید.

چگونه از امنیت ارزهای دیجیتالی خود مطمئن شوید

از یک سرویس نگهبان ارزهای دیجیتال دارای مجوز استفاده کنید. خدمات نگهبانی راه حل عالی برای سرمایه گذاران بلند مدت در ارز دیجیتال است که نمی‌خواهند برای آنها دردسری پیش بیاید. یک سرویس نگهبان ارز های دیجیتال دارای مجوز به نمایندگی از مشتریان مجاز است اختیار نگهداری و ذخیره دارایی ها را داشته باشد. خدمات نگهبانی ارز دیجیتال معمولاً مطمئن هستند و تحت حسابرسی منظم  و افشاییه‌های مالی قرار می‌گیرند.

استفاده از خدمات نگهبانی ارزهای دیجیتال یک حرکت هوشمندانه است اگر می خواهید بدون نیاز به کار کردن با رمز های خصوصی و حملات فیشینگ ارز های دیجیتال را خرید و فروش کنید. Skrill مستقر در انگلستان است و یکی از بهترین سرویس های نگهبان ارز دیجیتال در بازار می باشد. Skrill از سال ۲۰۰۱ در صنعت خدمات مالی فعال بوده است و در توسعه راهکارهای پرداخت جهانی برای شروع معاملات مالی فرامرزی به خوبی عمل کرده است.

در سال ۲۰۱۸، Skrill با راه حلی اختصاصی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی در پلتفرم خود به انقلاب ارزهای دیجیتال پیوست. این مورد به شما این اجازه را می‌دهد که یک توکن ارز دیجیتال انتخاب کرده و تصمیم بگیرید چه مقدار هزینه کنید و آن را فورا بخرید. بهترین چیز در اینجا این است که Skrill بدون هیچ هزینه ای ارزهای دیجیتال را نگهداری می کند و شما هرگز نباید نگران از دست دادن سکه های خود در مقابل هکر ها باشید.

Coinbase یک شرکت صرافی معتبر دیگر است که خدمات قابل اعتمادی برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال ارائه می دهد. Coinbase همچنین به شما اجازه می دهد تا با استفاده از روش های پرداخت سنتی مانند کارت اعتباری، ارزهای دیجیتال را خریداری کنید.

اگر شما کیف پولcoinbase جدید را انتخاب کنید عملیات استانداردِ coinbase، سکه های خریداری شده را به نیابت از کاربران خود نگه می دارد. از این روا ارزش پرتفوی شما بالا می رود و در این رابطه ارزش ارز های دیجیتالی که خریداری کرده اید کاهش می یابد اما لازم نیست نگران امنیت سکه‌های خود باشید.

رمز های خصوصی ارز دیجیتال خودتان را داشته باشید

یکی از رایج‌ترین گفته ها در میان گیک‌های رمزنگاری این است که اگر رمز ها از آن شما نباشند پس سکه های شما هم نیستند.

یکی از بهترین روش ها برای ذخیره کردن سکه های شما خدمات نگهبانی ارزهای دیجیتال است اما اگر می خواهید یک تاجر فعال باشید ممکن است خدمات نگهبانی ارز دیجیتال انتخاب معقولی نباشد.

اگر می خواهید به طور فعالانه معامله کنید به احتمال زیاد شما از صرافی ارز دیجیتال خریداری خواهید کرد. زمانی که شما ارز دیجیتال را از یک صرافی ارز دیجیتال قانونی می‌خرید، سکه‌ها به یک کیف پول آنلاین واریز می شوند. این کیف پول آنلاین در واقع یک کیف پول داغ است زیرا به اینترنت متصل است و شما ریسک از دست دادن سکه های خود را دارید.

با این حال، هنگامی که از صرافی ارز دیجیتال استفاده می‌کنید می‌توانید از رمزهای خصوصی استفاده کرده و مطمئن شوید که اگر صرافی هک شود سکه های شما دزدیده نخواهند شد. یک رمز خصوصی ارز دیجیتال یک کد ۲۵۶ بیتی است که به شما اجازه می دهد تا مالکیت سکه‌های خود را حفظ کنید. شما می‌توانید از رمزهای خصوصی برای ذخیره ارزهای دیجیتال در کیف پول سرد زمانیکه مبادله نمی کنید استفاده کنید. سپس می توانید بخش هایی از این وجوه را در کیف پول آنلاین خود در صرافی منتقل کرده و برای زمانی که می خواهید مبادله‌ای انجام دهید داشته باشید.

خلاصه

ارزهای دیجیتال که اغلب به درستی فهمیده نشده یا نادیده گرفته شده و توسط صنعت خدمات مالی سنتی مشخص شده‌اند، همچنان در حال به دست آوردن جذابیت در بازار انبوه پس از یک دهه می‌باشد. سال ۲۰۲۰ می‌تواند به طور قوه در تاریخ فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین نقش محوری داشته باشد، زیرا پذیرش سازمانی همچنان رو به افزایش است.

دیجیتال در حال حاضر در جاویژه بازار قرار دارند و به خاطر همین هکر‌ها علاقه زیادی به ارزهای دیجیتال نشان می دهند. شما می‌توانید چالش‌های امنیتی بالقوه را که سرمایه‌گذاران و تجار ارز دیجیتال با آن روبرو می شوند را تصور کنید. امیدواریم این مقاله اطلاعات عملی بیشتری را در اختیار شما قرار داده باشد تا اقداماتی را انجام دهید که امنیت شما را تضمین کند.

منبع: Knowtechie