نزدک (Nasdaq) تحت شاخص CXERX به صورت پنهانی سرگرم آزمایش محصول مبتنی بر بیت کوین است

طبق تویت روز 22م آوریل یکی از تحلیلگران سرویس تحلیل تجاری کمی StrongMarket، دومین بورس سهام بزرگ جهان، نزدک به صورت پنهانی سرگرم آزمایش تجارت محصولات مبتنی بر بیت کوین است.

شخصیت تویتری کریپتوپولیس، یکی از تحلیلگران کمی StrongMarket اظهار داشت که روز دوشنبه از طریق حساب شرکت کارگزاری خرده فروشی TD Ameritade (NASDAQ: AMTD) یک بیت کوین را خریداری کرده است.

کریپتوپولیس اشاره کرده است که بیت کوین تحت عنوان سمبل ناشناخته “CXERX”، که ظاهراً در فهرست نزدک ثبت شده، در حال انجام تجارت بر اساس پلتفرمی بر ضد دلار ایالات متحده بوده است. این تحلیلگر همچنین اضافه کرد که در تاریخ 10م آوریل 2019، جفت تجاری BTC/USD بر اساس نمودار این پلتفرم راه اندازی شده است.

کریپتوپولیس ، پس از به دست آوردن یافته‌های خود، برای تأیید و کسب اطلاعات بیشتر به TD Ameritrade مراجعه کرد. به هر حال، این شرکت از توضیح موضوع خودداری کرد و گفت که “این سمبلی نیست که امور تجاری خود را تحت آن انجام دهیم، بنابراین قادر به صحبت درباره آن نیستم”.

در حالی که تحلیلگر چنین نتیجه گرفت که به نظر او این یک تجارت واقعی نبود، اما باز هم ادعا می‌کرد که نزدک به صورت پنهانی مشغول آزمایش یک دارایی مبتنی بر بیت کوین جدید است که تنها از طریق پلتفرم تجارت کاغذی در دسترس قرار دارد.

در اواخر سال 2018 نزدک برنامه خود برای راه اندازی بیت کوین آتی در نیمه اول سال 2019 را تأیید کرد. گابور گورباک، مدیر استراتژی‌های ارزیابی دیجیتالی VanEck نیز به Cointelegraph گفت که حدود 18 ماه است که نزدک در حال توصیف آینده با شاخص‌های MVIS و سایر شرکت کنندگان بازار است.

در فوریه 2019، نزدک فهرست گذاری دو شاخص قیمت کریپتوکارنسی از بلاکچین ایالات متحده و شرکت داده‌های بازار کریپتو Brave New Coin (BNC) را، که شامل شاخص سیال بیت کوین BNC (BLX) و شاخص سیال اتریم (ELX) می‌شود، شروع کرده است.

به نوبه خود TD Ameritrade، که سرویس‌های سرمایه گذاری بیش از 11 میلیون مشتری را فراهم می‌کند، پیشتر حمایت خود از مبادله کریپتو جدید ErisX را اعلام کرده است.

در همین حال بیت کوین، امروز برای اولین بار در سال 2019 به آستانه 5500 دلار رسید و همچنان در حال تثبیت برتری خود است. طبق گزارش CoinMarketCap بزرگ‌ترین کریپتوکارنسی در 24 ساعت گذشته حدود 5 درصد و در 7 روز گذشته حدود 9 درصد افزایش داشته است و در زمان انتشار این خبر با نرخ 5589 دلار معامله می‌شود.