نام جاستین سان، بنیان گذار ترون (TRON)، به دلیل یک سری از رویدادهای اخیر زیاد شنیده می شود. معروف ترین رویداد مربوط به ماجرای بدنام هدایای تبلیغاتی شرکت تسلا می شود که خشم جامعه ارزهای دیجیتال را بر انگیخت و بازخوردی بر خلاف انگیزه اصلی این شرکت داشت.

با این وجود، این بنیان گذار معروف اخبار مثبتی در مورد پلتفرم بلاکچین خود با نام ترون را نیز به خود اختصاص داده است. اخیرا، این کمپانی خبر همکاری خود با اپرا (Opera) که یک مرورگر معروف در آسیا است را اعلام کرد.

مزیت این همکاری برای اپرا

همکاری با مرورگر اپرا برای ترون یک مزیت بزرگ محسوب می شود. مرورگر اپرا در حال حاضر 300 میلیون کاربر دارد و جایگزین مناسب تر و امن تری برای مرورگر هایی مانند کروم یا سافاری محسوب می شود. علاوه بر این، پلتفرم این مرورگر متعهد است که فضای Web 3 را کاربر پسندتر و قابل کنترل تر کند.

همچنین، کمپانی این مرورگر در حال حاضر حرکت بزرگی به سمت ارزهای دیجیتال کرده است. این مرورگر در حال حاضر از توکن های ETH و ERC پشتیبانی می کند و به همین دلیل اولین مرورگر با کاربرانی زیاد محسوب می شود که پرداخت های P2P ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می کند.

همکاری با ترون برای اپرا در راستای سمت و سوی فعلی خود خواهد بود. در واقع، هدف آن ها این است که تا سال آینده از حدود دوازده بلاکچین جدید پشتیبانی کنند تا عملکرد و کنترل کاربران افزایش یابد. Krystian Kolondra مسئول بخش مرورگر ها در اپرا اعلام کرد:

ترون یک بلاکچین محبوب و در حال توسعه است که اکوسیستم dApp آن به سرعت در حال پیشرفت است. ما خوشحالیم که آن را به مرورگر خود وارد کرده ایم. با ارائه محصولاتی با چندین بلاکچین ما سعی داریم فراگیری Web 3 را تسریع ببخشیم.

مزیت این همکاری برای ترون

این خبر یک پیروزی بزرگ برای سان و ترون محسوب می شود. با ارائه قابلیت دسترسی کاربران گسترده اپرا به ترون از طریق کیف پول، کمپانی ترون بی شک کاربران بیشتری به دست خواهد آورد. همچنین، این همکاری به کاربران اپرا اجازه می دهد که به بلاکچین ترون دسترسی پیدا کنند و dApp ها را مستقیما از طریق بلاکچین اجرا کنند. این قابلیت کمپانی ترون را به کاربران بیشتری متصل می کند. سان در این مورد گفته است:

ما خوشحالیم که اکنون اپرا، مرورگر محبوب با صدها میلیون کاربر، توکن TRX و سایر توکن های TRON را پشتبانی می کند. به زودی کاربران اپرا قادر خواهند بود که dApp ها را روی بلاکچین ترون اجرا کنند.

ترون به عنوان یکی از اعضای بزرگ صنعت ارزهای دیجیتال، در حال حاضر نیاز دارد تعداد کاربرانش را بالا ببرد تا بتواند رقابتش را با اتریوم و بایننس که کاربران زیادی دارند حفظ کند. در زمینه انتخاب و کار با dApp در حال حاضر کاربران اتریوم را ترک کرده و به بایننس روی آورده اند. رقابت با این دو پلتفرم بزرگ بی شک نیاز به پیاده سازی روش های خلاقانه دارد.

علاوه بر این، اپرا در حال معرفی کیف پول ارز دیجیتال خود به کاربران iOS است. اپرا و ترون هنوز به بازار بزرگ آیفون ورود نکرده اند، امّا همکاری آن ها می تواند منجر به این شود که کاربران iOS بتوانند از بلاکچین ترون استفاده کنند. در حالی که مشکلات اخیر اپل در دیوان عالی سرعت پیشرفتش را کاهش داده است، این کمپانی همچنان در کشور های با تولید ناخالص بالا بیشترین کاربر را دارد. این همکاری می تواند ترون را در معرض بازار ثروتمند ترین کاربران ارز های دیجیتال قرار دهد.

همکاری اپرا و ترون به نظر می رسد که به منفعت هر دوی آن ها باشد. هر دو کمپانی مزایایی بسیاری را به دست می آورند و همکاری آن ها می تواند پتانسیل رشد آن ها را بالا ببرد. با فراگیر تر شدن و افزایش مقبولیت ارزهای دیجیتال، کلید موفقیت امکان دسترسی به مخاطبین بیشتر خواهد بود.

منبع خبر: Newsbtc