در فوریه سال گذشته شهر پلاتسبورگ قانون ممنوعیت عملیات جدید استخراج ارزهای دیجیتال و یا گسترش این نوع فعالیت ها را لغو کرد. اما با این وجود  از آن زمان به بعد استخراج رمزارزها در این  شهر کاهش یافت.

در مارس سال 2018 ، شورای مشترک در پاسخ به نگرانی های جامعه در مورد استخراج ارزهای دیجیتال ، از جمله مصرف برق بالا و ایجا سر و صدای زیاد ، جهت تصمیم گیری در این رابطه مهلت خواست. در طی این دوره ، مقامات شهری قوانینی از جمله یک ایجاد ساختار جدید تعرفه ای و سایر قوانین محلی را به تصویب رساندند تا عملیات استخراج رمز ارزها و تأثیرات آنها را کنترل کنند.

در دسامبر سال 2019 ، شهردار کالین رید گفت که عملیات استخراج رمزارزها در مقایسه با  سال قبل به میزان  70 درصد کاهش یافته است. وی اذعان داشت : “این یک خبر خوب  برای شهروندان ماست. البته  ما قبلاً به منظور رسیدگی به مسئله بالا بودن برق مصرفی اقداماتی را انجام داده بودیم. اما باید بگویم که هزینه این مشکل مستقیما به صنعت رمزارزها تحمیل شده است”.

ریان برایانزا ، مدیرعامل سرویس هاستینگ دیتای Zafra LLC بیان داشت که این کاهش، منعکس کننده فعالیت های گروهی وی نیست. البته وی با ذکر نام مرکز هاوسینگ Coinment ، بدین موضوع اشاره کرد که عملیات استخراج مستقر در شهر را برای ماه های زمستان به Massena منتقل کرده است. برایانزا بر این باور بوده که این حرکت منجر به افت فعالیت استخراج محلی می شود. وی گفت که مقررات مربوط به شهرها  باعث شده است که گسترش فعالیت های استخراج محلی رمز ارزها به یک امر دشوار تبدیل شود.

در ماه سپتامبر ، هیئت تجدیدنظر در ناحیه بندی مناطق شهر، مجوزی بهZafra اعطا کرد که بتواند از آن به منظور گسترش خدمات خود در سراسر پارک صنعتی امپریال ، به صورت ویژه استفاده نماید. البته برایانزا در پایان سال 2019 ، ادعا کرد که این شرکت هنوز فعالیت های خود را در پلاتسبورگ گسترش نداده است. برایانزا با بیان اینكه”همه این قوانین باعث می شود که شهر پلاتسبورگ فرصت های زیادی را در این صنعت از دست بدهد؛” اذعان داشت که  امیدوار است كهZafra  را در پلاتسبورگ مستقر کند. وی گفت: “هدف کلی من این است که منفعتی را برای این شهر به ارمغان بیاورم.

“Zafra اخیراً با استفاده از تریلرهای 53 فوتی خود که به صورت سفارشی ساخته شده و مقاوم سازی شده اند و در حال حاضر به عنوان “مراکز داده تلفن همراه” فعالیت می کنند،سایت هاستینگ دیگری را در ایلینویز راه اندازی کرده است. به گفته برایانزا ، این مراکز با استفاده از نیروی کار محلی پلاتسبورگ ساخته شده اند.وی گفت: ” ما امیدواریم که با این تریلرهای جدید مشاغل تولیدی را در این شهر ایجاد کنیم.”  و این هدف ما در سال 2020 است.”