به گزارشBitcoin Daily، کشور چین در جریان تحقیقات خود در رابطه با فعالیت های مجرمانه ، هزاران حساب کریپتو را مسدود کرد.

بنا به گزارش CoinDesk ، مقامات چین ، در جریان تحقیقات مربوط به فعالیت‌های غیر‌قانونی در حوزه ارزهای دیجیتال، هزاران حساب کریپتو را به دلیل آلوده بودن به فعالیت‌های ذکر شده ،مسدود کردند. این حساب‌ها متعلق به فروشندگان و خریداران چینی ارزهای دیجیتال به اضافه بازارسازان فرابورس هستند. این حساب ها به اتهام پولشویی با استفاده از ارزهای دیجیتالی ، مسدود شده‌اند.

در این گزارش آمده است که این کاربران ارزهای دیجیتال که صاحبین حساب‌های مسدود شده هستند ، لزوماً متهم به انجام کارهای غیر‌قانونی نیستند. از پیشخوان فرابورس خواسته شده که تنها در خدمت کاربران ارزهای دیجیتال مستقر در چین که فاقد حساب‌های بانکی در کشورهای دیگر هستند، باشد.

سان شائوشائو (Sun Xiaoxiao)  اپراتور پیشخوان فرابورس ، در پستی در یکی از شبکه‌های اجتماعی خود اعلام کرد که حساب وی نیز مسدود شده است.سان در واکنش به این خبر گفت: این اقدام مقامات استان گوانگدونگ ، می‌تواند به “چندین  هزار نفر” در این کشور آسیب بزند. وی همچنین خاطرنشان کرد: مسدود شدن حساب کاربران به دلیل استفاده از ارزهای دیجیتال خارجی، امری طبیعی نیست.

CoinDesk در خبری دیگر اعلام کرد که Securitize ، به کسانی که دارای توکن Lottery.com هستند ، ” رویالتی-Royalty ” خواهد داد. این شرکت ادعا می‌کند که به عنوان اولین نگهدارنده اوراق بهادار عمل می کند.

کارلوس دومینگو(Carlos Domingo) مدیر عامل شرکت Securitize ، در این باره گفت: آنچه که ما تحت عنوان رویالتی پرداخت می‌کنیم ،پاداشی است که به دارندگان سهام تعلق می گیرد.

دومینگو خاطرنشان كرد: ” ما با این كار اساساً می‌توانیم پرداخت‌های آنی را انجام بدهیم” ، زیرا مدارک و سوابق تملك یك توکن، در زمان واقعی به‌روز‌رسانی شده و مستقیماً به ابزار مورد استفاده برای ارسال وجه پرداختی ، متصل می‌شود.

نمایندگان مسئول این نقل و انتقالات مالی ،  علاوه بر پرداخت مواردی از جمله بهره یا سود سهام ، سوابق و مدارک مربوط به مالکیت اوراق بهادار را نگهداری و به‌روز‌رسانی می‌کنند. با این حال ، این گزارش حاکی از آن است که عوامل انتقال ، ددر پرداخت های آنی “عامل پرداخت‌کننده” نیستند ، بلکه فقط مسئول پرداخت وجوه به دارندگان سهام هستند.

Securitize کشف کرد که بیش از 50 درصد از دارندگان این توکن‌ها هنگام پرداخت‌ها از سوی Lottery.com ،ترجیح می دهند وجوه خود را با استیبل ‌کوین USDC دریافت کنند.