فیسبوک قصد دارد ارز دیجیتال خود را در سال 2020 رسما معرفی کند.

فیسبوک، غول رسانه اجتماعی، برنامه ریزی کرده است که ارز دیجیتال پرداخت متمرکز خود به نام “Globalcoin” را در سال 2020 به بازار معرفی و عرضه کند. بنا به گزارش خبری BBC که در 24 می منتشر شده است، آزمایش هایی برای ارائه‌ی ارز دیجیتال برنامه ریزی شده اند که در اواخر سال 2019 انجام می‌شوند. در حالی که Globalcoin ظاهرا اسم فعلی این ارز دیجیتال است، اما هنوز تصویب نشده است که وقتی که پیشرفت پروژه کامل شد به همین اسم باقی بماند یا خیر.

بر اساس گزارش بی بی سی Mark Zuckerberg، مؤسس فیسبوک ملاقاتی با Mark Carney، عضو هیئت مدیره بانک انگلستان در ماه گذشته برای بحث درباره‌ی چشم انداز ها و مخاطرات احتمالی عرضه‌ی ارز دیجیتال خود داشت.

BBC بیان کرد از طرفی دیگر ظاهرا شرکت با اداره خزانه داری ایالات متحده درباره‌ی مسائل عملیاتی و مدیریتی رایزنی کرده است.- یه خصوص در مورد کنترل هویت چک دهندگان . کاهش ریسک های پولشویی.

گزارش همچنین مذاکره در حال حاضر فیسبوک با Western Union، ارائه دهنده‌ی خدمات پرداخت های جهانی که ظاهرا به عنوان قسمتی از تحقیق خود برای ارائه‌ی دسترسی مقرون به صرفه به خدمات انتقال وجه بدون بانک است را بیان می‌کند.

ارائه‌ی ارز دیجیتالی بومی این غول رسانه های اجتماعی ظاهرا به دنبال مختل کردن یا به طور کلی نادیده گرفتن شبکه های بانکداری به منظور حذف موانع مالی و کاهش هزینه های مصرف کننده است.

BBC اشاره کرد: برای فهمیدن شبکه‌ی پرداخت ارز دیجیتال خود،شرکت احتیاج ب همکاری با بانک ها و دلالان بورس سراسر جهان برای دسترسی به خدمات صرافی ارز دارد. این ظاهرا انگیزه ی شرکت فنی مالی Libra Networks LLC است که به تازگی ایجاد شده و در اوایل این ماه درGevana ثبت شده است.

براساس گزارشات، شایعات برنامه‌ی فیسبوک برای ادغام یک ارز دیجیتال برای استفاده کنندگان واتس اپ برای اولین بار در دسامبر سال 2018 به وجود آمدند. علاوه بر این، جزئیات گفته شده‌ی ( ادعا شده) این پروژه بسیار سری همین فوریه منتشر شدند که در آن منابعی ادعا می‌کنند ارائه‌ی این ارز دیجیتالی به همراه به حداقل رساندن نوسانات قیمت می‌باشد.

به ویژه ظاهرا فیسبوک برنامه ای برای زیر ساخت پیام رسان خود و ادغام 3 برنامه ای که کاملا صاحب آن هاست دارد- پیام رسان واتس اپ و اینستاگرام- تحت یک چیز که موجب ارائه‌ی بالقوه ارز دیجیتالی خود برای 2.7 میلیارد استفاده کننده در هر ماه است.

بنابر گفته ها، فیسبوک به دنبال به دست آوردن 1 میلیارد دلار از پشتیبانی Visa وMasterCard است و همچنین گفته می‌شود ملاقاتی با Tim Draper فرد با نفوذ VC، برای بحث درباره‌ی سرمایه گذاری احتمالی داشته است.

در 10 می، Cointelegraph گزارش داد که کمیته بانکداری و مجلس سنای ایالات متحده نامه‌ سرگشاده ای به فیسبوک برای کسب اطلاعاتی درباره‌ی پروژه‌ی ارز دیجیتال گفته شده نوشتند و درباره‌ی اینکه چگونه شرکت برای اطمینان از حفاظت مصرف کننده و ایمنی اطلاعات مالی برنامه ریزی کرده است سؤالاتی پرسیدند.

منبع خبر: cointelegraph