خدمات وب آمازون، سرویس مدیریت بلاک چین آمازون را معرفی کرد

براساس خبری در 30 آوریل، خدمات وب آمازون (AWS)، پلتفرم فرعی فضای ابری آمازون سرویس مدیریت بلاک چین  آمازون (AMB) را ساخته است.

این محصول ظاهرا به مشتریان اجازه‌ی نصب شبکه های بلاک چین در سازمان های مرتبط به خود را می‌دهد و از اتریوم و هایپرلجر با محیط متن باز استفاده می‌کند. بطور قابل ملاحظه ای، آمازون توضیح می‌دهد که AMB می‌تواند برای پشتیبانی از میلیون ها هزار تراکنش مقیاس گذاری شود.

آمازون می‌گوید Baas به کسب و کار‌ها اجازه می‌دهد که شبکه های خود را سریعتر و با هزینه‌ی کمتری گسترش دهند. همچنین  آن نیاز به “تهیه‌ی سخت افزار، نصب نرم افزار، ایجاد و مدیریت گواهی و مجوز برای کنترل دسترسی و ایجاد تنظیمات شبکه” را از بین می‌برد.

راهول پاتاک، مدیر ارشد بلاک چین مدیریت شده آمازون در AWS گفت:

“بلاک چین مدیریت شده آمازون از تهیه‌ی درگاه ها، نصب و راه اندازی شبکه، مدیریت گواهی و امنیت و مقیاس گذاری شبکه حفاظت می‌کند”

براساس خبرAWS، شرکت های عمده ای که AMB را به کار برده اند شامل شرکت ارتباطات راه دور آمریکا (AT & T)، شرکت صنایع غذایی و مواد نوشیدنی Nestle و شرکت مادر تخصصی بورس سنگاپور می‌شوند.

در نهایت AWS، ازAMB همراه با QLDB در نوامبر سال گذشته خبر داد. پایگاه داده(دیتا بیس) Ledger برای ارائه‌ی تراکنش های واضح، ثابت و با گزارش های درست ارز دیجیتالی که تحت نظارت یک متخصص است، طراحی شده است.

منبع