در روز های اخیر شاهد ورود انواع مختلفی از مدل های محصول پر طرفدار antminer s11 به بازار هستیم. در این مقاله یک مقایسه کلی از این مدل ها را انجام می دهیم.

به محض ورود محصول اخیر شرکت BITMAIN یعنی دستگاه antminer s11 به بازار ایران، این محصول طرفداران زیادی پیدا کرد. شاید علت امر میزان استخراج بیشتر نسبت به محصول رایج S9 و مصرف برق نسبی کمتر به ازای هر ترا هش بود. اولین مدل این محصول با هش ریت 20.5 Th در اواخر 2018 به بازار عرضه شد. اما شرکت سازنده تصمیم به کاهش هش ریت این دستگاه و رسیدن به 19 Th گرفته و دستگاه های تازه تولید را با این نرخ هش روانه بازار می کند.

اکنون اما در بازار ما دستگاه S11 با هش ریت های 19، 19.5 و 20.5 ترا هش یافت میشود که البته با اختلاف قیمت 300000 تا 400000 تومان به فروش می رسند. اما تفاوت این مدل ها در چیست؟

از لحاظ فنی برای هر محصول نمودار ها و جداولی برای محاسبه بازدهی و عملکرد، وجود دارد که با استفاده از آن میتوان بازدهی دستگاه را نسبت به میزان خروجی آن محاسبه کرد. در مورد محصول یاد شده در مشخصات فنی ارائه شده توسط BITMAIN توان مصرفی در ازای هش ریت 20.5 معادل 1600w درج شده بود حال آنکه مدل های جدید تر با هش ریت 19 ترا هش توان مصرفی 1350w دارند. از آنجا که کاهش تنها 1.5 ترا هش مسبب صرفه جویی 250 واتی خواهد شد، این میزان هش ریت باز دهی دستگاه را بالا می برد.

شاید با شرایط تعرفه مصرف برق در ایران، صرفه جویی 250 واتی که در ماه مبلغی کمتر از 15000 تومان را حاصل می شود، در قبال کاهش میزان استخراج دستگاه آنچنان حائز اهمیت نباشد. اما مطمئنا در بازار های مصرف کشور های دیگر با تعرفه های بیشتر، این موضوع بیشتر به چشم بیاید.

تفاوت مدل های مختلف antminer s11

اما تفاوت مدل های مختلف antminer s11 در چیست؟ با توجه به دیتا شیت محصول در میابیم که از نظر سخت افزاری هیچ تغییری در محصول ایجاد نشده و تنها تغییراتی در فریم ویر و نرم افزار است که باعث افزایش راندمان نسبی شده شده است. اما کاهش 25 دلاری در قیمت احتمالا تنها جنبه مارکتینگ و برای رقابت و حفظ بازار داشته است. چرا که اکنون این محصول نه تنها بهینه تر از محصولات مشابه بلکه ارزان تر نیز شده است.

البته برای کاربران در ایران ورژن قبلی S11 درامد خالص بیشتری را به همراه داشت. چرا که هزینه مربوط به مصرف برق در قبال درامد دستگاه ناچیز به شمار می آید. برای کاربرانی که هنوز اسرار به استخراج با ورژن قبلی را دارند، راه حل استفاده از فریم ویر قبلی و اور کلاک وجود دارد که البته از سوی کارشناسان کریپتو آلرت توصیه نمی شود. چرا که در صورت عدم کنترل دمای دستگاه، احتمال آسیب های جدی در دراز مدت وجود دارد.

 

مقالاتی که مطالعه آنها پیشنهاد می شود :

بهترین راهکارهای کاهش صدای دستگاه ماینینگ


آن چه که باید برای خنک کردن ماینر ها بدانیم.


افزایش عمر مفید دستگاه های ماینینگ


مقایسه دستگاه های استخراج – ماینینگ


آموزش راه اندازی دستگاه ماینر


راهنمای خرید دستگاه ماینینگ


اندازه صدای دستگاه های ماینینگ

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید