دولت چین از توسعه “شهر بلاکچین” در مالزی حمایت می‌کند

به نظر می‌رسد که دولت چین از ساخت شهر بلاکچین ملکه استریت در خط حمل و نقل حیاتی مالزی، حمایت می‌کند. برنامه این توسعه در نشست مطبوعاتی 26 آوریل که Cointelegraph در آن حضور داشت، اعلام شد.

شرکت ساخت و ساز و مهندسی China Wuiy و شبکه سرمایه گذاری بین المللی Sdn Bhd به طور مشترک پروژه مورد حمایت دولت چین را راه اندازی کردند.

در این پروژه شهر ملکه به یک شهر بلاکچین به نام شهر ملکه استریت توسعه داده خواهد شد. بنیان گذاران پروژه مزبور سرگرم برنامه ریزی برای افزایش 120 میلیون دلاری مراحل ابتدایی هستند ، در طول برنامه، تمام زیرساخت شهر مبتنی بر فناوری بلاکچین خواهد بود و پلتفرم به اصطلاح DMI، سکه DMI بومی شهر را ارائه خواهد داد. DMI برای پرداخت سرویس‌های دولتی شهر و معاملات آتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به این ترتیب گردشگران شهر ملکه استریت خواهند توانست ارزهای خود را با سکه‌های DMI مبادله کنند.

لیم کینگ کای، مدیر عامل پروژه گفته است که “شرکت ما در حال استفاده از فناوری‌های بلاکچین پیشرفته است و آنها را با صنعت سنتی ترکیب می‌کند تا مالزی را به یک مقصد گردشگری سطح جهانی تبدیل کند. ما موافقت دولت برای ایجاد اصلاحات در این سرزمین و اجرای چند برنامه فوق العاده برای این منطقه را به دست آورده‌ایم”.

در چند سال اخیر چین حضور خود در منطقه حاشیه اقیانوس آرام را از طریق سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها و شهرداری‌ها گسترش داده است. در هفت سال گذشته چین 6 میلیارد دلار را به شکل وام‌های رفاهی و سایر اشکال کمکی در بندر مورسبی گینه نو (منطقه‌ای سرشار از منابع مختلف) خرج کرده است. هدف چین از این سرمایه گذاری‌ها بهره برداری از منابع گاز طبیعی، معادن و منابع چوب منطقه است.

در ماه ژوئن گذشته کره جنوبی نیز برنامه‌هایی را برای راه اندازی یک مرکز بلاکچین در شهر بوسان آشکار کرد. این برنامه بر اساس مدل Zug-based  کریپتو والی، اتحادیه مستقلی که با حمایت دولت سویس به منظور توسعه کریپتوکارنسی و بلاکچین تأسیس شد، انجام می‌گرفت. رئیس اتحادیه همگرایی مالی فناوری اطلاعات و ارتباطات کره، اوه جونگ گیون ادعا کرد که “ما برای تمرکز بر صنعت کریپتوگرافیک در کره به مکانی مانند کریپتو والی سویس نیاز داریم”.

در ماه فوریه لیبرتاد، شهر خودمختار نروژ، کریپتوکارنسی را به عنوان واسط رسمی مبادلات خود در پلتفرم شهر هوشمند مبتنی بر بلاکچین خود پیاده کرد. این شهر خاص و آنارکو – کاپیتالیستی در سال 2015 و به عنوان بخشی از پروژه لیبرتانیا، که از مالیات‌ها و قوانین دولتی فرار می‌کردند، تأسیس شد. یکی از گزارشات شرکت داده‌های بین المللی (IDC) نشان می‌دهد که تا سال 2021 سرمایه گذاری بر روی فناوری به اصلاح شهر هوشمند تا 135 میلیارد دلار افزایش خواهد داشت.