سه کارشناس کریپتوکارنسی دیدگاه‌های متفاوتی را پیرامون قوانین کریپتو ایالات متحده آمریکا در سمینار تجارت بلاک‌چین دانشگاه تکنولوژی ماساچوست (MIT)، در دوم ماه می، بیان کردند.

کیتلین لانگ، رئيس ائتلاف وایومینگ بلوچین، اینگونه استدلال نمودند که دارایی‌های دیجیتالی جزو اموال هر فرد هستند و بنابراین باید قوانین ایالتی برای آنها نیز تنظیم شوند، قوانینی با رویکردهای ”قوانین ایالتی کنترل اموال، قوانین ایالتی کنترل تجارت، قوانین فدرال کنترل امنیت“. علاوه بر این او سعی و تلاش وایومینگ را در راستای شفاف نمودن این قوانین برای اعمال در حوزه کریپتوکارنسی ستایش نمود.

پیتر ون والکنبورگ، مدیر تحقیق در مرکز سکه، در این باره اختلاف نظر داشت. او قوانین ایالتی را مزاحمی برای مشتریان و شرکت‌ها تلقی می‌کند. به گفته وی، برخی از ایالات تحت محافظت و امنیت بیشتری نسبت به باقیی هستند.  او به عنوان مثال به آلاباما اشاره نمود:

شما می‌توانید در ایالت آلاباما مجوز انتقال پول برای یک اسکناس۵۰۰۰ دلار را دریافت نمایید. بنابراین شرکتی که به صورت بالقوه میلیون‌ها دلار را در شهرهای ایالت آلاباما دارد، در شرایطی امن است، و ریسک محرومیت یا بازداشت در برابر اسکناس ۵۰۰۰ دلاری محفوظ است

گری گنسلر، رئیس سابق کمیته معاملاتی آینده فیدر و مدرس فعلی MIT، در خصوص قوانین فدرال به طور خاص برای مبادلات کریپتوکارنسی اینطور نتیجه گیری می‌کند:

ابتدا، من فکر می‌کنم که ما نیاز به محافظت از سرمایه گذار در مبادلات کریپتو داریم و در درجه دوم، به جنبه‌های پولشویی باید بپردازیم، در حال حاضر، ثبت نام برای مبادلات کریپتو در هر ایالت، که میزان انتقال آن بیش از مقدار معینی هستند، الزامی است و این به معنای بیش از ۵۰ حوزه قضایی است.

لانگ ترجیح می‌داد چنین سازمان‌هایی را تحت نظارت قوانین دولتی حفظ کنند “زیرا دارایی‌های دیجیتالی جزو اموال محسوب می‌شوند، و رسیدگی به این گونه امور از لحاظ تاریخی جزو صلاحیت‌ها و مقررات ایالتی بوده‌اند.” لانگ گفت، ون خواست که تشخیص امور براساس کوین مبادلات کریپتو آمریکا، از سیستم پی‌پال PayPal و دیگر شرکت‌های تحت نظر قوانین فدرال انجام گیرند.

ایشان از دلار استفاده  نمی‌کنند.

زمانی که ون گنسلر پیشنهاد داده است که مبادلات کریپتو می‌بایست با قوانین بانکی تکمیل شوند، لانگ پاسخ داد که او انتظار دارد که این قانون بار دیگری که به چالش کشیده شد، با اشاره به کمترین نرخ شکایاتی که آن تولید کرده است، حذف شوند.

ایالت محل زندگی لانگ، بطور سنتی مالیات پایین و قوانین کم قاعده‌ای را بکار می‌گیرند.در ژانویه، دولت دو لایحه جدید با هدف ارتقاء فضای قانونی مرتبط با نوآوری‌های کریپتوکارنسی و بلاک‌چین را گذراند.

اوایل آوریل، دو عضو مجلس نمایندگان آمریکا قوانین توکن تکسونومی را مورد بازخوانی قرار دادند. این قانون شامل پیش فرضی است که قوانین ایالتی را جایگزین خواهد نمود.