اگر قصد شروع کار با بیت کوین را دارید، یک سری نکات وجود دارد که باید حتما بدانید.

در ابتدای مسیر شروع کار با بیت کوین ، باید بدانید بیت کوین به شما اجازه می دهد که تراکنش مالی و مبادله پول را به شیوه متفاوتی انجام دهید.

به همین دلیل، قبل از انجام یک تراکنش واقعی بیت کوین، لازم است که برای بیشتر دانستن در مورد آن زمان بگذارید.

شما باید از بیت کوین مانند کیف پول واقعی خود مواظبت کنید. حتی در بعضی شرایط باید جانب احتیاط را بیشتر رعایت کنید.

مهمترین نکته در شروع کار با بیت کوین ، تامین امنیت کیف پول بیت کوین

امنیت بیت کوین

مانند هر کیف پول فیزیکی، کیف پول بیت کویننیز نیاز به تامین امنیت دارد. (کیف پول بیت کوین چیست؟)

بیت کوین به شما اجازه می دهد که کار انتقال وجه را به راحتی و در هر جایی انجام دهید و کنترل پول خود را در دست بگیرید. امّا چنین ویژگی های فوق العاده ای با نگرانی هایی در خصوص امنیت آن همراه خواهد بود.

اگر به درستی استفاده شود، بیت کوین می تواند امنیت بسیار بالایی را برای شما به ارمغان بیاورد. همیشه به خاطر داشته باشید که این وظیفه شماست که با استفاده از روش های درست و مناسب امنیت دارایی خود را حفظ کنید.

قیمت بیت کوین بی ثبات است

قیمت بی ثبات بیت کوین

در شروع کار با بیت کوین شاید فکر کنید هرچقدر بیت کوین کسب کنید صاحب همان مقدار معادل ریالی آن هستید ، اما اشتباه می کنید

به دلیل اقتصاد جوان، طبیعت جدید و گاهی اوقات، بازار نا مشخص آن، قیمت بیت کوین به طرز غیر قابل پیش بینی می تواند در مدت زمانی کوتاه و به صورت ناگهانی کاهش یا افزایش داشته باشد. در نتیجه، ذخیره دارایی در قالب بیت کوین در حال حاضر توصیه نمی شود. بیت کوین را باید یک دارایی با ریسک بالا در نظر بگیرید و هیچ وقت نباید بیش از حد توان خود دارایی به صورت بیت کوین ذخیره کنید. اگر دریافت کننده پرداخت هایی با بیت کوین هستید، بسیاری از سرویس ها می توانند آن را برای شما به ارز مدنظرتان تبدیل کنند.

تراکنش های بیت کوین غیر قابل بازگشت هستند

تراکنش های بازگشت نا پذیر

یک تراکنش بیت کوین غیر قابل بازگشت است و مبلغ تنها توسط شخص پذیرنده می تواند برگشت داده شود.

این یعنی شما برای احتیاط تنها باید با اشخاص و شرکت هایی کار کنید که به آن ها اعتماد دارید یا شهرت خوبی دارند.

کسب و کار ها باید درخواست های پرداختی که به مشتری ها نشان می دهند را تحت نظر داشته باشند. بیت کوین می تواند اشتباهات تایپی را تشخیص دهد و معمولا به شما اجازه نخواهد داد که به یک آدرس نا معتبر اعتبار ارسال کنید، ولی به هر حال باید برای امنیت بیشتر همه چیز را زیر نظر داشته باشید و دقت به خرج دهید. ممکن است سرویس های بیشتری در آینده ظهور پیدا کنند که انتخاب های بیشتر و امنیت بیشتری را برای کسب و کارها و اشخاص فراهم کنند.

بیت کوین ناشناس نیست

نا شناس بودن

برای تامین حفاظت از حریم خصوصی خود در خصوص کار با بیت کوین باید تمهیداتی را در نظر بگیرید.

تمام تراکنش های بیت کوین به صورت دائمی و عمومی روی شبکه ذخیره می شوند، این یعنی هرکسی می تواند موجودی و تراکنش های یک آدرس بیت کوین را ببیند.

با این وجود، هویت کاربری که پشت هر آدرس است مخفی می ماند تا زمانی که این اطلاعات حین یک خرید یا تحت شرایطی دیگر افشا شود.

این یکی از دلایل برای این مسئله است که هر آدرس بیت کوین باید تنها یک بار مصرف شود.

همیشه به خاطر داشته باشید که این وظیفه شماست که با استفاده از روش های درست و مناسب حریم خصوصی خود را حفظ کنید.

تراکنش های تایید نشده امن نیستند

تراکنش های بیت کوین در ابتدا غیر قابل بازگشت نیستند. در واقع این تراکنش ها یک نمره تایید می گیرند که نشان می دهد برگشت دادن آن تراکنش چقدر سخت خواهد بود.

تایید هر تراکنش چیزی بین چند ثانیه تا 90 دقیقه زمان خواهد برد و زمان میانگین آن 10 دقیقه می باشد. اگر پاداش یک تراکنش بسیار پایین باشد یا به هر حالت دیگری غیر طبیعی باشد، اوّلین تایید آن می تواند بسیار بیشتر طول بکشد.

بیت کوین هنوز در مرحله آزمایشی است

توسعه بیت کوین

بیت کوین یک ارز جدید و آزمایشی است که به صورت فعال در حال توسعه می باشد.

هر توسعه و رشدی که در بیت کوین صورت می گیرد آن را جذاب تر می سازد، امّا با رشد و پیشرفت بیت کوین چالش های جدیدی نیز ایجاد می شوند. در زمان بروز چنین چالش هایی ممکن است شاهد افزایش کارمزد تراکنش، کاهش سرعت تایید شدن تراکنش و یا حتی مشکلات جدی بیشتری باشید. برای بروز مشکلات آمادگی داشته باشید ، قبل از شروع کار با بیت کوین و انجام سرمایه گذاری های بزرگ با یک کارشناس فنی مشورت کنید، ولی همیشه به خاطر داشته باشید که هیچ کس نمی تواند آینده بیت کوین را پیش بینی کند.

مالیات و قوانین دولت ها

مالیات بیت کوین

بیت کوین یک ارز رسمی نیست.

به همین دلیل، بسیاری از حوزه های قضایی پرداخت مالیات در ازای هر گونه دارایی از جمله بیت کوین را یک التزام می دانند.

این وظیفه شماست که تراکنش های بیت کوین خود را در چهارچوب قوانین مالیاتی دولت و حوزه محلی مختص خود انجام دهید.

منبع: bitcoin.org