در این مقاله میانگین ساعات کاری مورد نیاز آمریکایی‌ها برای به دست آوردن یک بیت‌کوین مطرح شده است.

دهه گذشته زمان سختی برای بسیاری از کارگران آمریکایی بوده است و هزینه زندگی به میزان زیادی افزایش پیدا کرده است در حالی که در اغلب ثابت مانده‌اند. با این حال به نظر می رسد که کاهش قدرت خرید دلار آمریکا به کمک  پرداخت دستمزدها به وسیله بیت کوین به طور کامل جبران می‌شود.

زمان مبادله بیت کوین

میانگین درآمد آمریکایی ها حدود ۲۸.۲۹ دلار در هر ساعت می باشد و در حال حاضر تقریباً ۲۵۷ ساعت طول میکشد تا یک بیت کوین با ارزش فعلی آن که حدود ۷.۳۱۵ دلار می‌باشد، خریداری کنند. در مقایسه با این،‌ کسانی که حداقل درآمد دولتی به ارزش ۷.۲۵ دلار در ساعت را به دست می آورند نیاز به کاری بیش از هزار ساعت برای کسب یک بیت کوین دارند.

بیت‌کوین به عنوان یکی از محبوب ترین ارز های دیجیتال با منابع محدود، در این روزها بسیار کمیاب شده است. با این حال ارزهایی که کمتر محبوب هستند را با قیمت واحد پایین تری می توان به راحتی به دست آورد زیرا آمریکایی ها می توانند درآمد کافی برای به دست آوردن یک اتریوم را در عرض ۴.۶۷ ساعت به دست آورند در حالی که یکXPR می‌تواند در عرض ۲۴.۴ ثانیه به دست آید.

با نگاهی به گذشته بهتر درک می کنیم که چقدر سریع بیت کوین و برخی دیگر از ارزهای دیجیتال ارزشمند شده اند در حالی که دلار آمریکا شاهد کاهش قدرت خرید خود در سالهای اخیر بوده است.

برای مثال در سال ۲۰۱۵ حداقل دستمزد دولت در حدود ۷.۲۵ دلار تعیین شد در حالیکه بیت کوین در همان سال کار خود  را با ارزشی حدود ۳۱۵ دلار را آغاز کرد. با این نرخ‌ دستمزد یک کارگر با حداقل دستمزد هم می‌توانست در عرض ۴۳ ساعت یک بیت کوین را به دست آورد در حالی که متوسط دستمزد هر ساعت که برابر با ۲۴.۷۵ دلار در سال ۲۰۱۵ بود به این معناست که کارگران می توانستند در کمتر از ۱۳ ساعت یک بیت کوین بدست آورند.

در مقایسه با سال ۲۰۱۵، در حال حاضر اکثر آمریکایی ها باید حداقل ۲۳ برابر بیشتر کار کنند تا یک بیت کوین بدست آورند.

تنها بیت کوین نیست که نرخ نزولی داشته است

متاسفانه با اینکه حداقل دستمزد  دولت برای بیش از یک دهه افزایش نیافته است اما هزینه‌های زندگی در ایالات متحده در این بازه زمانی به شدت افزایش یافته است و سرمایه گذاری و پس انداز را برای کسانی که در طبقات کم درآمد هستند سخت و غیر ممکن کرده است.

در همین زمان متوسط قیمت فروش مسکن ۵۰ درصد افزایش یافته در حالی که هزینه اکثرا غذاها  و خواربار ها بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.علاوه بر این دانش آموزان در حال حاضر انتظار دارند تا ۲۵ درصد بیشتر در هزینه های تدریس هزینه کنند و متوسط هزینه اجاره بیش از ۱۰ درصد در سال ۲۰۰۹ افزایش یافته است.

علاوه بر این با مقایسه میانگین دستمزد آمریکایی ها نسبت به سال ۲۰۰۹ که تنها ۴ درصد افزایش داشته است کاملا واضح است که هزینه زندگی به سرعت رشد دستمزد را افزایش می‌دهد اما چرا؟ بخشی از دلایل پشت پرده  این مسئله می تواند به این واقعیت نسبت داده شود که دلار آمریکا یک عرصه تورمی است. این بدان معنی است که هر ساله قدرت خرید هر دلار به طور معمول کاهش پیدا می کند.

بالعکس بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی به شدت در زمینه‌ی قدرت خرید در طول عمر خود پیشرفت کرده‌اند. به همین دلیل هر کسی که حقوق را به جای دلار به بیت کوین دریافت کرده باشد اکنون در مقایسه با کسانی که پرداخت‌های فیات دریافت می‌کنند در وضعیت بسیار بهتری قرار خواهند داشت.