نرم افزار مدیریت و نظارت دستگاهای ماینر شرکت بیت مین ApMiner tool

نرم افزار مدیریت و نظارت دستگاهای ماینر شرکت بیت مین فقط برای دستگاه های AntMiners قابل استفاده می باشد و دستگاهای سایر برندها را پشتیبانی نمی کند.

معرفی مختصر ApMiner tool :

این نرم افزار کنترل و بررسی بخش به بخش و دسته‌ای ماینرها، ثبت IP ثابت و ارتقای برنامه نرم افزاری و شروع مجدد کار ماینر ها را بصورت یکجا انجام میدهد که می توانید نسخه های اندروید و ویندوز آن را از انتهای مطلب دانلود کنید.

توصیه ها:

۱. نرم افزار مدیریت و نظارت دستگاهای ماینر به ویندوز۷ یا بالاتر نیاز دارد و نمی تواند در ویندوز xp یا سیستم های غیر ویندوزی مورد استفاده قرار گیرد.

۲. زبان برنامه به طور خودکار  با سیستم تطبیق داده می شود. وقتی زبان سیستم چینی باشد روی زبان چینی قرار می گیرد و هنگامی که در سیستم زبان غیر چینی استفاده شود روی انگلیس قرار می‌گیرد.

۳. اگر پیام ویروسی بودن بعد از دانلود کردن مشاهده کردید ، توصیه می شود که آنتی ویروس دیگری را امتحان کنید. فایل کاملا امن است.

۴. قبل از استفاده از آن فایل را extract کنید، در غیر این صورت ارور خواهد داد.

۵. کامپیوتری که برنامه روی آن اجرا می‌شود باید در همان شبکه ای باشد که ماینر ها قرار دارند.

ثبت و مشخص کردن IP (اگر قبلاً IP ماینر را مشخص کرده‌اید پس از این مرحله صرف نظر کنید)

کامپیوتر و ماینر باید در محدوده IP یکسانی قرار داشته باشند.

آموزش نرم افزار مدیریت و نظارت دستگاهای ماینر بیت مین:

 

۱. برای باز کردن نرم افزار دوبار کلیک کنید.

نرم افزار مدیریت و نظارت دستگاهای ماینر
ApMiner tool

بعد از اینکه ماینر به شبکه متصل می‌شود و شروع به کار می کند، IP به دست آمده در طول پیکربندی ماینر درحالت DHCP است و آدرس IP ثابت و مشخص نیست.

 

اگر شما ماینرهای زیادی داشته باشید این برنامه می تواند آدرس های IP را به صورت دسته ای برای شما تنظیم کند تا این ماینرها را بهتر مدیریت کنید.

محدوده IP یک روتر طبیعی و نرمال بین ۱ الی ۲۵۴ است. اگر می خواهیدIP ثابت را از یک تنظیم کنید تا از تعارض و مغایرت IP اجتناب کنید، توصیه می شود که اجازه دهید مسیریاب IP را در حالت DHCP از ۱۰۰ قرار دهد.

برای مثال: روتر IP را در حالت DHCP روی ۲۵۴_۱۰۱ قرار می دهد. IP ثابت برای ماینرها: ۱۰۰_۱

۲. IP ثابت را پر کنید و در صورتی که مایلید برای ماینر قسمت “پرکننده IP بعدی” را قرار دهید و نوع پول را برای ماینر  انتخاب کنید. محدوده آدرس ها، کارکنان و رمز عبور ها را تحت عنوان “pool configuration” مشخص کنید.

نرم افزار مدیریت و نظارت دستگاهای ماینر
ApMiner tool

۳.”netmask” , “getaway” و “DNS” را در قسمت “network and sharing centre” بررسی و به ترتیب پر کنیدنرم افزار مدیریت و نظارت دستگاهای ماینر.

۴. توصیه می‌شود که فعال بودن گزینه “IP auto config” را بررسی کنید. در این صورت IP به صورت خودکار برای ماینر بعدی تخصیص داده خواهد شد.

 

اگر بررسی نشود، باید به طور دستی و نفر و نفر آی پی را وارد کنید. بعد از تکمیل مراحل بالا دکمه “IP report” را روی هر ماینر برای ۳ الی ۵ ثانیه فشار دهید.

 

سپس IP هایی ثابت یکی یکی به آنها اختصاص داده خواهد شد. گزینه”simultaneous IPA pool config” بسته به نیاز شما می تواند بررسی شود.

"<yoastmark

مدیریت بخش به بخش ماینرها

۱. IP ماینر‌ها را در محدوده مشخص قرار دهید.

الف. بر روی گزینه”miner manager” کلیک کنید برای تغییر رابط مدیریت ماینر.

ب. برای فعال کردن گزینه ویرایشگر IP کلیک کنید.

ج. برای به دست آوردن محدوده IP روی گزینه”+” کلیک کنید. برای تغییر روی هر بخش IP دوبار کلیک کنید و گزینه ذخیره را انتخاب کنید.

ApMiner tool

۲. بر روی گزینه”Start scan” برای بررسی ماینرهایی که مشخص شده اند کلیک کنید.

بعد از اینکه محدوده‌ی IP انتخاب شده اسکن می‌شود، پنجره ای که نمایش دهنده وضعیت تعدادی ماینر است روی صفحه ظاهر می‌شود.(عادی، پایین، سایر استثنائات و گم شده و شکست)

شما می‌توانید تنها ماینر هایی را انتخاب کنید نمایش داده شوند که با موفقیت و بر اساس نیازهای شما اسکن شده اند.

۳. مشخص کردن و ثبت ماینر ها

الف. نوع پول را تغییر دهید، آدرس مربوط به هر کدام از آنها بعد از تغییر به طور خودکار پخش خواهد شد. همچنین می توانید آنها را به صورت دستی نیز خودتان اصلاح کنید. (تغییر پول تنها زمانی فعال خواهد بود که گزینه بررسی و پایش فعال نباشد یا نظارت متوقف شده باشد)

ب. همه ماینرها را برای مشخص کردن ماینر ها برای ماینینگ کوین مربوطه، تعیین نام کارمند، رمز عبور و غیره را انتخاب کنید یا کنترل + انتخاب را بزنید.

ج. روی”config” برای مشخص کردن ماینر های انتخاب شده کلیک کنید. بعد از انجام ثبت پنجره ای ظاهر می شود  که وضعیت تعدادی از ماینر ها در حالت ثبت موفق یا ناموفق را نشان میدهد.

پسوند نام کارمند تحت عنوان”suffix” تغییر پیدا می کند. پسوند پیش فرض دو بخش آخر IP اختصاص داده شده است. پس از اصلاح، روی”config” کلیک کنید و ماینرها به صورت خودکار مشخص می‌شوند. سپس روی گزینه”auto monitor” برای شروع بررسی ماینرها کلیک کنید.

۴. بخش ریپورتینگ ماینرها

اگر ماینرها نیاز به راه اندازی مجدد دارند، ماینر را انتخاب و روی گزینه”reboot” کلیک کنید. سپس پنجره ظاهر شده را تایید کنید تا ماینر مجدداً راه‌اندازی شود.

۵. بخش تنظیم مجدد ماینرها

اگر نیاز است ماینر ها به تنظیمات کارخانه برگردند، ماینر را انتخاب و روی گزینه”reset” کلیک کنید. سپس پنجره ظاهر شده را تایید کنید تا ماینر به تنظیمات کارخانه باز گردد.

۶. بخش بازیابی حالت DHCP

اگر ماینرها با IP ثابت احتیاج به بازگردانی به حالت DHCP را دارند، ماینر‌ها را انتخاب و روی گزینه”DHCP” کلیک کنید و سپس گزینه تایید را روی پنجره به وجود آمده بزنید تا ماینر را به حالت DHCP بازگردانی شوند.

۷. بخش تغییر رمز عبور نرم افزار مدیریت دستگاهای ماینر

اگر می‌خواهید رمز عبور جدیدی را برای ماینر‌ها بگذارید، ماینر‌ها را انتخاب کرده و روی گزینه “change pWd” کلیک کنید. بعد از اینکه تغییر انجام شد باید رمز عبور جدید را تحت عنوان”setting basic setting miner pwd” به روز رسانی کنید تا تغییر موثر واقع شود.

برای مثال، رمز عبور پیش فرض (root)، رمز عبور جدید (۱۲۳۴۵۶)، تایید پسورد (۱۲۳۴۵۶)

(توجه: رمز عبوری را که یکبار تغییر داده اید فراموش نکنید، اگر رمز عبور را فراموش کنید قبل از اینکه بتوانید به ماینرها وارد شوید باید به تنظیمات کارخانه باز گردانده شوند.)

۸. بعد از انجام ثبت ماینرها، روی گزینه”auto monitor” کلیک کنید تا ماینر ها بررسی شوند. به صورت پیش فرض هر ۵ دقیقه یک بار وضعیت دوباره بررسی می‌شود. وضعیت در رنگ های مختلفی نمایش داده خواهد شد: معمولی و نرمال به رنگ سبز، پایین به رنگ نارنجی، سایر استثنائات با رنگ آبی و گمشده به رنگ قرمز می باشند.

۹. اگر روی IP ماینر کلیک کنید به طور مستقیم به صفحه پشتیبانی ماینر خواهید رفت.

بخش ارتقاء سفت افزار نرم افزار مدیریت دستگاهای ماینر

اگر ماینرها مشکل دارند و سفت افزار ماینر احتیاج به ارتقا دارد می توانید از عملیات ارتقای سخت افزار استفاده کنید.

۱. چگونگی عملکرد:

الف. روی گزینه”upgrade” برای تغییر رابط کلیک کنید.

ب. محدوده‌یIP مربوطه که ماینر‌ها در آن قرار دارند را انتخاب کنید. گزینه”✓” که ماینر ها احتیاج به ارتقا دارند را انتخاب کنید.

ج. میان افزار را اضافه کنید. ( اگر میان افزار را دانلود نکرده اید روی آدرس دانلود نرم افزار برای دانلود کلیک کنید. بعد از دانلود گزینه انتخاب سفت افزار برای آپلود را انتخاب کنید) فایل میان افزار احتیاج به extract شدن ندارد و می‌تواند مستقیما آپلود شود.

د. روی گزینه” add firmware” کلیک کنید و پنجره ای تحت عنوان بارگذاری موفقیت‌آمیز ظاهر خواهد شد وقتی که آپلود انجام می‌شود.

۲. این برنامه در هنگام ارتقای میان افزار به صورت پیش فرض تنظیمات را ذخیره می کند.

اگر شما نمی خواهید تنظیمات ماینر‌ها را نگه دارید می توانید قبل از ارتقاء تیک گزینه تنظیمات ذخیره سازی را بردارید.(به طور کلی ارتقای سفت افزار تنظیمات ماینرها را نگهداری نمی‌کند)

۳. گزینه”miner type” و “firmware name” را انتخاب و روی”upgrade” کلیک کنید.

پنجره ای ماینر هایی  که باید ارتقا پیدا کنند را نشان خواهد داد. این پنجره را تایید و برای حدود ۲ دقیقه صبر کنید. نتیجه ارتقا نمایش داده خواهد شد یا به صورت موفقیت آمیز یا خیر.

تنظیمات نرم افزار مدیریت و نظارت دستگاهای ماینر

سه گزینه تحت عنوان تنظیمات با نام‌های”basics setting”,”mine alert”و “IP editor” وجود دارد.

الف. تنظیمات پایه: زمانی که ماینر ها بررسی می شوند وضعیت به روز رسانی را ویرایش کنید.

ب. یک بخش خاص ازIP را برای مشخص کردن پسوند کارمند انتخاب کنید.

ج. رمز عبور پیش فرض”root” است. اگر شما می‌خواهید رمز عبور جدیدی برای ماینرها تعیین کنید.

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، شما نه تنها باید رمز عبور را اینجا تغییر دهید بلکه باید به خاطر داشته باشید که همزمان در”miner manager” و سپس “change pWd” نیز برای اطمینان از ایجاد رمز عبور جدید تغییر دهید.

۲. هشدار ماینر (اگر اطلاعات پایه به یک حد بالا یا پایین تر از پارامتر خاصی برسند هشداری برای معاینه به وجود خواهد آمد) اگر نرخ پایین باشد وضعیت به صورت”low” نمایش داده خواهد شد.

اگر در سایر پارامتر ها نیز ناهنجاری وجود دارد این برنامه نشان خواهد داد که استثنائات دیگری نیز وجود دارد.

ویرایشگرIP

این تنظیمات عملکردی مشابه کلیک روی دکمه ویرایش در رابط “miner manager”دارد.

افزایش کارکرد

۱. قبل از افزایش کارایی و عملکرد ماینر ها، باید اول آخرین میان افزار چند گزینه‌ای ماینر های خود را ارتقا دهید. میان افزار را از لینک زیر میتوانید دانلود کنید.

Https://service. Bitmain.com.cn/Support/download

۲. پس از ارتقای میان افزار اگر ماینر شما می تواند کارکرد افزایش شود، APMiner Tool را بررسی کنید.

۱) با اسکن کردن ماینر، بررسی کنید که آیا اطلاعاتی در ستون”mode” نمایش داده شده است یا خیر. اگر اطلاعاتی وجود داشته باشد می‌توانید کارکرد ماینر را افزایش دهید.

۲ ) یا می‌توانید به صفحه پشتیبان ماینر بروید. در صفحه”Miner configuration” می توانید گزینه”working mode” را ببینید به همین ترتیب عملکرد ماینر خود را افزایش دهید.

۳) اگر هیچ اطلاعاتی در ستون”mode” در ApMiner Tool وجود ندارد به این معنی است که آخرین میان افزار چند گزینه ای روی ماینر شما به روز رسانی نشده است.

  • روی دکمه”overclock” کلیک کنید و این پیغام به شما داده خواهد شد که “ماینر انتخاب شده عملیات کارکرد افزایی را پشتیبانی نمی کند”.
  • اگر صفحه پشتیبانی ماینر را بررسی کنید هیچ ستون “working mode” در صفحه”Miner Configuration” در این مورد وجود نخواهد داشت.
  • ماینر هایی که میخواهند کار افزایش شوند را انتخاب کرده و روی دکمه”overclock” در برنامه کلیک کنید و حالت مربوطه را انتخاب و روی تایید کلیک کنید.

  • تا زمانی که ماینر در حال راه اندازی مجدد است و حالت تثبیت افزایش عملکرد کامل می شود صبر کنید.

توجه:

۱. لطفاً در عملیات افزایش کارکرد با احتیاط باشید. در حال حاضر تنها ماینر های سری +T9 و S9 از عملکرد هم افزایی پشتیبانی می کنند.

 

منابع برق مورد نیاز و مدهای کاری پیشنهادی:

۱. برای ماینر های s9/s9i/s9j:

حالت ۰٫۵T با منبع انرژی ۱۴۰۰ وات می تواند اجرا شود. حالت های 2/0T+1/5T+1/0T به وسیله تامین انرژی ۱۶۰۰ واتی اجرا می شوند.

برای ماینر+T9:

حالتهای0/5T +1/0T+1/5T میتوانم با منبع انرژی ۱۶۰۰ واتی اجرا شوند. مد 2/0T می‌تواند با منبع انرژی ۱۸۰۰ واتی اجرا شود.

۲. اگر پیام خطای رمز عبور را نشان می دهد بعد از کلیک روی دکمه هم افزایی، شما احتیاج دارید که ابتدا رمز عبور ماینرها را در تنظیمات پایه‌ای در برنامه به همان رمز عبور پشتیبانی ماینر تغییر دهید.

عملکرد ضد ویروس

۱. محدودهIP را انتخاب کنید و روی گزینه”Start Scan” برای اسکن کردن ماینر ها کلیک کنید.

۲. ماینر هایی که نیاز به بررسی دارند را انتخاب کرده و روی گزینه “virus scan”کلیک کنید. بعد از فرآیند اسکن شما ۴نوع نتیجه می‌بینید.

“نرمال”، “آلوده”، “میان افزار امن”و  “پشتیبانی نمی شود”

2-1 در وضعیت نرمال هیچ ویروسی وجود ندارد.

2-2در وضعیت سموم ویروس هایی مشخص شده‌اند و فایل های آلوده تحت عنوان ارور جزئیات نشان داده می شوند.

2-3 در وضعیت سفت افزار ایمن، سفت افزار ایمن روی ماینر نصب شده و پورت ۲۲ بسته است و عملیات ssh غیر فعال شده و ماینر نمی تواند برای ویروس اسکن شود.

2-4 در وضعیت غیر قابل پشتیبانی سه نوع ارور وجود خواهد داشت

1. رمز عبور اشتباه-رمز عبور ماینر همان رمز عبور موجود در برنامه نیست.

شما باید رمز عبور را در قسمت تنظیمات و تنظیمات پایه برای ایجاد همان پسورد موجود در پشتیبانی ماینر تغییر دهید. سپس شما می توانید عملیات اسکن ویروس ها را انجام دهید.

ارور SSH failed-در رمز عبور ssh اشتباه یا پورت ۲۲ بسته شده توصیه می شود که از کارت حافظه برای راه اندازی مجدد ماینر استفاده شود.

در ارور غیر قابل پشتیبانی این نوع ماینر پشتیبانی نمی شود و نمی تواند برای ویروس اسکن شود.

3. برای حذف ویروس از ماینر های آلوده، ما اینها را انتخاب کرده و روی گزینه”virus kill” و “Download” بزنید تا میان افزاری آنتی ویروس برای ماینرهای مربوطه دانلود شود.

اگر یکبار این میان افزار آنتی ویروس را دانلود کرده اید شما دیگر گزینه دانلود را نمی بینید و می توانید مستقیما روی گزینه”kill virus” کلیک کنید.

4. بعد از دانلود میان افزار روی گزینه”kill virus” برای ادامه عملیات کلیک کنید.

5. پس از حذف ویروس سیستم به طور خودکار گزینه‌های عملیات تمام شد و کشتن ویروس ها موفقیت آمیز بود را نشان می‌دهد.

6. علاوه بر گزینه “کشتن ویروس‌ها موفقیت آمیز بود” نتایج دیگری نیز وجود دارد.

توجه:

۱) در حال حاضر انت ماینر ها از S9,S9i, S9j, T9, T9+ ,L3, L3+, L3++, A3, D3, X3, E3, Z9, Z9mini, R4, DR3, V9 و غیره پشتیبانی می کنند.

۲) اگر میان افزار ماینر قدیمی است ممکن است ثبت ماینر بعد از ارتقای میان افزار از بین برود. در این حالت شما نیاز دارید که ماینر را مجدداً ثبت کند.

 

برای دانلود از طریق سایت رسمی اینجا کلیک کنید