مشخصات نسخه ارزان قیمت Antminer S9 SE

در روز دوشنبه هفدهم ماه ژوئن، کمپانی چینی ساخت ماینینگ ریگ با نام Bitmain Technologies، معرفی یک ماینر جدید و ارزان قیمت Antminer S9 SE (ورژن SE) را اعلام کرد.

نسخه (se) Antminer S9 special Edition قدرت پردازش 16 ترا هش بر ثانیه را دارد و معرفی آن به گونه ای محصول محبوب این کمپانی، یعنی S9 را تجلیل می کند.

قدرت پردازش 16 تراهش بر ثانیه در نسخه ویژه انت ماینر s9 se

Bitmain محصول دیگری را برای ماینر های انفرادی یا گروهی معرفی کرده است، امّا این نسخه خاص از Antminer یک ماینینگ ریگ ارزان قیمت می باشد . این کمپانی نسخه ویژه (SE) از Antminer S9 را در روز دوشنبه معرفی کرد و در روز بعد، اوّلین گروه از این محصول به فروش رسید. جزئیات ماینر جدید S9 SE گویای این است که این دستگاه الگوریتم SHA-256 را پردازش می کند (بیت کوین و بیت کوین کش) و این کار را با سرعت 16 تراهش بر ثانیه انجام می دهد. این ماینر 1280 وات را از دیواره می گیرد که این باعث افزایش راندمان به میزان 80 ژول بر تراهش می شود.

Bitmain  در روز دوشنبه اعلام کرد:

خط مشی که برای همیشه تاثیرش در صنعت ماینینگ باقی خواهد ماند – یک ماینر نسخه ویژه را معرفی می کنیم. دستگاه Antminer S9 SE که ادامه دهنده همان خط مشی است.

antminer S9 SE

قیمت دستگاه ماینر S9 SE :

دستگاه  S9 SE به قیمت 350 دلار به ازای هر ماینینگ ریگ به فروش می رسد و کمپانی برای جلوگیری از ازدحام، فروش را به 10 ماینر در هر سفارش محدود کرده است. پیش بینی می شود که اوّلین محموله ریگ ها در بازه زمانی 21 تا 31 جولای ارسال شود. فروش بر اساس پرداخت کامل هزینه قبل از ارسال خواهد بود.

قطعا شهروندان ایالات متحده آمریکا باید هزینه بیشتری را نسبت به سایر افراد در جهان بپردازند و این به دلیل تعرفه های جدید در راستای جنگ اقتصادی است که از طرف دونالد ترامپ وضع شده است. افرادی که به آمریکا ماینر ارسال می کنند باید مالیات 2.6 درصدی و مالیات 25 درصدی مشاغل واردات را پرداخت کنند.

دستگاه S9 SE حدود 4.5 کیلوگرم وزن دارد و در حین کار، دستگاه 76 دسیبل صدا تولید می کند که کمی بلندتر از صدای دستگاه های قبلی است. بر اساس مشخصات این دستگاه، سه هش بورد وجود دارد که تقریبا 180 چیپ طراحی شده توسط Bitmain را داراست. با این وجود، توضیحات دستگاه S9 SE مشخص نمی کند که از چه نوع سمی کانداکتوری در این هش بورد ها استفاده شده است.

antminer

ماینینگ ریگ های دست دوم ، قدیمی و با هش ریت پایین

دستگاه ارزان Bitmain که اخیرا معرفی شده است در راستای دستگاه های نسل دومی است که این کمپانی طی چند ماه گذشته معرفی کرده است.

این شامل دستگاه های Bitmain Antminer S17 Pro (53TH/s)، S17 (56TH/s)، T17 (40TH/s)، S15 (28TH/s)، T15 (23TH/s) و S11 (20.5TH/s) می شود. دستگاه جدید S9 SE بیشتر با دستگاه Antminer S9 Hydro (18TH/s) قابل مقایسه است امّا بدون در نظر گرفتن عملکرد آب در آن.

btchash

دستگاه ارزان S9 SE در دوره ای معرفی شده است که سود دهی استخراج بسیار خوب است و حتی دستگاه های قدیمی با هش ریت پایین نیز سود دهی دارند.

به عنوان مثال

ورژن 2016 دستگاه S9 با قدرت 11.5 تراهش بر ثانیه هنوز هم با 0.75 دلار در روز و 0.13 دلار به ازای هر کیلو وات ساعت سود دهی دارد.

گزارش اخیر Coinshare در خصوص ماینینگ نشان می دهد که دستگاه های قدیمی تر S9s هنوز هم به صورت دست دوم و با قیمت 700 یا 800 یوان و یا به قیمت 150 دلار به فروش می رسند.

حتی دستگاه قدیمی تر Antminer S7s هنوز می تواند سود دهی داشته باشد.

برای محاسبه درآمد دستگاه انت ماینر s9 se با نرخ لحظه ای بیت کوین اینجا کلیک کنید

در گزارش ماینینگ ماه ژوئن 2016 آمده است:

با در نظر گرفتن قیمت بیت کوین و جایگاه آن در زمان نوشتن این گزارش، به نظر می رسد بعضی از افراد چند واحد از دستگاه های S7s را به مجددا به کار گرفته اند.

bch hash

علاوه بر این، استخراج در ماه های گذشته رقابتی شده است و هش ریت بیت کوین و بیت کوین کش به شدت بالا رفته است.

به عنوان مثال:

بنا بر داده های تحلیلی Charts.Bitcoin.com، به طور کلی 56.5 اگزا هش بر ثانیه هش ریت وجود دارد که از این میزان، 54 اگزا هش متعلق به بیت کوین و 2.5  اگزا هش متعلق به بیت کوین کش می باشد.

معرفی دستگاه Antminer S9 SE توسط Bitmain نشان می دهد که این کمپانی تلاش دارد توجه خریدارانی را جلب کند که دنبال دستگاه های قدیمی تر و کم هزینه هستند.

با در نظر گرفتن قیمت بیت کوین کش در محدوده بالای 400 دلار و قیمت بیت کوین در محدوده 9 هزار دلار، هر ماینینگ ریگ با پردازش 11 تراهش بر ثانیه حدود 0.13 دلار بر کیلو وات ساعت سود خواهد داشت.

بی شک کشورهایی مانند چین (0.04 تا 0.02 دلار به ازای هر کیلو وات ساعت در سی‌شوان) و ایران (0.006 دلار به ازای کیلو وات ساعت) از میزان 0.13 دلار بر کیلو وات ساعت هزینه برق بسیار کمتری دارند که باعث می شود مدل های با هش ریت پایین تر نیز سود دهی داشته باشند.

منبع خبر: news.bitcoin.com